Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 566 | 1:53.51 | ||||||
Sigma Swim | 1:57.48 | |||||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 27.54 | 55.80 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 28.52 | 1:24.32 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 29.19 | 1:53.51 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2006 | 544 | 1:55.01 | ||||||
A6 | 1:57.84 | |||||||||
SIF Bramm | 2006 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 26.93 | 55.99 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 28.98 | 1:24.97 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 30.04 | 1:55.01 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | 502 | 1:58.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.88 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 29.35 | 58.20 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 29.59 | 1:27.79 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 30.32 | 1:58.11 | |||||||
4 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 494 | 1:58.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.63 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 29.62 | 58.16 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 30.82 | 1:28.98 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 29.80 | 1:58.78 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 477 | 2:00.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.86 | |||||||||
Maja Vejborg | 2007 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 29.92 | 1:00.33 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 30.46 | 1:30.79 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 29.39 | 2:00.18 | |||||||
6 | Hils Piger | 2006 | 474 | 2:00.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:01.29 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 29.17 | 59.34 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 31.06 | 1:30.40 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 29.97 | 2:00.37 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2006 | 463 | 2:01.39 | ||||||
Sigma Swim | 2:05.82 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 29.72 | 59.50 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 29.89 | 1:29.39 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 32.00 | 2:01.39 | |||||||
8 | Red Stags | 2006 | 448 | 2:02.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.47 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 30.78 | 1:01.40 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 31.71 | 1:33.11 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 29.53 | 2:02.64 | |||||||
9 | Triton Piger 1 | 2006 | 431 | 2:04.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.45 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 31.32 | 1:01.70 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 32.07 | 1:33.77 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 30.53 | 2:04.30 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2006 | 425 | 2:04.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.67 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 31.13 | 1:02.92 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 30.82 | 1:33.74 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 31.07 | 2:04.81 | |||||||
11 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 414 | 2:05.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.04 | |||||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 31.49 | 1:03.65 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 31.07 | 1:34.72 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 31.22 | 2:05.94 | |||||||
12 | Herlev Tøser | 2006 | 409 | 2:06.42 | ||||||
Herlev Svømning | 2:07.17 | |||||||||
Sofija Rønne | 2006 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 30.60 | 1:03.18 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 31.36 | 1:34.54 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 31.88 | 2:06.42 | |||||||
13 | Søllerød Girls | 2006 | 405 | 2:06.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.92 | |||||||||
Molly Borchorst | 2007 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 31.50 | 1:03.02 | |||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 32.05 | 1:35.07 | |||||||
Dina Shapley | 2006 | 31.82 | 2:06.89 | |||||||
14 | A6 Piger 2 | 2006 | 388 | 2:08.65 | ||||||
A6 | 2:08.21 | |||||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Mira Capito | 2007 | 34.72 | 1:06.05 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 31.19 | 1:37.24 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 31.41 | 2:08.65 | |||||||
15 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 378 | 2:09.87 | ||||||
Herlev Svømning | 2:09.91 | |||||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 32.92 | 1:04.34 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 32.35 | 1:36.69 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 33.18 | 2:09.87 | |||||||
16 | Gentofte Piger 3 | 2006 | 362 | 2:11.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.58 | |||||||||
Ella Kjær | 2007 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Mathilde V. Høyer | 2007 | 33.27 | 1:06.12 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 33.11 | 1:39.23 | |||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 32.42 | 2:11.65 | |||||||
17 | Sigma 3 | 2006 | 361 | 2:11.88 | ||||||
Sigma Swim | 2:10.79 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 31.41 | 1:03.86 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 33.51 | 1:37.37 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 34.51 | 2:11.88 | |||||||
18 | Gsc Piger 3 | 2006 | 360 | 2:11.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.52 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 31.59 | 1:06.44 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 31.85 | 1:38.29 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 33.60 | 2:11.89 | |||||||
19 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 333 | 2:15.37 | ||||||
Herlev Svømning | 2:16.58 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 33.58 | 1:05.85 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 35.68 | 1:41.53 | |||||||
Anna Powers | 2007 | 33.84 | 2:15.37 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2006 | DSQ | sw 10.11 tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.14 | |||||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 30.46 | 1:01.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |