Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
660 |
31.94 |
1:06.94 |
1:42.77 |
|
2:16.18 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SIF Bramm |
2006 |
|
609 |
31.88 |
1:06.76 |
1:43.33 |
|
2:19.86 |
|
|
JGI Svømning |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
|
585 |
32.52 |
1:08.67 |
1:45.61 |
|
2:21.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
|
536 |
33.24 |
1:11.01 |
1:49.96 |
|
2:25.90 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Wissing |
2006 |
|
529 |
33.83 |
1:11.36 |
1:49.94 |
|
2:26.58 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
|
529 |
33.82 |
1:11.56 |
1:50.06 |
|
2:26.58 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
528 |
34.12 |
1:11.43 |
1:49.43 |
|
2:26.70 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
|
525 |
34.21 |
1:11.70 |
1:49.93 |
|
2:26.91 |
|
|
Herlev Svømning |
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
|
498 |
35.42 |
1:13.45 |
1:51.55 |
|
2:29.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
|
494 |
34.71 |
1:13.73 |
1:52.17 |
|
2:29.90 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
|
490 |
34.68 |
1:13.03 |
1:52.18 |
|
2:30.36 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
|
478 |
35.08 |
1:13.14 |
1:52.62 |
|
2:31.64 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
|
477 |
35.13 |
1:14.25 |
1:53.87 |
|
2:31.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Lythcke |
2006 |
|
476 |
35.60 |
1:15.47 |
1:55.12 |
|
2:31.78 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
|
473 |
35.21 |
1:14.36 |
1:54.06 |
|
2:32.10 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
|
466 |
35.66 |
1:15.17 |
1:55.37 |
|
2:32.87 |
|
|
JGI Svømning |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
443 |
36.26 |
1:16.52 |
1:55.99 |
|
2:35.45 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Olsen |
2006 |
|
407 |
36.18 |
1:17.11 |
1:59.86 |
|
2:39.96 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
JGI Svømning |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olga Vejlby |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
|
592 |
33.17 |
1:09.13 |
1:45.89 |
|
2:21.20 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
|
557 |
33.83 |
1:10.54 |
1:47.62 |
|
2:24.03 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Molly Borchorst |
2007 |
|
537 |
33.11 |
1:10.10 |
1:48.53 |
|
2:25.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
|
534 |
34.83 |
1:12.07 |
1:49.74 |
|
2:26.09 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
|
533 |
33.26 |
1:10.73 |
1:49.71 |
|
2:26.22 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
|
500 |
34.27 |
1:11.97 |
1:51.50 |
|
2:29.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
K-Lee Hansen |
2007 |
|
443 |
36.06 |
1:15.72 |
1:56.36 |
|
2:35.43 |
|
|
JGI Svømning |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Kjær |
2007 |
|
442 |
36.19 |
1:16.53 |
1:57.39 |
|
2:35.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
|
439 |
36.77 |
1:17.46 |
1:58.18 |
|
2:35.97 |
|
|
Herlev Svømning |
2:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mira Capito |
2007 |
|
423 |
36.99 |
1:17.85 |
1:59.44 |
|
2:37.92 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Powers |
2007 |
|
422 |
36.50 |
1:17.23 |
1:59.12 |
|
2:38.04 |
|
|
Herlev Svømning |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Honore |
2007 |
|
421 |
36.88 |
1:18.73 |
1:59.86 |
|
2:38.09 |
|
|
Herlev Svømning |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
|
420 |
36.05 |
1:16.54 |
1:58.18 |
|
2:38.27 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Dommer |
2007 |
|
420 |
34.95 |
1:14.95 |
1:57.30 |
|
2:38.28 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
|
418 |
37.02 |
1:17.35 |
1:58.64 |
|
2:38.55 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
|
413 |
36.79 |
1:17.35 |
1:59.22 |
|
2:39.09 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katharina Zobel |
2007 |
|
409 |
37.02 |
1:17.99 |
1:59.30 |
|
2:39.64 |
|
|
Herlev Svømning |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
|
403 |
36.39 |
1:17.35 |
1:58.99 |
|
2:40.40 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|