2022-08-15   06:34:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2019-2020, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 - Söndag FM 13/10

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 0.77 367 3:07.80
50m: 42.95
100m: 1:28.89
(45.94)
150m: 2:18.37
(49.48)
200m: 3:07.80
(49.43)
2 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 0.75 353 3:10.30 +2.50
50m: 41.98
100m: 1:30.80
(48.82)
150m: 2:21.15
(50.35)
200m: 3:10.30
(49.15)
3 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 0.84 304 3:19.99 +12.19
50m: 45.24
100m: 1:37.60
(52.36)
150m: 2:29.70
(52.10)
200m: 3:19.99
(50.29)
4 Achazia Hilvano 2006 Trollhättans Simsällskap 0.76 300 3:21.02 +13.22
50m: 43.97
100m: 1:34.59
(50.62)
150m: 2:28.40
(53.81)
200m: 3:21.02
(52.62)
5 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund 0.93 292 3:22.80 +15.00
50m: 46.18
100m: 1:37.51
(51.33)
150m: 2:30.45
(52.94)
200m: 3:22.80
(52.35)
6 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 0.94 278 3:26.14 +18.34
50m: 45.70
100m: 1:38.95
(53.25)
150m: 2:32.47
(53.52)
200m: 3:26.14
(53.67)
7 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.69 260 3:30.58 +22.78
50m: 45.47
100m: 1:39.54
(54.07)
150m: 2:36.61
(57.07)
200m: 3:30.58
(53.97)
8 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 1.02 247 3:34.26 +26.46
50m: 48.84
100m: 1:44.07
(55.23)
150m: 2:40.36
(56.29)
200m: 3:34.26
(53.90)
9 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 0.76 222 3:41.92 +34.12
50m: 49.53
100m: 1:46.77
(57.24)
150m: 2:46.21
(59.44)
200m: 3:41.92
(55.71)
10 Hanna Halldorf 2006 Kungälvs Simsällskap 0.74 166 4:04.80 +57.00
50m: 54.88
100m: 1:58.89
(1:04.01)
150m: 3:02.61
(1:03.72)
200m: 4:04.80
(1:02.19)
- Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.74 507 2:48.66
50m: 38.01
100m: 1:21.50
(43.49)
150m: 2:05.22
(43.72)
200m: 2:48.66
(43.44)
2 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.76 480 2:51.86 +3.20
50m: 39.41
100m: 1:23.83
(44.42)
150m: 2:08.08
(44.25)
200m: 2:51.86
(43.78)
3 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 0.76 450 2:55.57 +6.91
50m: 37.69
100m: 1:22.39
(44.70)
150m: 2:09.75
(47.36)
200m: 2:55.57
(45.82)
4 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.88 421 2:59.46 +10.80
50m: 40.42
100m: 1:26.08
(45.66)
150m: 2:12.89
(46.81)
200m: 2:59.46
(46.57)
5 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 0.76 407 3:01.57 +12.91
50m: 40.67
100m: 1:26.18
(45.51)
150m: 2:13.63
(47.45)
200m: 3:01.57
(47.94)
6 Clara Axelsson 2005 Kungälvs Simsällskap 363 3:08.61 +19.95
50m: 43.48
100m: 1:31.06
(47.58)
150m: 2:20.66
(49.60)
200m: 3:08.61
(47.95)
7 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 0.66 351 3:10.74 +22.08
50m: 42.09
100m: 1:30.71
(48.62)
150m: 2:20.93
(50.22)
200m: 3:10.74
(49.81)
8 Ellen Bergman 2005 S 77 Stenungsund 0.82 343 3:12.13 +23.47
50m: 43.50
100m: 1:32.04
(48.54)
150m: 2:22.47
(50.43)
200m: 3:12.13
(49.66)
9 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.87 332 3:14.21 +25.55
50m: 43.52
100m: 1:32.99
(49.47)
150m: 2:24.50
(51.51)
200m: 3:14.21
(49.71)
10 Lina Back 2005 S 77 Stenungsund 0.76 322 3:16.22 +27.56
50m: 42.51
100m: 1:32.36
(49.85)
150m: 2:24.14
(51.78)
200m: 3:16.22
(52.08)
11 Alva Anell 2005 S 77 Stenungsund 0.78 305 3:19.71 +31.05
50m: 45.02
100m: 1:35.99
(50.97)
150m: 2:27.86
(51.87)
200m: 3:19.71
(51.85)
12 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim 0.92 296 3:21.91 +33.25
50m: 47.37
100m: 1:39.35
(51.98)
150m: 2:31.95
(52.60)
200m: 3:21.91
(49.96)
13 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim 0.80 283 3:24.73 +36.07
50m: 44.03
100m: 1:36.00
(51.97)
150m: 2:31.02
(55.02)
200m: 3:24.73
(53.71)
14 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap 0.73 270 3:27.97 +39.31
50m: 47.42
100m: 1:41.11
(53.69)
150m: 2:35.72
(54.61)
200m: 3:27.97
(52.25)
15 Linnéa Brüdigam 2005 Kungälvs Simsällskap 239 3:36.66 +48.00
50m: 48.99
100m: 1:44.36
(55.37)
150m: 2:40.68
(56.32)
200m: 3:36.66
(55.98)
16 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 0.51 193 3:52.58 +1:03.92
50m: 53.69
100m: 1:52.92
(59.23)
150m: 2:53.62
(1:00.70)
200m: 3:52.58
(58.96)
17 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim 0.90 183 3:56.93 +1:08.27
50m: 53.61
100m: 1:56.66
(1:03.05)
150m: 2:57.09
(1:00.43)
200m: 3:56.93
(59.84)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.85 455 2:54.89
50m: 39.19
100m: 1:23.08
(43.89)
150m: 2:09.11
(46.03)
200m: 2:54.89
(45.78)
2 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.79 425 2:58.95 +4.06
50m: 39.67
100m: 1:25.87
(46.20)
150m: 2:13.36
(47.49)
200m: 2:58.95
(45.59)
3 Moa Rödin 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.71 422 2:59.33 +4.44
50m: 38.97
100m: 1:24.74
(45.77)
150m: 2:12.24
(47.50)
200m: 2:59.33
(47.09)
4 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 0.81 415 3:00.35 +5.46
50m: 40.49
100m: 1:25.78
(45.29)
150m: 2:12.64
(46.86)
200m: 3:00.35
(47.71)
5 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim 0.94 373 3:06.81 +11.92
50m: 42.06
100m: 1:29.23
(47.17)
150m: 2:18.89
(49.66)
200m: 3:06.81
(47.92)
6 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim 0.84 327 3:15.17 +20.28
50m: 44.51
100m: 1:35.47
(50.96)
150m: 2:25.01
(49.54)
200m: 3:15.17
(50.16)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 578 2:41.54
50m: 36.60
100m: 1:18.23
(41.63)
150m: 1:59.52
(41.29)
200m: 2:41.54
(42.02)
2 Lova Skanse 2003 Simklubben S02 0.73 451 2:55.46 +13.92
50m: 41.24
100m: 1:25.62
(44.38)
150m: 2:11.85
(46.23)
200m: 2:55.46
(43.61)
3 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 437 2:57.32 +15.78
50m: 38.54
100m: 1:24.14
(45.60)
150m: 2:10.59
(46.45)
200m: 2:57.32
(46.73)
4 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 0.74 422 2:59.29 +17.75
50m: 41.14
100m: 1:27.78
(46.64)
150m: 2:14.82
(47.04)
200m: 2:59.29
(44.47)
5 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim 0.79 407 3:01.58 +20.04
50m: 41.02
100m: 1:27.85
(46.83)
150m: 2:14.57
(46.72)
200m: 3:01.58
(47.01)
- Daniella Alström 2003 Föreningen Uddevalla Sim DNS
- Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 18-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Torén 2001 Föreningen Uddevalla Sim 0.80 470 2:53.06
50m: 40.37
100m: 1:24.22
(43.85)
150m: 2:08.66
(44.44)
200m: 2:53.06
(44.40)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 0.73 335 3:13.60
50m: 43.37
100m: 1:33.81
(50.44)
150m: 2:24.68
(50.87)
200m: 3:13.60
(48.92)
2 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 0.82 281 3:25.26 +11.66
50m: 46.76
100m: 1:39.20
(52.44)
150m: 2:32.34
(53.14)
200m: 3:25.26
(52.92)
3 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 0.90 279 3:25.70 +12.10
50m: 45.69
100m: 1:37.45
(51.76)
150m: 2:32.87
(55.42)
200m: 3:25.70
(52.83)
4 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 0.80 276 3:26.65 +13.05
50m: 46.83
100m: 1:40.37
(53.54)
150m: 2:34.05
(53.68)
200m: 3:26.65
(52.60)
5 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 0.96 267 3:28.76 +15.16
50m: 47.18
100m: 1:40.77
(53.59)
150m: 2:34.82
(54.05)
200m: 3:28.76
(53.94)
6 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 0.76 267 3:28.91 +15.31
50m: 46.23
100m: 1:37.47
(51.24)
150m: 2:33.99
(56.52)
200m: 3:28.91
(54.92)
7 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 0.97 265 3:29.50 +15.90
50m: 47.92
100m: 1:41.15
(53.23)
150m: 2:35.09
(53.94)
200m: 3:29.50
(54.41)
8 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 0.81 258 3:31.22 +17.62
50m: 50.12
100m: 1:44.07
(53.95)
150m: 2:38.37
(54.30)
200m: 3:31.22
(52.85)
9 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 1.04 234 3:38.17 +24.57
50m: 52.23
100m: 1:48.58
(56.35)
150m: 2:43.61
(55.03)
200m: 3:38.17
(54.56)
10 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 0.91 221 3:42.44 +28.84
50m: 49.68
100m: 1:46.80
(57.12)
150m: 2:45.77
(58.97)
200m: 3:42.44
(56.67)
11 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 0.76 214 3:44.87 +31.27
50m: 49.56
100m: 1:47.72
(58.16)
150m: 2:47.11
(59.39)
200m: 3:44.87
(57.76)
12 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 0.77 181 3:57.73 +44.13
50m: 53.90
100m: 1:55.40
(1:01.50)
150m: 2:56.06
(1:00.66)
200m: 3:57.73
(1:01.67)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:36:24
2019-10-13 10:36:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner