2022-05-23   17:11:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2019-2020, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 - Söndag EM 13/10

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim 0.67 285 2:40.46
50m: 37.58
100m: 1:18.94
(41.36)
150m: 2:00.19
(41.25)
200m: 2:40.46
(40.27)
2 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim 0.67 267 2:43.86 +3.40
50m: 37.96
100m: 1:20.73
(42.77)
150m: 2:03.40
(42.67)
200m: 2:43.86
(40.46)
3 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap 0.79 208 2:58.08 +17.62
50m: 42.69
100m: 1:28.91
(46.22)
150m: 2:14.43
(45.52)
200m: 2:58.08
(43.65)
4 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap 0.64 205 2:59.01 +18.55
50m: 41.90
100m: 1:27.48
(45.58)
150m: 2:14.51
(47.03)
200m: 2:59.01
(44.50)
5 Max Ha 2006 Göteborg Sim 0.73 193 3:02.55 +22.09
50m: 40.37
100m: 1:24.82
(44.45)
150m: 2:12.75
(47.93)
200m: 3:02.55
(49.80)
6 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 0.74 189 3:03.76 +23.30
50m: 42.31
100m: 1:28.58
(46.27)
150m: 2:16.41
(47.83)
200m: 3:03.76
(47.35)
7 Lukas Olofsson 2006 Simklubben S02 0.76 174 3:09.20 +28.74
50m: 45.39
100m: 1:33.65
(48.26)
150m: 2:22.21
(48.56)
200m: 3:09.20
(46.99)
8 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 0.65 164 3:12.86 +32.40
50m: 44.48
100m: 1:34.45
(49.97)
150m: 2:25.21
(50.76)
200m: 3:12.86
(47.65)
9 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 0.67 155 3:16.63 +36.17
50m: 45.58
100m: 1:36.05
(50.47)
150m: 2:26.76
(50.71)
200m: 3:16.63
(49.87)
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Östblom 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.65 332 2:32.48
50m: 34.81
100m: 1:13.27
(38.46)
150m: 1:53.15
(39.88)
200m: 2:32.48
(39.33)
2 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.69 296 2:38.33 +5.85
50m: 37.01
100m: 1:16.98
(39.97)
150m: 1:57.99
(41.01)
200m: 2:38.33
(40.34)
3 Wille Damber 2005 Göteborg Sim 0.81 248 2:47.97 +15.49
50m: 39.45
100m: 1:21.77
(42.32)
150m: 2:05.35
(43.58)
200m: 2:47.97
(42.62)
4 Erik Isaksson 2005 Kungälvs Simsällskap 0.68 231 2:52.12 +19.64
50m: 39.49
100m: 1:23.18
(43.69)
150m: 2:07.98
(44.80)
200m: 2:52.12
(44.14)
5 Hugo Johansson 2005 Simklubben Vänersborg 0.80 198 3:01.20 +28.72
50m: 44.03
100m: 1:29.92
(45.89)
150m: 2:16.08
(46.16)
200m: 3:01.20
(45.12)
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap 0.67 323 2:33.91
50m: 35.71
100m: 1:15.10
(39.39)
150m: 1:55.45
(40.35)
200m: 2:33.91
(38.46)
2 Roque Andersson Benedet 2004 Simklubben S02 0.76 259 2:45.50 +11.59
50m: 38.62
100m: 1:20.54
(41.92)
150m: 2:03.32
(42.78)
200m: 2:45.50
(42.18)
- Olle Sköld 2004 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 0.60 426 2:20.34
50m: 31.50
100m: 1:07.77
(36.27)
150m: 1:44.69
(36.92)
200m: 2:20.34
(35.65)
2 Alexander Lundberg 2002 Simklubben Vänersborg 0.62 381 2:25.69 +5.35
50m: 32.24
100m: 1:09.82
(37.58)
150m: 1:48.88
(39.06)
200m: 2:25.69
(36.81)
3 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 0.72 344 2:30.63 +10.29
50m: 35.34
100m: 1:13.63
(38.29)
150m: 1:52.52
(38.89)
200m: 2:30.63
(38.11)
4 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim 0.74 333 2:32.31 +11.97
50m: 36.04
100m: 1:14.87
(38.83)
150m: 1:53.84
(38.97)
200m: 2:32.31
(38.47)
5 Noel Bohlin 2003 Simklubben S02 0.60 298 2:37.97 +17.63
50m: 37.23
100m: 1:17.31
(40.08)
150m: 1:57.82
(40.51)
200m: 2:37.97
(40.15)
6 Filip Håll 2002 Kungälvs Simsällskap 0.68 250 2:47.59 +27.25
50m: 40.56
100m: 1:24.11
(43.55)
150m: 2:07.16
(43.05)
200m: 2:47.59
(40.43)
7 Jacob Hassan 2003 Kungälvs Simsällskap 0.74 196 3:01.54 +41.20
50m: 41.13
100m: 1:27.79
(46.66)
150m: 2:15.80
(48.01)
200m: 3:01.54
(45.74)
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 18-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Pettersson 2001 S 77 Stenungsund 0.63 456 2:17.19
50m: 31.62
100m: 1:06.45
(34.83)
150m: 1:41.82
(35.37)
200m: 2:17.19
(35.37)
2 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg 0.82 236 2:50.77 +33.58 S14
50m: 40.59
100m: 1:24.89
(44.30)
150m: 2:09.02
(44.13)
200m: 2:50.77
(41.75)
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 0.78 185 3:05.22
50m: 43.19
100m: 1:30.89
(47.70)
150m: 2:18.82
(47.93)
200m: 3:05.22
(46.40)
2 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 0.77 183 3:05.88 +0.66
50m: 44.00
100m: 1:32.63
(48.63)
150m: 2:21.57
(48.94)
200m: 3:05.88
(44.31)
3 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 0.90 170 3:10.55 +5.33
50m: 46.16
100m: 1:35.46
(49.30)
150m: 2:24.77
(49.31)
200m: 3:10.55
(45.78)
4 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap 0.73 148 3:19.55 +14.33
50m: 47.12
100m: 1:38.14
(51.02)
150m: 2:31.06
(52.92)
200m: 3:19.55
(48.49)
5 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim 0.82 111 3:39.51 +34.29
50m: 52.12
100m: 1:47.76
(55.64)
150m: 2:44.49
(56.73)
200m: 3:39.51
(55.02)
- Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 0.89 DSQ
- Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 0.58 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-13 17:25:03
2019-10-13 17:25:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner