Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2005 | 472 | 1:45.04 | ||||||
Sigma Swim | 1:49.05 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 25.85 | 25.85 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 26.02 | 51.87 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 26.42 | 1:18.29 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 26.75 | 1:45.04 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2005 | 466 | 1:45.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.83 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 25.71 | 25.71 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 26.47 | 52.18 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 26.80 | 1:18.98 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 26.46 | 1:45.44 | |||||||
3 | Roskilde Backstroke Beasts | 2005 | 456 | 1:46.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:49.20 | |||||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 27.10 | 55.70 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 26.67 | 1:22.37 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 23.83 | 1:46.20 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 437 | 1:47.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.01 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 27.87 | 27.87 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 25.55 | 53.42 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 27.19 | 1:20.61 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 27.17 | 1:47.78 | |||||||
5 | Hils Drenge | 2005 | 410 | 1:50.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.26 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 25.67 | 52.23 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 28.37 | 1:20.60 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 29.49 | 1:50.09 | |||||||
6 | Red Stags | 2005 | 388 | 1:52.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:52.09 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 27.81 | 56.73 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 26.81 | 1:23.54 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 28.57 | 1:52.11 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 371 | 1:53.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.94 | |||||||||
Erik Schmidt | 2005 | 27.47 | 27.47 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 29.38 | 56.85 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 28.13 | 1:24.98 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 28.76 | 1:53.74 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 3 | 2005 | 336 | 1:57.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.43 | |||||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 29.27 | 58.52 | |||||||
August Taul | 2006 | 28.00 | 1:26.52 | |||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 31.11 | 1:57.63 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 332 | 1:58.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.75 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 29.64 | 1:00.86 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 28.36 | 1:29.22 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 28.88 | 1:58.10 | |||||||
10 | Værløse Drenge | 2005 | 304 | 2:01.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:02.30 | |||||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 32.59 | 1:02.90 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 29.66 | 1:32.56 | |||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 29.07 | 2:01.63 | |||||||
11 | Sigma 3 | 2005 | 302 | 2:01.82 | ||||||
Sigma Swim | 2:06.36 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 29.07 | 59.07 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | 30.45 | 1:29.52 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 32.30 | 2:01.82 | |||||||
- | Herlev Knægte | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:55.35 | |||||||||
Elias Elmedyb | 2006 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | |||||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | |||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | DNS | ||||||||
- | Sigma 2 | 2005 | DSQ | sw 10.11 tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 1:54.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |