Resultat för Sigma Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 Slangerup Svømmeklub | 34.36 | 1:12.04 | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 JGI-Swim | 35.35 | 1:13.67 | |||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.14 | 1:14.65 | |||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.74 | 1:15.15 | |||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:15.24 | |||||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.67 | 1:16.20 | |||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.12 | 1:18.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 JGI-Swim | 36.51 | 1:19.29 | |||||
9 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.79 | 1:19.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.29 | 1:19.96 | |||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.13 | 1:20.17 | |||||
12 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.49 | 1:20.36 | |||||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.94 | 1:20.44 | |||||
14 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.44 | 1:21.02 | |||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.83 | 1:21.72 | |||||
16 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.01 | 1:21.76 | |||||
17 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.93 | 1:21.95 | |||||
18 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.63 | 1:22.19 | |||||
19 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.57 | 1:22.38 | |||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.17 | 1:23.67 | |||||
21 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.17 | 1:24.31 | |||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.84 | 1:24.65 | |||||
23 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.80 | 1:24.76 | |||||
24 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.94 | 1:25.14 | |||||
25 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.53 | 1:25.16 | |||||
26 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.73 | 1:26.36 | |||||
27 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.84 | 1:28.18 | |||||
28 | Liva Gydesen | 2005 | A6 Svømmeklubben Laksen | 41.77 | 1:28.57 | |||||
29 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.73 | 1:29.23 | |||||
30 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.94 | 1:30.22 | |||||
31 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.80 | 1:30.31 | |||||
32 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.76 | 1:31.76 | |||||
- | Clara Øvergård Ottosen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |