Resultat för Sigma Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.99 | 1:14.90 | |||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 35.31 | 1:15.09 | |||||
3 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.64 | 1:17.08 | |||||
4 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.41 | 1:19.41 | |||||
5 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.54 | 1:19.55 | |||||
6 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.87 | 1:19.66 | |||||
7 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.72 | 1:19.84 | |||||
8 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.38 | 1:20.01 | |||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.53 | 1:20.34 | |||||
10 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.28 | 1:21.46 | |||||
11 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.95 | 1:22.52 | |||||
12 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.28 | 1:23.20 | |||||
13 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 JGI-Swim | 39.48 | 1:24.39 | |||||
14 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.04 | 1:25.71 | |||||
15 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.70 | 1:25.82 | |||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.37 | 1:25.87 | |||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.31 | 1:26.31 | |||||
18 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.07 | 1:26.88 | |||||
19 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.40 | 1:27.17 | |||||
20 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.89 | 1:27.56 | |||||
21 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.36 | 1:27.57 | |||||
22 | Mira Capito | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 42.40 | 1:28.78 | |||||
23 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.65 | 1:29.02 | |||||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.64 | 1:29.75 | |||||
25 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.91 | 1:33.37 | |||||
26 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.82 | 1:33.55 | |||||
27 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 44.09 | 1:34.64 | |||||
28 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.65 | 1:35.94 | |||||
29 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.33 | 1:36.60 | |||||
30 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.20 | 1:37.21 | |||||
31 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.17 | 1:37.62 | |||||
32 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 48.86 | 1:42.94 | |||||
33 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 49.19 | 1:43.74 | |||||
- | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |