Resultater for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.84 | ||||||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:12.03 | ||||||
3 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.81 | ||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:14.69 | ||||||
5 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 1:19.15 | ||||||
6 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 1:25.20 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.90 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.53 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:05.96 | ||||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.04 | ||||||
5 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.12 | ||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:08.13 | ||||||
7 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.50 | ||||||
8 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.02 | ||||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.21 | ||||||
10 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.26 | ||||||
11 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.17 | ||||||
12 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.62 | ||||||
13 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.35 | ||||||
14 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.60 | ||||||
15 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:12.77 | ||||||
16 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:12.85 | ||||||
17 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.66 | ||||||
18 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:18.56 | ||||||
19 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:18.70 | ||||||
20 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.78 | ||||||
21 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 1:20.19 | ||||||
22 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.92 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW7.6 en h. i v 75 | |||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW9.4 ryg ej afsl ok | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.83 | ||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
3 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.89 | ||||||
4 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.87 | ||||||
5 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.26 | ||||||
6 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | ||||||
7 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
8 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.69 | ||||||
9 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.00 | ||||||
10 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.91 | ||||||
11 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:34.25 | ||||||
12 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.31 | ||||||
13 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.27 | ||||||
14 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.89 | ||||||
- | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW7.6 ESB 75m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:28.55 | ||||||
2 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.63 | ||||||
3 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.24 | ||||||
4 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.04 | ||||||
5 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.56 | ||||||
6 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:41.63 | ||||||
7 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.69 | ||||||
8 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.71 | ||||||
9 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.89 | ||||||
10 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.50 | ||||||
- | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW7.1 fl flyb. 50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.01 | ||||||
3 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.94 | ||||||
4 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.26 | ||||||
5 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:43.69 | ||||||
6 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.53 | ||||||
7 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.49 | ||||||
8 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.58 | ||||||
9 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.76 | ||||||
- | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 |