2022-05-23   17:36:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2019-2020, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 - Söndag EM 13/10

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 22, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.86 416 2:43.12
50m: 34.45
100m: 1:15.86
(41.41)
150m: 2:06.49
(50.63)
200m: 2:43.12
(36.63)
2 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 398 2:45.57 +2.45
50m: 35.45
100m: 1:20.68
(45.23)
150m: 2:08.49
(47.81)
200m: 2:45.57
(37.08)
3 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 0.73 384 2:47.56 +4.44
50m: 35.70
100m: 1:19.01
(43.31)
150m: 2:08.29
(49.28)
200m: 2:47.56
(39.27)
4 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.73 364 2:50.55 +7.43
50m: 36.46
100m: 1:19.24
(42.78)
150m: 2:12.41
(53.17)
200m: 2:50.55
(38.14)
5 Ebba Kjellberg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.75 348 2:53.18 +10.06
50m: 37.05
100m: 1:21.67
(44.62)
150m: 2:14.72
(53.05)
200m: 2:53.18
(38.46)
6 Sofia Tranberg 2006 Trollhättans Simsällskap 0.85 345 2:53.62 +10.50
50m: 36.74
100m: 1:23.33
(46.59)
150m: 2:14.36
(51.03)
200m: 2:53.62
(39.26)
7 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.70 339 2:54.75 +11.63
50m: 38.32
100m: 1:25.76
(47.44)
150m: 2:16.48
(50.72)
200m: 2:54.75
(38.27)
8 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 0.80 329 2:56.44 +13.32
50m: 38.94
100m: 1:25.00
(46.06)
150m: 2:15.27
(50.27)
200m: 2:56.44
(41.17)
9 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund 0.92 326 2:57.05 +13.93
50m: 40.29
100m: 1:24.44
(44.15)
150m: 2:16.05
(51.61)
200m: 2:57.05
(41.00)
10 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.86 309 3:00.13 +17.01
50m: 38.43
100m: 1:27.13
(48.70)
150m: 2:18.39
(51.26)
200m: 3:00.13
(41.74)
11 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 0.88 305 3:00.99 +17.87
50m: 41.60
100m: 1:29.11
(47.51)
150m: 2:20.68
(51.57)
200m: 3:00.99
(40.31)
12 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 280 3:06.15 +23.03
50m: 39.06
100m: 1:29.00
(49.94)
150m: 2:21.35
(52.35)
200m: 3:06.15
(44.80)
13 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 272 3:07.89 +24.77
50m: 45.91
100m: 1:33.52
(47.61)
150m: 2:27.19
(53.67)
200m: 3:07.89
(40.70)
14 Achazia Hilvano 2006 Trollhättans Simsällskap 0.69 258 3:11.20 +28.08
50m: 41.75
100m: 1:31.88
(50.13)
150m: 2:26.34
(54.46)
200m: 3:11.20
(44.86)
15 Freja  Simonsson 2006 Strömstads Simförening 0.99 249 3:13.52 +30.40
50m: 43.29
100m: 1:30.08
(46.79)
150m: 2:30.40
(1:00.32)
200m: 3:13.52
(43.12)
16 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 222 3:20.99 +37.87
50m: 51.35
100m: 1:43.68
(52.33)
150m: 2:36.14
(52.46)
200m: 3:20.99
(44.85)
16 Ajla Vajzovic 2006 Simklubben S02 0.81 222 3:20.99 +37.87
50m: 46.77
100m: 1:37.82
(51.05)
150m: 2:38.03
(1:00.21)
200m: 3:20.99
(42.96)
18 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.67 220 3:21.77 +38.65
50m: 44.41
100m: 1:40.14
(55.73)
150m: 2:36.00
(55.86)
200m: 3:21.77
(45.77)
- Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 0.71 DSQ
- Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.79 DSQ
- Hanna Halldorf 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
Gren 22, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.76 586 2:25.58
50m: 30.77
100m: 1:08.26
(37.49)
150m: 1:51.33
(43.07)
200m: 2:25.58
(34.25)
2 Amanda Cederqvist 2005 Simklubben S02 0.74 514 2:32.09 +6.51
50m: 31.47
100m: 1:11.30
(39.83)
150m: 1:57.21
(45.91)
200m: 2:32.09
(34.88)
3 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.80 511 2:32.38 +6.80
50m: 33.84
100m: 1:13.03
(39.19)
150m: 1:58.34
(45.31)
200m: 2:32.38
(34.04)
4 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 0.74 441 2:40.00 +14.42
50m: 34.18
100m: 1:17.01
(42.83)
150m: 2:03.91
(46.90)
200m: 2:40.00
(36.09)
5 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.84 430 2:41.41 +15.83
50m: 34.64
100m: 1:17.12
(42.48)
150m: 2:06.26
(49.14)
200m: 2:41.41
(35.15)
6 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 426 2:41.88 +16.30
50m: 33.64
100m: 1:15.11
(41.47)
150m: 2:06.01
(50.90)
200m: 2:41.88
(35.87)
7 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 414 2:43.42 +17.84
50m: 34.26
100m: 1:16.76
(42.50)
150m: 2:06.20
(49.44)
200m: 2:43.42
(37.22)
8 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.83 391 2:46.60 +21.02
50m: 36.35
100m: 1:23.85
(47.50)
150m: 2:10.24
(46.39)
200m: 2:46.60
(36.36)
9 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim 0.69 375 2:48.96 +23.38
50m: 37.74
100m: 1:20.29
(42.55)
150m: 2:11.35
(51.06)
200m: 2:48.96
(37.61)
10 Ellen Bergman 2005 S 77 Stenungsund 367 2:50.13 +24.55
50m: 37.14
100m: 1:21.37
(44.23)
150m: 2:11.40
(50.03)
200m: 2:50.13
(38.73)
11 Lina Back 2005 S 77 Stenungsund 327 2:56.77 +31.19
50m: 38.95
100m: 1:25.84
(46.89)
150m: 2:16.16
(50.32)
200m: 2:56.77
(40.61)
12 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap 0.73 315 2:58.94 +33.36
50m: 40.15
100m: 1:24.77
(44.62)
150m: 2:18.86
(54.09)
200m: 2:58.94
(40.08)
13 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 0.77 315 2:59.01 +33.43
50m: 39.94
100m: 1:29.18
(49.24)
150m: 2:18.89
(49.71)
200m: 2:59.01
(40.12)
14 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim 0.85 303 3:01.30 +35.72
50m: 41.44
100m: 1:28.69
(47.25)
150m: 2:20.62
(51.93)
200m: 3:01.30
(40.68)
15 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap 0.71 293 3:03.43 +37.85
50m: 37.96
100m: 1:27.29
(49.33)
150m: 2:23.24
(55.95)
200m: 3:03.43
(40.19)
16 Alva Anell 2005 S 77 Stenungsund 0.77 285 3:05.14 +39.56
50m: 42.35
100m: 1:30.33
(47.98)
150m: 2:22.29
(51.96)
200m: 3:05.14
(42.85)
17 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim 0.89 209 3:25.33 +59.75
50m: 47.23
100m: 1:39.03
(51.80)
150m: 2:39.66
(1:00.63)
200m: 3:25.33
(45.67)
- Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 0.11 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
Gren 22, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 0.83 462 2:37.59
50m: 33.96
100m: 1:12.47
(38.51)
150m: 2:00.97
(48.50)
200m: 2:37.59
(36.62)
2 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.84 453 2:38.59 +1.00
50m: 34.82
100m: 1:16.84
(42.02)
150m: 2:00.79
(43.95)
200m: 2:38.59
(37.80)
3 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 0.81 452 2:38.78 +1.19
50m: 33.58
100m: 1:15.55
(41.97)
150m: 2:02.37
(46.82)
200m: 2:38.78
(36.41)
4 Moa Rödin 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.73 438 2:40.46 +2.87
50m: 34.91
100m: 1:16.36
(41.45)
150m: 2:04.99
(48.63)
200m: 2:40.46
(35.47)
5 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 0.86 432 2:41.13 +3.54
50m: 34.35
100m: 1:17.00
(42.65)
150m: 2:04.24
(47.24)
200m: 2:41.13
(36.89)
6 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.79 390 2:46.77 +9.18
50m: 38.62
100m: 1:22.06
(43.44)
150m: 2:08.40
(46.34)
200m: 2:46.77
(38.37)
7 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim 0.92 370 2:49.65 +12.06
50m: 38.41
100m: 1:23.78
(45.37)
150m: 2:10.65
(46.87)
200m: 2:49.65
(39.00)
8 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 352 2:52.57 +14.98
50m: 39.53
100m: 1:24.54
(45.01)
150m: 2:16.36
(51.82)
200m: 2:52.57
(36.21)
9 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 0.77 341 2:54.33 +16.74
50m: 37.35
100m: 1:23.40
(46.05)
150m: 2:14.60
(51.20)
200m: 2:54.33
(39.73)
10 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim 0.86 305 3:01.03 +23.44
50m: 39.87
100m: 1:26.55
(46.68)
150m: 2:19.42
(52.87)
200m: 3:01.03
(41.61)
11 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim 0.79 301 3:01.79 +24.20
50m: 41.39
100m: 1:27.19
(45.80)
150m: 2:20.99
(53.80)
200m: 3:01.79
(40.80)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
Gren 22, 200m Medley Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Ström 2002 Föreningen Uddevalla Sim 0.82 489 2:34.62
50m: 33.64
100m: 1:14.25
(40.61)
150m: 1:59.11
(44.86)
200m: 2:34.62
(35.51)
2 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 479 2:35.73 +1.11
50m: 32.89
100m: 1:15.13
(42.24)
150m: 1:59.83
(44.70)
200m: 2:35.73
(35.90)
3 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim 0.82 390 2:46.67 +12.05
50m: 35.10
100m: 1:18.61
(43.51)
150m: 2:08.14
(49.53)
200m: 2:46.67
(38.53)
4 Lova Skanse 2003 Simklubben S02 0.75 369 2:49.88 +15.26
50m: 39.20
100m: 1:25.41
(46.21)
150m: 2:11.28
(45.87)
200m: 2:49.88
(38.60)
5 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 0.73 361 2:51.05 +16.43
50m: 38.18
100m: 1:25.38
(47.20)
150m: 2:12.10
(46.72)
200m: 2:51.05
(38.95)
6 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 0.82 338 2:54.84 +20.22
50m: 37.89
100m: 1:22.81
(44.92)
150m: 2:15.84
(53.03)
200m: 2:54.84
(39.00)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
Gren 22, 200m Medley Damer 18-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Alsop 2001 Föreningen Uddevalla Sim 0.61 513 2:32.18
50m: 33.47
100m: 1:14.75
(41.28)
150m: 1:56.26
(41.51)
200m: 2:32.18
(35.92)
2 Matilda Torén 2001 Föreningen Uddevalla Sim 0.80 488 2:34.68 +2.50
50m: 32.28
100m: 1:12.96
(40.68)
150m: 1:58.28
(45.32)
200m: 2:34.68
(36.40)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
Gren 22, 200m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 0.72 392 2:46.41
50m: 37.96
100m: 1:21.53
(43.57)
150m: 2:09.73
(48.20)
200m: 2:46.41
(36.68)
2 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening 0.98 365 2:50.43 +4.02
50m: 35.85
100m: 1:23.58
(47.73)
150m: 2:11.51
(47.93)
200m: 2:50.43
(38.92)
3 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 0.77 310 2:59.92 +13.51
50m: 38.26
100m: 1:26.70
(48.44)
150m: 2:18.70
(52.00)
200m: 2:59.92
(41.22)
4 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 0.70 298 3:02.30 +15.89
50m: 40.81
100m: 1:28.04
(47.23)
150m: 2:21.14
(53.10)
200m: 3:02.30
(41.16)
5 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 0.88 290 3:03.98 +17.57
50m: 38.49
100m: 1:25.72
(47.23)
150m: 2:21.76
(56.04)
200m: 3:03.98
(42.22)
6 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap 0.81 275 3:07.25 +20.84
50m: 42.17
100m: 1:32.02
(49.85)
150m: 2:27.37
(55.35)
200m: 3:07.25
(39.88)
7 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 0.98 268 3:08.97 +22.56
50m: 45.31
100m: 1:31.68
(46.37)
150m: 2:27.31
(55.63)
200m: 3:08.97
(41.66)
8 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 0.74 267 3:09.10 +22.69
50m: 39.53
100m: 1:28.91
(49.38)
150m: 2:26.41
(57.50)
200m: 3:09.10
(42.69)
9 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 0.75 261 3:10.66 +24.25
50m: 43.33
100m: 1:33.00
(49.67)
150m: 2:26.40
(53.40)
200m: 3:10.66
(44.26)
10 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 234 3:17.49 +31.08
50m: 48.35
100m: 1:37.26
(48.91)
150m: 2:34.06
(56.80)
200m: 3:17.49
(43.43)
11 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 0.97 217 3:22.69 +36.28
50m: 46.86
100m: 1:39.07
(52.21)
150m: 2:37.14
(58.07)
200m: 3:22.69
(45.55)
12 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 0.71 212 3:24.22 +37.81
50m: 46.42
100m: 1:37.70
(51.28)
150m: 2:37.14
(59.44)
200m: 3:24.22
(47.08)
13 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 210 3:24.86 +38.45
50m: 47.56
100m: 1:42.27
(54.71)
150m: 2:39.67
(57.40)
200m: 3:24.86
(45.19)
- Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 0.90 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-13 16:02:52
2019-10-13 16:02:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner