2021-05-15   22:38:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tvlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  12:41   
  Arrangr  Sknes Simfrbund och KSLS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Malm Kappsimningsklubb            28.30   
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            29.09   
Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            30.74   
Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap            31.06   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.07   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.12   
Clara Steen  2003  Sjbo Simsllskap            31.13   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            31.28   
Tea Winblad  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.54   
10  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.63   
11  Linnea Liljenfors  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.65   
12  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            31.70   
13  Amanda Persson  2005  Malm Kappsimningsklubb            31.81   
14  Stina Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            31.88   
15  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            31.91   
16  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            31.97   
17  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            32.12   
18  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            32.17   
19  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            32.26   
20  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.32   
21  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            32.39   
22  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            32.57   
23  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.68   
24  Sabina Alman  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.70   
25  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            32.85   
26  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            32.89   
27  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.90   
28  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.95   
29  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            32.98   
30  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsllskap            32.99   
31  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap            33.04   
32  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            33.07   
33  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            33.10   
34  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            33.11   
35  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde            33.43   
36  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            33.67   
37  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            33.79   
38  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            33.82   
39  Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.88   
40  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap            33.98   
41  Tilda Stenmark  2007  ngelholms Simsllskap            34.11   
42  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            34.24   
43  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            34.25   
44  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            34.39   
45  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            34.61   
46  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            34.64   
47  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            41.10   
48  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            49.39   
Linnea Gipperth  2003  Jrflla Simsllskap            31.38  EXTRA 
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            DNS   
Clara Johansson  2005  Osby Simsllskap            DSQ   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            29.09   
Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            30.74   
Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap            31.06   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.07   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.12   
Clara Steen  2003  Sjbo Simsllskap            31.13   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            31.28   
Tea Winblad  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.54   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.63   
10  Linnea Liljenfors  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.65   
11  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            31.70   
12  Amanda Persson  2005  Malm Kappsimningsklubb            31.81   
13  Stina Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            31.88   
14  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            31.91   
15  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            31.97   
16  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            32.12   
17  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap            32.17   
18  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            32.26   
19  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.32   
20  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            32.39   
21  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            32.57   
22  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.68   
23  Sabina Alman  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.70   
24  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            32.85   
25  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            32.89   
26  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.90   
27  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.95   
28  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            32.98   
29  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsllskap            32.99   
30  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap            33.04   
31  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            33.07   
32  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            33.10   
33  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            33.11   
34  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde            33.43   
35  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            33.67   
36  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            33.79   
37  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            33.82   
38  Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.88   
39  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap            33.98   
40  Tilda Stenmark  2007  ngelholms Simsllskap            34.11   
41  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            34.24   
42  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            34.25   
43  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            34.39   
44  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            34.61   
45  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            34.64   
46  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            41.10   
Linnea Gipperth  2003  Jrflla Simsllskap            31.38  EXTRA 
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            DNS   
Clara Johansson  2005  Osby Simsllskap            DSQ   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  12:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner