Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 772 | 32.56 | 1:06.79 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 751 | 32.57 | 1:07.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.91 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 701 | 33.65 | 1:08.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.88 | |||||||||
4 | Alba Mantoni | 2006 | 668 | 34.12 | 1:10.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 648 | 33.93 | 1:10.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 648 | 34.20 | 1:10.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 644 | 33.48 | 1:10.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.11 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 635 | 34.13 | 1:11.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 609 | 35.49 | 1:12.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.88 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 594 | 35.77 | 1:12.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
11 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 592 | 35.27 | 1:12.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.38 | |||||||||
11 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 592 | 35.51 | 1:12.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
13 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 578 | 35.49 | 1:13.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 575 | 36.71 | 1:13.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.53 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 533 | 36.85 | 1:15.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | |||||||||
16 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 531 | 36.63 | 1:15.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.12 | |||||||||
17 | Anna E.e. Balle | 2006 | 527 | 36.91 | 1:15.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
18 | Anna Dietrichsen | 2006 | 526 | 36.43 | 1:15.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
19 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 520 | 36.79 | 1:16.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.07 | |||||||||
20 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 515 | 36.20 | 1:16.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
21 | Bianca Roos | 2006 | 513 | 37.00 | 1:16.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
22 | Amalie Lythcke | 2006 | 507 | 38.31 | 1:16.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
23 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 501 | 37.50 | 1:17.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.95 | |||||||||
24 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 499 | 37.90 | 1:17.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.40 | |||||||||
25 | Henriette Roos | 2006 | 496 | 37.55 | 1:17.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
26 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 494 | 37.53 | 1:17.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
27 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 489 | 37.46 | 1:17.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
28 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 480 | 38.35 | 1:18.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.71 | |||||||||
29 | Alma Lind Babin | 2006 | 472 | 37.96 | 1:18.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
30 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 471 | 38.65 | 1:18.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.47 | |||||||||
31 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 464 | 38.78 | 1:19.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.13 | |||||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 462 | 38.41 | 1:19.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.19 | |||||||||
33 | Liva Wissing | 2006 | 444 | 39.42 | 1:20.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.64 | |||||||||
34 | Amalie Helfelt | 2006 | 440 | 38.66 | 1:20.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
35 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 437 | 39.06 | 1:20.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.96 | |||||||||
36 | Andrea Søeborg | 2006 | 436 | 39.20 | 1:20.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
37 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 428 | 38.65 | 1:21.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
38 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 427 | 38.43 | 1:21.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
39 | Olga Vejlby | 2006 | 426 | 38.90 | 1:21.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
40 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 421 | 39.77 | 1:21.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
41 | Anna Merl Larsen | 2006 | 416 | 39.62 | 1:22.07 | |||||
JGI Svømning | 1:22.02 | |||||||||
42 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 413 | 39.45 | 1:22.23 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
43 | Marie Elster | 2006 | 409 | 39.94 | 1:22.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
44 | Dina Shapley | 2006 | 394 | 40.44 | 1:23.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
45 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 385 | 40.74 | 1:24.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.90 | |||||||||
46 | Viola Søbye | 2006 | 329 | 42.35 | 1:28.69 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.00 | |||||||||
- | Sofie Anker Nielsen | 2006 | DSQ | SW 6.3 neddyk v mål | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 661 | 34.23 | 1:10.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 590 | 35.27 | 1:13.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.96 | |||||||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 561 | 35.33 | 1:14.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
4 | Rebecca Bell | 2007 | 554 | 35.75 | 1:14.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.86 | |||||||||
5 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 549 | 36.12 | 1:14.81 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
6 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 547 | 37.06 | 1:14.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.38 | |||||||||
7 | Naya Høi Greve | 2007 | 537 | 36.26 | 1:15.37 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 535 | 36.71 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.75 | |||||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 524 | 36.84 | 1:15.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.02 | |||||||||
10 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 512 | 37.01 | 1:16.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.04 | |||||||||
11 | Caroline Haugland | 2007 | 505 | 37.20 | 1:16.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
12 | Karen Markussen | 2007 | 502 | 37.66 | 1:17.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.22 | |||||||||
13 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 497 | 38.06 | 1:17.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.43 | |||||||||
14 | Andrea Strandby | 2007 | 487 | 37.48 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.38 | |||||||||
15 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 486 | 37.79 | 1:17.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
16 | Nina Griffin | 2007 | 481 | 37.43 | 1:18.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | |||||||||
17 | Maja Vejborg | 2007 | 474 | 38.95 | 1:18.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
18 | Astrid Nørgaard | 2007 | 468 | 38.61 | 1:18.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
19 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 463 | 39.04 | 1:19.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
20 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 451 | 39.03 | 1:19.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.17 | |||||||||
21 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 445 | 39.45 | 1:20.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
22 | K-Lee Hansen | 2007 | 442 | 38.86 | 1:20.39 | |||||
JGI Svømning | 1:18.74 | |||||||||
23 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 442 | 38.10 | 1:20.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.09 | |||||||||
24 | Sophie Flamand | 2007 | 434 | 39.74 | 1:20.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.73 | |||||||||
25 | Christine Dalsgaard | 2007 | 423 | 39.55 | 1:21.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.04 | |||||||||
26 | Lilja Skov | 2007 | 410 | 40.06 | 1:22.48 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
27 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 408 | 39.76 | 1:22.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.15 | |||||||||
28 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 404 | 39.78 | 1:22.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.62 | |||||||||
29 | Kristine Dupont | 2007 | 398 | 40.58 | 1:23.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.70 | |||||||||
30 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 398 | 40.85 | 1:23.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.23 | |||||||||
31 | Natasja Boesgaard | 2007 | 376 | 41.13 | 1:24.83 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
32 | Line Appel | 2007 | 376 | 41.42 | 1:24.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.14 | |||||||||
33 | Katharina Zobel | 2007 | 354 | 42.20 | 1:26.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.05 | |||||||||
34 | Silvia Martinsen | 2007 | 347 | 42.53 | 1:27.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.55 | |||||||||
35 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 347 | 41.37 | 1:27.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
36 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 322 | 41.97 | 1:29.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:24.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:08 |