2021-05-15   17:18:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2019-2020, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 12/10

Document
Resultat
UGP 1 2019-2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: VSSF & SK 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Törnqvist 2006 Kungsbacka Simsällskap 323 2:55.53
50m: 39.27
100m: 1:24.22
(44.95)
150m: 2:09.69
(45.47)
200m: 2:55.53
(45.84)
2 Georgie Reljanovic 2006 Simklubben Laxen 321 2:55.85 +0.32
50m: 39.18
100m: 1:24.14
(44.96)
150m: 2:11.23
(47.09)
200m: 2:55.85
(44.62)
3 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap 314 2:57.18 +1.65
50m: 41.47
100m: 1:27.77
(46.30)
150m: 2:13.22
(45.45)
200m: 2:57.18
(43.96)
4 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 277 3:04.63 +9.10
50m: 40.63
100m: 1:28.13
(47.50)
150m: 2:16.35
(48.22)
200m: 3:04.63
(48.28)
5 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 266 3:07.06 +11.53
50m: 42.08
100m: 1:31.04
(48.96)
150m: 2:19.70
(48.66)
200m: 3:07.06
(47.36)
6 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 200 3:25.69 +30.16
50m: 44.67
100m: 1:38.31
(53.64)
150m: 2:31.94
(53.63)
200m: 3:25.69
(53.75)
7 Gustaf Gused 2006 Falkenbergs Simklubb 182 3:32.17 +36.64
50m: 45.37
100m: 1:39.61
(54.24)
150m: 2:35.76
(56.15)
200m: 3:32.17
(56.41)
8 Gabriel Dyring 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 173 3:35.88 +40.35
50m: 46.91
100m: 1:42.04
(55.13)
150m: 2:39.67
(57.63)
200m: 3:35.88
(56.21)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:21:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 411 2:41.91
200m: 2:41.91
(2:41.91)
2 William Dahlqvist 2005 Simklubben Elfsborg 385 2:45.44 +3.53
50m: 36.38
100m: 1:18.05
(41.67)
150m: 2:01.22
(43.17)
200m: 2:45.44
(44.22)
3 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 346 2:51.43 +9.52
50m: 38.46
100m: 1:22.13
(43.67)
150m: 2:07.72
(45.59)
200m: 2:51.43
(43.71)
4 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 316 2:56.67 +14.76
50m: 39.56
100m: 1:24.82
(45.26)
150m: 2:12.00
(47.18)
200m: 2:56.67
(44.67)
5 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 312 2:57.44 +15.53
50m: 40.52
100m: 1:26.24
(45.72)
150m: 2:12.63
(46.39)
200m: 2:57.44
(44.81)
6 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap 303 2:59.30 +17.39
200m: 2:59.30
(2:59.30)
7 Lucas Axelsson 2005 Föreningen Varbergs Sim 293 3:01.20 +19.29
50m: 40.90
100m: 1:27.96
(47.06)
150m: 2:15.08
(47.12)
200m: 3:01.20
(46.12)
8 Julius Andersson 2005 Föreningen Varbergs Sim 288 3:02.31 +20.40
50m: 41.84
100m: 1:28.80
(46.96)
150m: 2:15.91
(47.11)
200m: 3:02.31
(46.40)
9 Alvin Åkesson 2005 Föreningen Varbergs Sim 285 3:02.98 +21.07
50m: 41.14
100m: 1:27.49
(46.35)
150m: 2:14.79
(47.30)
200m: 3:02.98
(48.19)
10 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 283 3:03.37 +21.46
50m: 40.04
100m: 1:27.53
(47.49)
150m: 2:16.42
(48.89)
200m: 3:03.37
(46.95)
11 Hampus Rosdahl 2005 Simklubben Laxen 270 3:06.31 +24.40
50m: 41.39
100m: 1:29.72
(48.33)
150m: 2:18.07
(48.35)
200m: 3:06.31
(48.24)
12 Jonathan Sandblom 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 245 3:12.23 +30.32
50m: 41.81
100m: 1:32.87
(51.06)
150m: 2:23.34
(50.47)
200m: 3:12.23
(48.89)
13 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap 245 3:12.29 +30.38
50m: 45.19
100m: 1:34.98
(49.79)
150m: 2:24.43
(49.45)
200m: 3:12.29
(47.86)
14 Carl Sundqvist 2005 Kungsbacka Simsällskap 243 3:12.83 +30.92
50m: 41.28
100m: 1:29.67
(48.39)
150m: 2:21.08
(51.41)
200m: 3:12.83
(51.75)
15 Gustav Mogren 2005 Föreningen Varbergs Sim 215 3:21.04 +39.13
50m: 41.53
100m: 1:31.96
(50.43)
150m: 2:26.41
(54.45)
200m: 3:21.04
(54.63)
16 Carl Martinsson 2005 Föreningen Varbergs Sim 212 3:21.82 +39.91
50m: 43.85
100m: 1:35.05
(51.20)
150m: 2:30.28
(55.23)
200m: 3:21.82
(51.54)
- Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 11:21:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 546 2:27.34
50m: 32.05
100m: 1:09.49
(37.44)
150m: 1:48.63
(39.14)
200m: 2:27.34
(38.71)
2 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 413 2:41.70 +14.36
50m: 37.39
100m: 1:18.81
(41.42)
150m: 2:00.74
(41.93)
200m: 2:41.70
(40.96)
3 Fredrik Ekholm 2004 Kungsbacka Simsällskap 396 2:43.90 +16.56
50m: 36.54
100m: 1:18.25
(41.71)
150m: 2:01.41
(43.16)
200m: 2:43.90
(42.49)
4 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg 365 2:48.42 +21.08
50m: 37.04
100m: 1:20.15
(43.11)
150m: 2:04.81
(44.66)
200m: 2:48.42
(43.61)
5 Emil Storberg 2004 Falkenbergs Simklubb 342 2:52.21 +24.87
50m: 36.83
100m: 1:21.24
(44.41)
150m: 2:07.96
(46.72)
200m: 2:52.21
(44.25)
6 Alexander McAdam 2004 Simklubben Laxen 330 2:54.26 +26.92
50m: 37.25
100m: 1:20.98
(43.73)
150m: 2:06.99
(46.01)
200m: 2:54.26
(47.27)
7 Joel Meuller 2004 Simklubben Laxen 319 2:56.22 +28.88
50m: 38.94
100m: 1:24.34
(45.40)
150m: 2:10.25
(45.91)
200m: 2:56.22
(45.97)
8 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 306 2:58.67 +31.33
200m: 2:58.67
(2:58.67)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:21:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pelle Huldén 2002 Föreningen Varbergs Sim 410 2:42.04
50m: 34.97
100m: 1:15.93
(40.96)
150m: 1:58.91
(42.98)
200m: 2:42.04
(43.13)
2 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 386 2:45.31 +3.27
50m: 36.65
100m: 1:18.89
(42.24)
150m: 2:01.98
(43.09)
200m: 2:45.31
(43.33)
3 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap 322 2:55.54 +13.50
50m: 39.91
100m: 1:24.73
(44.82)
150m: 2:10.05
(45.32)
200m: 2:55.54
(45.49)
4 Gustaf Jonsson 2003 Simklubben Laxen 295 3:00.80 +18.76
50m: 37.79
100m: 1:24.26
(46.47)
150m: 2:13.31
(49.05)
200m: 3:00.80
(47.49)
5 Isak Helgesson 2003 Skövde Simsällskap 285 3:02.95 +20.91
50m: 40.61
100m: 1:26.19
(45.58)
150m: 2:14.53
(48.34)
200m: 3:02.95
(48.42)
6 Sebastian Jönsson 2003 Åsundens Simsällskap 257 3:09.19 +27.15
50m: 41.48
100m: 1:30.45
(48.97)
150m: 2:20.25
(49.80)
200m: 3:09.19
(48.94)
- Lucas Nilsson 2003 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 11:21:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 248 3:11.57
200m: 3:11.57
(3:11.57)
2 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 218 3:20.04 +8.47
50m: 45.05
100m: 1:38.01
(52.96)
150m: 2:30.40
(52.39)
200m: 3:20.04
(49.64)
3 Valdemar Alström 2007 Föreningen Varbergs Sim 215 3:20.98 +9.41
50m: 45.94
100m: 1:37.98
(52.04)
150m: 2:30.69
(52.71)
200m: 3:20.98
(50.29)
4 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen 212 3:21.75 +10.18
50m: 45.45
100m: 1:38.02
(52.57)
150m: 2:30.93
(52.91)
200m: 3:21.75
(50.82)
5 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 191 3:29.02 +17.45
50m: 45.72
100m: 1:40.66
(54.94)
150m: 2:36.51
(55.85)
200m: 3:29.02
(52.51)
6 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 188 3:30.14 +18.57
50m: 46.37
100m: 1:42.94
(56.57)
150m: 2:39.03
(56.09)
200m: 3:30.14
(51.11)
7 Albin Jarhult 2007 Skene Sim o Idrottssällskap 179 3:33.44 +21.87
50m: 49.87
100m: 1:45.04
(55.17)
150m: 2:40.39
(55.35)
200m: 3:33.44
(53.05)
8 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 177 3:34.41 +22.84
50m: 49.63
100m: 1:45.12
(55.49)
150m: 2:40.54
(55.42)
200m: 3:34.41
(53.87)
9 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg 160 3:41.68 +30.11
50m: 49.61
100m: 1:46.88
(57.27)
150m: 2:45.10
(58.22)
200m: 3:41.68
(56.58)
10 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 158 3:42.47 +30.90
200m: 3:42.47
(3:42.47)
11 Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 156 3:43.34 +31.77
50m: 48.10
100m: 1:44.43
(56.33)
150m: 2:44.05
(59.62)
200m: 3:43.34
(59.29)
12 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 155 3:43.88 +32.31
50m: 51.27
100m: 1:50.52
(59.25)
150m: 2:48.00
(57.48)
200m: 3:43.88
(55.88)
13 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg 155 3:44.07 +32.50
50m: 51.07
100m: 1:48.80
(57.73)
150m: 2:47.50
(58.70)
200m: 3:44.07
(56.57)
14 Filip Kalin 2007 Kungsbacka Simsällskap 152 3:45.55 +33.98
50m: 50.56
100m: 1:48.34
(57.78)
150m: 2:48.01
(59.67)
200m: 3:45.55
(57.54)
15 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg 147 3:47.83 +36.26
50m: 49.31
100m: 1:48.63
(59.32)
150m: 2:48.26
(59.63)
200m: 3:47.83
(59.57)
16 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap 115 4:07.23 +55.66
50m: 56.71
100m: 1:59.60
(1:02.89)
150m: 3:04.28
(1:04.68)
200m: 4:07.23
(1:02.95)
17 Måns Leijon 2007 Kungsbacka Simsällskap 111 4:10.12 +58.55
50m: 53.72
100m: 1:56.22
(1:02.50)
150m: 3:02.49
(1:06.27)
200m: 4:10.12
(1:07.63)
- Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 11:21:42
2019-10-12 11:29:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner