Resultater for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.59 | 1:12.81 | |||||
2 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 35.99 | 1:13.23 | |||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.13 | 1:15.15 | |||||
4 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.47 | 1:17.84 | |||||
5 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.80 | 1:19.28 | |||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.28 | 1:19.39 | |||||
7 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.39 | 1:22.66 | |||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.53 | 1:30.02 | |||||
9 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.57 | 1:32.82 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 39.26 | 1:20.89 | |||||
2 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.66 | 1:30.56 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | 1:24.94 | |||||
2 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 40.44 | 1:26.17 | |||||
3 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.63 | 1:26.54 | |||||
4 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.02 | 1:26.78 | |||||
5 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.22 | 1:30.55 | |||||
6 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 41.92 | 1:30.58 | |||||
7 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 44.82 | 1:32.86 | |||||
8 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 45.77 | 1:33.29 | |||||
9 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 44.94 | 1:33.75 | |||||
10 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.22 | 1:41.17 | |||||
11 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 50.86 | 1:44.13 | |||||
- | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.4 75m EFB | |||||
- | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW6.4 50m EFB | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 41.16 | 1:25.10 | |||||
2 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.78 | ||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.31 | 1:29.64 | |||||
4 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim | 44.39 | 1:34.37 | |||||
5 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 47.14 | 1:35.53 | |||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.36 | 1:36.30 | |||||
7 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 46.69 | 1:37.63 | |||||
8 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 47.67 | 1:37.78 | |||||
9 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.00 | 1:39.89 | |||||
10 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.40 | 1:41.55 | |||||
11 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim | 48.04 | 1:41.78 | |||||
12 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim | 49.76 | 1:41.90 | |||||
12 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.37 | 1:41.90 | |||||
14 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.22 | 1:43.29 | |||||
15 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 1:43.54 | ||||||
16 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 51.27 | 1:43.89 | |||||
17 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.32 | 1:45.55 | |||||
18 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 53.69 | 1:49.63 | |||||
19 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim | 55.95 | 1:53.15 | |||||
20 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.13 | 1:53.36 | |||||
21 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 57.34 | 1:55.20 | |||||
- | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | DSQ | SW6.4 75m EFB | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 48.85 | 1:40.49 | |||||
2 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim | 50.23 | 1:41.62 | |||||
3 | Frida Kirkegaard | 2010 | GTI | 1:42.07 | ||||||
4 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim | 49.14 | 1:43.79 | |||||
5 | Mie Neergaard | 2010 | GTI | 51.47 | 1:44.61 | |||||
6 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim | 52.67 | 1:46.60 | |||||
7 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 52.42 | 1:49.08 | |||||
8 | Caroline Engsbro | 2010 | GTI | 52.45 | 1:49.14 | |||||
9 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | GTI | 58.71 | 1:58.63 | |||||
10 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 59.70 | 2:01.02 | |||||
11 | Ronja B Hansen | 2010 | GTI | 1:00.06 | 2:01.25 | |||||
12 | Josefine Nyamadi | 2010 | GTI | 1:01.69 | 2:05.82 | |||||
13 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | GTI | 1:05.20 | 2:10.14 | |||||
14 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | GTI | 1:03.26 | 2:11.64 | |||||
15 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim | 1:01.14 | 2:12.93 | |||||
16 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | GTI | 1:04.47 | 2:13.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 |