Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.11 | 1:01.77 | 1:33.78 | 2:05.30 | |||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.06 | 1:02.52 | 1:35.26 | 2:07.74 | |||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 29.28 | 1:02.19 | 1:35.70 | 2:08.29 | |||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 30.14 | 1:02.71 | 1:35.95 | 2:08.94 | |||
5 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 30.60 | 1:04.24 | 1:37.55 | 2:09.89 | |||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.65 | 1:03.40 | 1:38.06 | 2:11.32 | |||
7 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.40 | 1:05.84 | 1:40.22 | 2:13.67 | |||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.77 | 1:05.88 | 1:40.62 | 2:15.05 | |||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.18 | 1:05.03 | 1:40.31 | 2:15.86 | |||
10 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.35 | 1:06.66 | 1:41.61 | 2:16.14 | |||
11 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.84 | 1:06.39 | 1:42.80 | 2:18.87 | |||
12 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | 1:06.62 | 1:43.61 | 2:19.40 | |||
13 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | 1:08.34 | 1:44.50 | 2:20.30 | |||
14 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.24 | 1:07.68 | 1:44.26 | 2:20.58 | |||
15 | Jens Christian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.73 | 1:07.71 | 1:44.57 | 2:21.04 | |||
16 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.39 | 1:08.23 | 1:44.97 | 2:21.45 | |||
17 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.26 | 1:08.43 | 1:45.98 | 2:23.19 | |||
18 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.48 | 1:10.30 | 1:48.20 | 2:24.44 | |||
19 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:10.69 | 2:26.10 | 2:26.10 | ||||
20 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | 1:12.72 | 1:54.42 | 2:35.38 | |||
21 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.99 | 1:17.58 | 1:59.51 | 2:40.50 | |||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.90 | 57.48 | 1:26.58 | 1:55.13 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.79 | 57.28 | 1:26.86 | 1:57.23 | |||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.29 | 58.79 | 1:28.75 | 1:57.86 | |||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.87 | 59.92 | 1:30.84 | 2:01.36 | |||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.47 | 59.91 | 1:31.43 | 2:02.13 | |||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.12 | 1:00.26 | 1:31.56 | 2:02.82 | |||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | 1:00.29 | 1:31.99 | 2:03.60 | |||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.50 | 59.70 | 1:31.90 | 2:03.88 | |||
9 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.90 | 1:00.37 | 1:32.66 | 2:06.02 | |||
10 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.23 | 1:02.87 | 1:36.76 | 2:09.98 | |||
11 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.68 | 1:03.71 | 1:37.74 | 2:11.56 | |||
12 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.39 | 1:04.28 | 1:39.00 | 2:13.28 | |||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | 1:04.13 | 1:39.18 | 2:14.54 | |||
14 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.00 | 1:15.27 | 1:56.69 | 2:36.42 | |||
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.05 | 58.53 | 1:28.53 | 1:57.76 | |||
2 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.23 | 1:01.91 | 1:33.90 | 2:06.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:07 |