Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 34.89 | 1:11.73 | 1:49.42 | 2:25.47 | |||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.67 | 1:11.85 | 1:48.57 | 2:25.70 | |||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.69 | 1:13.21 | 1:50.99 | 2:28.17 | |||
4 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.84 | 1:16.25 | 1:55.61 | 2:33.92 | |||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.19 | 1:15.26 | 1:55.31 | 2:34.04 | |||
6 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.03 | 1:16.86 | 1:58.08 | 2:37.15 | |||
7 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 Slangerup Svømmeklub | 37.19 | 1:17.67 | 1:58.16 | 2:37.64 | |||
8 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | 1:18.66 | 1:58.80 | 2:38.57 | |||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.04 | 1:17.10 | 1:58.76 | 2:38.93 | |||
10 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.12 | 1:19.68 | 2:00.18 | 2:39.50 | |||
11 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.49 | 1:19.54 | 2:00.79 | 2:40.57 | |||
12 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 38.41 | 2:01.21 | 2:40.87 | 2:40.87 | |||
13 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.60 | 1:19.66 | 2:00.49 | 2:41.51 | |||
14 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:19.91 | 2:01.26 | 2:42.00 | |||
15 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.65 | 1:20.23 | 2:02.33 | 2:42.81 | |||
16 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.33 | 1:20.15 | 2:02.09 | 2:44.56 | |||
17 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:20.91 | 2:03.67 | 2:44.65 | |||
18 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.25 | 1:21.41 | 2:03.75 | 2:44.67 | |||
19 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.73 | 1:20.82 | 2:04.04 | 2:45.22 | |||
20 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.44 | 1:21.43 | 2:04.41 | 2:45.75 | |||
21 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.79 | 1:22.47 | 2:05.48 | 2:47.52 | |||
22 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 JGI-Swim | 39.70 | 1:22.76 | 2:07.07 | 2:47.93 | |||
23 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.95 | 2:10.60 | 2:54.83 | 2:54.83 | |||
24 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.32 | 1:26.89 | 2:13.92 | 2:58.94 | |||
25 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.07 | 1:31.44 | 2:18.63 | 3:03.40 | |||
26 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.90 | 1:32.21 | 2:19.25 | 3:04.94 | |||
27 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.48 | 1:34.05 | 2:23.02 | 3:10.93 | |||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Korre Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.29 | 1:07.41 | 1:42.44 | 2:17.77 | |||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.95 | 1:09.74 | 1:45.00 | 2:20.00 | |||
3 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.97 | 1:10.96 | 1:46.79 | 2:22.64 | |||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.05 | 1:10.09 | 1:46.97 | 2:23.43 | |||
5 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | 1:12.53 | 1:51.05 | 2:28.86 | |||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.72 | 1:12.89 | 1:51.10 | 2:29.31 | |||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.79 | 1:13.23 | 1:51.34 | 2:29.96 | |||
8 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.44 | 1:14.80 | 1:53.04 | 2:31.21 | |||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.69 | 1:15.61 | 1:55.00 | 2:32.94 | |||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.12 | 1:14.79 | 1:54.96 | 2:36.05 | |||
11 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.26 | 1:19.59 | 1:58.50 | 2:36.60 | |||
12 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | 1:16.13 | 1:56.71 | 2:37.09 | |||
13 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.14 | 1:17.38 | 1:58.42 | 2:38.23 | |||
14 | Freja Møller | 2004 | A6 Slangerup Svømmeklub | 38.26 | 1:19.10 | 1:59.95 | 2:40.19 | |||
15 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.40 | 1:19.70 | 2:00.47 | 2:40.21 | |||
16 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.59 | 1:20.37 | 2:02.50 | 2:43.64 | |||
17 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.46 | 1:19.92 | 2:02.37 | 2:43.87 | |||
18 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.33 | 1:20.33 | 2:03.16 | 2:44.67 | |||
19 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.67 | 1:19.67 | 2:02.75 | 2:45.64 | |||
20 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.66 | 1:22.08 | 2:04.19 | 2:45.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |