Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 41 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 41, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 33.26 | 1:07.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.05 | 1:09.03 | |||||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.38 | 1:10.45 | |||||
4 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.15 | 1:10.97 | |||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | 1:11.31 | |||||
6 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 35.13 | 1:12.67 | |||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.68 | 1:13.26 | |||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.55 | 1:13.37 | |||||
9 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 35.61 | 1:14.30 | |||||
10 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.71 | 1:14.53 | |||||
11 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.19 | 1:15.26 | |||||
12 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.24 | 1:16.10 | |||||
13 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.18 | 1:16.45 | |||||
14 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.24 | 1:16.71 | |||||
15 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.39 | 1:16.82 | |||||
16 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.64 | 1:17.71 | |||||
17 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 JGI-Swim | 38.64 | 1:17.73 | |||||
18 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 JGI-Swim | 38.83 | 1:18.63 | |||||
19 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.71 | 1:19.43 | |||||
20 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.06 | 1:20.22 | |||||
21 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.15 | 1:20.45 | |||||
22 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 39.59 | 1:21.06 | |||||
23 | Mira Capito | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 39.80 | 1:21.46 | |||||
24 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.94 | 1:21.88 | |||||
25 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.83 | 1:24.11 | |||||
26 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.05 | 1:25.86 | |||||
27 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.16 | 1:29.42 | |||||
28 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.62 | 1:29.90 | |||||
29 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.46 | 1:30.83 | |||||
30 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 44.77 | 1:34.31 | |||||
31 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 48.38 | 1:35.27 | |||||
32 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:39.67 | 1:39.67 | |||||
- | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:04 |