Resultat för Sigma Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 40, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.04 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.87 | 1:00.26 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 28.26 | 1:28.52 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 26.52 | 1:55.04 | |||||||
2 | S3 1 | 2005 | Sigma Swim | 1:56.85 | ||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 31.45 | 1:02.53 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 28.27 | 1:30.80 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 26.05 | 1:56.85 | |||||||
3 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.46 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 33.24 | 1:05.53 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 31.44 | 1:36.97 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 26.49 | 2:03.46 | |||||||
4 | S3 2 | 2005 | Sigma Swim | 2:03.59 | ||||||
Oliver Lassen | 2005 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 34.89 | 1:05.56 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 30.38 | 1:35.94 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 27.65 | 2:03.59 | |||||||
5 | Bane 2 | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:04.68 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 31.89 | 1:02.66 | |||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 32.04 | 1:34.70 | |||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 29.98 | 2:04.68 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:10.15 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 35.38 | 1:06.46 | |||||||
Jonas Holm Clausen | 2006 | 35.08 | 1:41.54 | |||||||
Jens Christian Koefoed | 2006 | 28.61 | 2:10.15 | |||||||
Løb 40, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Navy Manes | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.66 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 32.23 | 1:00.91 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 27.43 | 1:28.34 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.32 | 1:51.66 | |||||||
2 | A6 Boys | 2002 | A6 | 1:52.48 | ||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 30.36 | 1:00.50 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 26.66 | 1:27.16 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 25.32 | 1:52.48 | |||||||
3 | Helsingør Drenge 2 | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:54.25 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 31.80 | 1:01.20 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.76 | 1:28.96 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 25.29 | 1:54.25 | |||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | |||||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | |||||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |