Results for Hillerød Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Kammer | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 42.33 | 1:28.77 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 44.23 | 1:30.66 | |||||
3 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 44.59 | 1:30.91 | |||||
4 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.23 | 1:34.13 | |||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 48.42 | 1:37.61 | |||||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 51.11 | 1:42.71 | |||||
7 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 52.86 | 1:45.79 | |||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 53.01 | 1:46.25 | |||||
9 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 55.56 | 1:53.74 | |||||
10 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.30 | 1:59.89 | |||||
11 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.71 | 2:07.27 | |||||
12 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.75 | 2:10.34 | |||||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Arn Byrge Hovmand | 2009 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | efb v. 25 m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 33.54 | 1:08.72 | |||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 35.49 | 1:12.04 | |||||
3 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.89 | 1:13.82 | |||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 36.44 | 1:14.27 | |||||
5 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.45 | 1:15.73 | |||||
6 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.22 | 1:15.93 | |||||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.02 | 1:17.67 | |||||
8 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 38.21 | 1:17.94 | |||||
9 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.51 | 1:20.43 | |||||
10 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.71 | 1:22.08 | |||||
11 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 41.78 | 1:25.66 | |||||
12 | Emil Madsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 43.66 | 1:27.04 | |||||
13 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.95 | 1:34.83 | |||||
14 | Thomas Green | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 56.75 | 1:56.23 | |||||
15 | Rasmus Hansen | 2007 | Karlslunde Triatlon Klub | 1:05.09 | 2:20.39 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.14 | 1:07.14 | |||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.58 | 1:10.98 | |||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.97 | 1:13.12 | |||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.32 | 1:20.22 | |||||
5 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 41.49 | 1:23.67 | |||||
6 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 48.20 | 1:39.69 | |||||
7 | Kasper Nielander | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 47.82 | 1:40.25 | |||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.37 | 1:04.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |