Results for Sigma Speed Stævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 27.71 | ||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.73 | ||||||
3 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.79 | ||||||
4 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.01 | ||||||
5 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.06 | ||||||
- | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.18 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 27.77 | ||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.23 | ||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | ||||||
5 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 28.52 | ||||||
6 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.84 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.05 | ||||||
8 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.24 | ||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | ||||||
10 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 29.97 | ||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.98 | ||||||
12 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
13 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.46 | ||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | ||||||
15 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.25 | ||||||
16 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 31.47 | ||||||
17 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.69 | ||||||
18 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.40 | ||||||
19 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.56 | ||||||
20 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.13 | ||||||
- | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 28.96 | ||||||
2 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | ||||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 32.36 | ||||||
4 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | ||||||
5 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 33.35 | ||||||
6 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.80 | ||||||
7 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | ||||||
8 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | ||||||
9 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | ||||||
10 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.75 | ||||||
11 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | ||||||
12 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 39.23 | ||||||
- | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 35.54 | ||||||
2 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | ||||||
3 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | ||||||
4 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | ||||||
5 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | ||||||
6 | Lucas Lund Warner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | ||||||
7 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.87 | ||||||
8 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.66 | ||||||
9 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.40 | ||||||
10 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.73 | ||||||
- | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
2 | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.76 | ||||||
3 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.22 | ||||||
5 | Kalle Parker French | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | ||||||
6 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
7 | Arthur Tolf | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.20 | ||||||
8 | Andreas Lysgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.72 | ||||||
9 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.73 | ||||||
10 | Frederik G. Jakobsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.83 | ||||||
11 | Hannibal Nimskov | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.31 | ||||||
12 | Jakob Johns | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.95 | ||||||
13 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.10 | ||||||
14 | Immanuel Tuxen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.48 | ||||||
15 | Noah Natour Svendsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.36 | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Julius Karl Johannsson | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 |