Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 29 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 26.73 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.39 | ||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.84 | ||||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.10 | ||||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 28.43 | ||||||
6 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 28.67 | ||||||
7 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 28.86 | ||||||
8 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.10 | ||||||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.60 | ||||||
10 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.35 | ||||||
12 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.61 | ||||||
13 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.17 | ||||||
14 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 32.79 | ||||||
15 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.38 | ||||||
16 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | ||||||
17 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.50 | ||||||
18 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | ||||||
19 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | ||||||
20 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.82 | ||||||
21 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.39 | ||||||
22 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 36.47 | ||||||
23 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 JGI-Swim | 38.57 | ||||||
25 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.34 | ||||||
- | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 18:13 |