Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.22 | 1:05.48 | 1:46.62 | 2:17.76 | |||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 29.97 | 1:05.57 | 1:44.54 | 2:18.30 | |||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.92 | 1:06.50 | 1:47.57 | 2:21.17 | |||
4 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | 1:07.40 | 1:50.00 | 2:22.37 | |||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.40 | 1:08.26 | 1:52.11 | 2:26.25 | |||
6 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.97 | 1:07.17 | 1:52.51 | 2:26.92 | |||
7 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.83 | 1:12.93 | 1:54.26 | 2:27.90 | |||
8 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.79 | 1:09.76 | 1:55.20 | 2:28.74 | |||
9 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.34 | 1:14.04 | 1:55.08 | 2:29.10 | |||
10 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.04 | 1:08.53 | 1:55.48 | 2:30.42 | |||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.40 | 1:13.84 | 1:57.67 | 2:31.85 | |||
12 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.97 | 1:13.10 | 1:57.82 | 2:33.19 | |||
13 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | 1:11.38 | 1:58.06 | 2:35.15 | |||
14 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.55 | 1:14.46 | 2:00.24 | 2:35.57 | |||
15 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | 1:14.48 | 2:01.13 | 2:36.77 | |||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.81 | 1:13.52 | 2:03.53 | 2:40.17 | |||
17 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.31 | 1:15.82 | 2:07.87 | 2:46.04 | |||
18 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.23 | 1:18.99 | 2:13.68 | 2:49.60 | |||
19 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.90 | 1:19.08 | 2:12.53 | 2:51.02 | |||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | 1:20.77 | 2:15.45 | 2:52.38 | |||
21 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.47 | 1:29.20 | 2:24.25 | 3:05.35 | |||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.36 | 58.99 | 1:39.17 | 2:09.43 | |||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.68 | 1:03.64 | 1:42.34 | 2:13.31 | |||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.50 | 1:05.48 | 1:45.16 | 2:15.38 | |||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.76 | 1:11.12 | 1:50.86 | 2:24.22 | |||
5 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.81 | 1:10.12 | 1:52.75 | 2:26.70 | |||
- | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sw 9.4 v 100 m | |||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 9.4 v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |