Results for Hillerød Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Hillerd Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stvne by | Hillerd | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangr | Hillerd Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 september 2019 |
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Alma Gottorp Srensen | 2009 | Vest-Brndby | 45.19 | 1:33.58 | |||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brndby | 45.97 | 1:34.55 | |||||
3 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 47.98 | 1:35.74 | |||||
4 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svmmeklub | 51.27 | 1:42.65 | |||||
5 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brndby | 51.05 | 1:44.05 | |||||
6 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brndby | 51.02 | 1:45.73 | |||||
7 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brndby | 54.30 | 1:48.51 | |||||
8 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brndby | 53.70 | 1:51.62 | |||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 57.30 | 1:53.57 | |||||
10 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brndby | 58.30 | 1:59.12 | |||||
11 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brndby | 57.80 | 1:59.91 | |||||
12 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brndby | 58.30 | 2:01.52 | |||||
13 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brndby | 1:03.21 | 2:10.46 | |||||
14 | Ina Hjsteen | 2010 | Vest-Brndby | 1:04.05 | 2:11.27 | |||||
15 | Norma Fortun | 2011 | Helsinge Svmmeklub | 1:09.14 | 2:18.19 | |||||
16 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brndby | 1:09.76 | 2:21.86 | |||||
17 | Wilma Fortun | 2009 | Helsinge Svmmeklub | 1:18.35 | 2:42.16 | |||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svmmeklub | 35.29 | 1:13.03 | |||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brndby | 37.76 | 1:17.41 | |||||
3 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svmme Klub | 37.43 | 1:18.19 | |||||
4 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 37.61 | 1:18.72 | |||||
5 | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svmmeklub | 41.57 | 1:23.21 | |||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brndby | 41.48 | 1:25.81 | |||||
7 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svmmeklub | 43.55 | 1:28.53 | |||||
8 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svmmeklub | 44.51 | 1:29.78 | |||||
9 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 45.13 | 1:30.65 | |||||
10 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brndby | 46.50 | 1:31.84 | |||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svmme Klub | 44.92 | 1:31.89 | |||||
12 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brndby | 46.06 | 1:32.93 | |||||
13 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.68 | 1:33.41 | |||||
14 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svmmeklub | 45.96 | 1:33.92 | |||||
15 | Hannah Bjrneboe | 2007 | Vest-Brndby | 48.36 | 1:36.01 | |||||
16 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.95 | 1:36.12 | |||||
17 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brndby | 48.58 | 1:37.33 | |||||
18 | Julie Bjrn-Pedersen | 2007 | Helsinge Svmmeklub | 48.45 | 1:38.64 | |||||
19 | Anna Sjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svmmeklub | 48.96 | 1:38.82 | |||||
20 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svmme Klub | 48.41 | 1:42.20 | |||||
21 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brndby | 51.55 | 1:44.95 | |||||
22 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brndby | 49.82 | 1:46.69 | |||||
23 | Esther Marie Johannessen | 2007 | Hillerd Svmmeklub | 52.74 | 1:47.39 | |||||
24 | Cecilia Falkenstrm | 2008 | Hillerd Svmmeklub | 55.00 | 1:54.87 | |||||
- | Agnes Hjsteen | 2007 | Vest-Brndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde Sgaard | 2008 | Hvidovre Svmme Klub | DSQ | ej berring ved 75 m | |||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brndby | DSQ | svm p mave v. 25.m | |||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 34.05 | 1:10.07 | |||||
2 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 33.39 | 1:10.12 | |||||
3 | Liva Gottorp Srensen | 2006 | Vest-Brndby | 35.44 | 1:12.84 | |||||
4 | Emma Mlholm | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 36.59 | 1:14.32 | |||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 36.47 | 1:15.73 | |||||
6 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brndby | 37.14 | 1:16.22 | |||||
7 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brndby | 38.24 | 1:17.93 | |||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svmmeklub | 37.98 | 1:18.00 | |||||
9 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svmme Klub | 40.62 | 1:24.76 | |||||
10 | Milena B Bonde | 2006 | Hvidovre Svmme Klub | 44.86 | 1:32.73 | |||||
11 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 45.89 | 1:32.90 | |||||
12 | Mathilde Knudsen | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 46.51 | 1:33.95 | |||||
13 | Sofia Jacobsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 45.90 | 1:34.50 | |||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svmmeklub | 33.95 | 1:09.01 | |||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svmmeklub | 34.93 | 1:11.11 | |||||
3 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 34.44 | 1:11.78 | |||||
4 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | 36.50 | 1:14.64 | |||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svmmeklub | 36.89 | 1:15.84 | |||||
6 | Isabella Hejlesen | 2004 | Slagelse Svmmeklub | 40.10 | 1:24.11 | |||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Cecilie Elkjr | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 32.12 | 1:06.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerd Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |