Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 52, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.47 | 1:10.81 | 1:49.71 | 2:29.33 | |||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.43 | 1:13.40 | 1:53.68 | 2:33.29 | |||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.81 | 1:20.76 | 2:02.93 | 2:43.49 | |||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.55 | 1:22.09 | 2:03.67 | 2:44.16 | |||
5 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.36 | 1:21.72 | 2:04.70 | 2:47.01 | |||
6 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.30 | 1:19.83 | 2:04.41 | 2:48.22 | |||
7 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.74 | 1:22.25 | 2:06.36 | 2:50.80 | |||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.26 | 1:26.26 | 2:10.47 | 2:53.64 | |||
9 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.96 | 1:25.02 | 2:10.34 | 2:54.84 | |||
10 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.88 | 1:24.63 | 2:10.47 | 2:55.44 | |||
11 | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.17 | 1:31.20 | 2:22.26 | 3:14.63 | |||
12 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 50.29 | 1:46.82 | 2:43.29 | 3:39.21 | |||
- | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw 7.10 v 100 m | |||||
Løb 52, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.98 | 1:09.39 | 1:46.88 | 2:24.64 | |||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.37 | 1:13.92 | 1:54.62 | 2:35.33 | |||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.78 | 1:15.56 | 1:56.64 | 2:37.31 | |||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.16 | 1:18.21 | 1:58.88 | 2:39.81 | |||
5 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.42 | 1:17.98 | 1:59.56 | 2:39.90 | |||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.67 | 1:18.13 | 1:59.31 | 2:40.23 | |||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.92 | 1:18.51 | 2:01.47 | 2:44.55 | |||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | 1:17.01 | 2:01.08 | 2:44.82 | |||
9 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.93 | 1:35.62 | 2:24.88 | 3:14.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 |