Results for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 29.07 | 59.03 | |||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 28.53 | 59.72 | |||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 28.45 | 1:00.10 | |||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 29.12 | 1:00.74 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.17 | 1:01.04 | |||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 29.61 | 1:01.10 | |||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 32.12 | 1:07.70 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 28.88 | 59.48 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 29.02 | 1:00.21 | |||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 29.67 | 1:01.09 | |||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 30.68 | 1:05.10 | |||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.36 | 1:08.06 | |||||
6 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | 1:08.08 | |||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.74 | 1:08.44 | |||||
8 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.01 | 1:09.47 | |||||
9 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 33.36 | 1:09.58 | |||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 33.89 | 1:12.09 | |||||
11 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:20.00 | 1:20.00 | |||||
12 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.29 | 1:20.12 | |||||
13 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | 38.73 | 1:21.72 | |||||
14 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.26 | 1:21.78 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 30.22 | 1:03.24 | |||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 30.92 | 1:04.74 | |||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.49 | 1:08.81 | |||||
4 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 38.18 | 1:18.35 | |||||
5 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 37.84 | 1:18.59 | |||||
6 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.14 | 1:22.40 | |||||
7 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 39.31 | 1:23.23 | |||||
8 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.86 | 1:24.11 | |||||
9 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 40.05 | 1:25.10 | |||||
10 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 44.76 | 1:32.75 | |||||
11 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.39 | 1:38.39 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.75 | 1:20.31 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 39.98 | 1:21.45 | |||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:25 |