Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 629 | 28.44 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 614 | 28.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 601 | 28.88 | ||||||
JGI Svømning | 26.91 | |||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 591 | 29.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.82 | |||||||||
5 | Thilde Timmermand | 2002 | 570 | 29.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 565 | 29.49 | ||||||
H2Odense | 29.03 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 526 | 30.20 | ||||||
JGI Svømning | 29.94 | |||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 502 | 30.67 | ||||||
H2Odense | 29.59 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 479 | 31.14 | ||||||
Kolding SK | 32.53 | |||||||||
10 | Trine Johansen | 2002 | 457 | 31.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 443 | 31.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
12 | Julia Harpøth | 2002 | 432 | 32.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 408 | 32.85 | ||||||
H2Odense | 32.58 | |||||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | 343 | 34.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
15 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 311 | 35.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.64 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 27.66 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 614 | 28.67 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Haderslev Svømme Klub | 29.14 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 591 | 29.05 | ||||||
H2Odense | 28.48 | |||||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | 571 | 29.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 531 | 30.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.36 | |||||||||
5 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 527 | 30.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.44 | |||||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 517 | 30.36 | ||||||
H2Odense | 29.69 | |||||||||
7 | Kathrine Weide | 2004 | 512 | 30.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 498 | 30.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 478 | 31.18 | ||||||
H2Odense | 30.09 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 477 | 31.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 473 | 31.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 471 | 31.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 468 | 31.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
14 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 448 | 31.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
15 | Nicoline Dyrman | 2004 | 443 | 31.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
16 | Anne Terp | 2004 | 435 | 32.17 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.82 | |||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 402 | 33.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
18 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 386 | 33.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 380 | 33.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
20 | Victoria Underbjerg | 2004 | 379 | 33.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
21 | Victoria Broch | 2004 | 378 | 33.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
22 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 352 | 34.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.81 | |||||||||
23 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 349 | 34.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.11 | |||||||||
24 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 331 | 35.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
25 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 330 | 35.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.53 | |||||||||
26 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 291 | 36.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
27 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 265 | 37.93 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 38.39 | |||||||||
28 | Amalie Antonsen | 2003 | 258 | 38.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
29 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 212 | 40.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
30 | Iben Aalund | 2004 | 209 | 41.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.53 | |||||||||
31 | Josefine Lassen | 2003 | 157 | 45.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.38 | |||||||||
32 | Emma Brødsgaard | 2004 | 143 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Louise Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 496 | 30.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
2 | Freja Obert | 2006 | 462 | 31.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
3 | Femke Iris Keulen | 2005 | 455 | 31.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 430 | 32.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 400 | 33.08 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 397 | 33.15 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.67 | |||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 397 | 33.16 | ||||||
Kolding SK | 32.16 | |||||||||
8 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 395 | 33.21 | ||||||
DeltaSwim | 32.17 | |||||||||
9 | Victoria Richards | 2005 | 369 | 33.98 | ||||||
DeltaSwim | 33.45 | |||||||||
10 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 361 | 34.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.78 | |||||||||
11 | Mille Veiler | 2005 | 356 | 34.38 | ||||||
Kolding SK | 32.84 | |||||||||
12 | Emilie Moberg | 2005 | 355 | 34.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
13 | Freja Bjørn | 2005 | 351 | 34.56 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.20 | |||||||||
14 | Frederikke Riber | 2005 | 326 | 35.39 | ||||||
DeltaSwim | 35.37 | |||||||||
15 | Annemone Rasmussen | 2006 | 326 | 35.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
16 | Caroline Marx | 2006 | 320 | 35.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
17 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 315 | 35.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.94 | |||||||||
18 | Caden Halle | 2005 | 311 | 35.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
19 | Clara Wesselhoff | 2006 | 260 | 38.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
20 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 252 | 38.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
21 | Philippa Anker | 2006 | 225 | 40.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 222 | 40.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
23 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 204 | 41.39 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 42.10 | |||||||||
24 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 189 | 42.45 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 42.00 | |||||||||
25 | Liv Ebel | 2006 | 186 | 42.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silja Larsen | 2006 | 165 | 44.40 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 42.81 | |||||||||
27 | Emilie Boulund | 2006 | 141 | 46.77 | ||||||
Kolding SK | 44.55 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 320 | 35.64 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 291 | 36.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 277 | 37.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.87 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 275 | 37.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.69 | |||||||||
5 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 249 | 38.71 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 245 | 38.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | 233 | 39.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.19 | |||||||||
8 | Andrea Skjelmose | 2007 | 226 | 39.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
9 | Sofie Bak | 2008 | 222 | 40.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.89 | |||||||||
10 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 209 | 41.03 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
11 | Julie Olsen | 2008 | 208 | 41.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.28 | |||||||||
12 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 200 | 41.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
13 | Mathilde Søe | 2008 | 171 | 43.92 | ||||||
DeltaSwim | 44.21 | |||||||||
14 | Clara Bendtsen | 2008 | 168 | 44.13 | ||||||
DeltaSwim | 44.41 | |||||||||
15 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 166 | 44.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
16 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 158 | 45.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
17 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 157 | 45.13 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
18 | Kira Wolter | 2007 | 149 | 45.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
19 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 141 | 46.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.42 | |||||||||
20 | Astrid Hartmann | 2008 | 135 | 47.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
21 | Maise Kristensen | 2008 | 108 | 51.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 95 | 53.34 | ||||||
DeltaSwim | 1:08.39 | |||||||||
23 | Sille Freltoft | 2008 | 94 | 53.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.43 | |||||||||
24 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 91 | 54.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lærke Damgaard | 2008 | 80 | 56.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
26 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 68 | 59.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 236 | 39.44 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 39.73 | |||||||||
2 | Vigga Rasmussen | 2009 | 149 | 45.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.14 | |||||||||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | 99 | 52.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | 99 | 52.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
5 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 91 | 54.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Meiko Nakatani | 2010 | 72 | 58.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.38 | |||||||||
7 | Signe Madsen | 2009 | 70 | 59.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
8 | Freya Magnussen | 2009 | 66 | 1:00.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
9 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 60 | 1:01.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 55 | 1:03.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 54 | 1:04.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
- | Clara Rose Christensen | 2009 | DSQ | forkert svømmeart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | crawl ben v vend 25 | ||||||
DeltaSwim | 1:24.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:48 |