Tulokset Sigma Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 107, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:29.52 | ||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:36.34 | ||||||
- | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm mave ef vend 50 | |||||
- | Ella Maria Cordsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sw 7.1 | |||||
Løb 107, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.83 | ||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.82 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:54.78 | ||||||
4 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 2:58.66 | ||||||
5 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.45 | ||||||
6 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.75 | ||||||
7 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:04.06 | ||||||
8 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:04.91 | ||||||
9 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.34 | ||||||
10 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:05.43 | ||||||
11 | Johanne Højer | 2008 | A6 JGI-Swim | 3:05.71 | ||||||
12 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.68 | ||||||
13 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.50 | ||||||
14 | Lina Thejlman | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:12.60 | ||||||
15 | Sofie Lykke | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:13.12 | ||||||
16 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.59 | ||||||
17 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 3:27.37 | ||||||
18 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.55 | ||||||
19 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 JGI-Swim | 3:30.12 | ||||||
20 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.88 | ||||||
21 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:31.71 | ||||||
22 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.08 | ||||||
23 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:41.20 | ||||||
24 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:41.49 | ||||||
25 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:57.76 | ||||||
- | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Scheibye | 2008 | A6 JGI-Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:30 |