2022-08-15   06:43:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2019-2020, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 12/10

Document
Inofficiella resultat
Efter 5 av 5 heat
UGP 1
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim 0.77 342 2:52.12
50m: 38.47
100m: 1:23.56
(45.09)
150m: 2:07.99
(44.43)
200m: 2:52.12
(44.13)
2 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim 0.91 335 2:53.32 +1.20
50m: 39.91
100m: 1:24.04
(44.13)
150m: 2:10.34
(46.30)
200m: 2:53.32
(42.98)
3 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.74 311 2:57.59 +5.47
50m: 39.93
100m: 1:25.40
(45.47)
150m: 2:12.57
(47.17)
200m: 2:57.59
(45.02)
4 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 0.79 239 3:13.84 +21.72
50m: 42.89
100m: 1:32.55
(49.66)
150m: 2:23.93
(51.38)
200m: 3:13.84
(49.91)
5 Max Ha 2006 Göteborg Sim 0.84 237 3:14.40 +22.28
50m: 42.70
100m: 1:32.70
(50.00)
150m: 2:23.23
(50.53)
200m: 3:14.40
(51.17)
6 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 0.78 195 3:27.42 +35.30
50m: 45.58
100m: 1:38.45
(52.87)
150m: 2:33.93
(55.48)
200m: 3:27.42
(53.49)
7 Oscar  Olofsson 2006 S 77 Stenungsund 0.77 184 3:31.43 +39.31
50m: 49.15
100m: 1:42.13
(52.98)
150m: 2:36.26
(54.13)
200m: 3:31.43
(55.17)
8 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 0.68 178 3:33.81 +41.69
50m: 47.91
100m: 1:43.73
(55.82)
150m: 2:39.82
(56.09)
200m: 3:33.81
(53.99)
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Krohn 2005 Kungälvs Simsällskap 1.00 339 2:52.67
50m: 38.70
100m: 1:22.86
(44.16)
150m: 2:08.29
(45.43)
200m: 2:52.67
(44.38)
2 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 333 2:53.63 +0.96
50m: 39.01
100m: 1:22.26
(43.25)
150m: 2:09.13
(46.87)
200m: 2:53.63
(44.50)
3 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap 0.83 312 2:57.52 +4.85
50m: 39.31
100m: 1:24.80
(45.49)
150m: 2:11.31
(46.51)
200m: 2:57.52
(46.21)
4 William Erlandsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.77 274 3:05.35 +12.68
50m: 41.69
100m: 1:29.21
(47.52)
150m: 2:17.55
(48.34)
200m: 3:05.35
(47.80)
5 Hugo Johansson 2005 Simklubben Vänersborg 0.98 246 3:12.05 +19.38
50m: 42.77
100m: 1:32.83
(50.06)
150m: 2:22.68
(49.85)
200m: 3:12.05
(49.37)
6 Wille Damber 2005 Göteborg Sim 0.92 238 3:14.31 +21.64
50m: 43.59
100m: 1:32.99
(49.40)
150m: 2:23.02
(50.03)
200m: 3:14.31
(51.29)
7 Azad Inci 2005 Göteborg Sim 0.87 169 3:37.61 +44.94
50m: 46.14
100m: 1:42.34
(56.20)
150m: 2:40.10
(57.76)
200m: 3:37.61
(57.51)
8 Willem Barkebo Jalmgård 2005 Göteborg Sim 0.95 137 3:53.12 +1:00.45
50m: 46.86
100m: 1:45.82
(58.96)
150m: 2:49.14
(1:03.32)
200m: 3:53.12
(1:03.98)
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zoobin Mohammadi 2004 Göteborg Sim 299 3:00.02
50m: 38.09
100m: 1:22.24
(44.15)
150m: 2:09.86
(47.62)
200m: 3:00.02
(50.16)
2 Karl Pettersson 2004 Göteborg Sim 0.82 283 3:03.43 +3.41
50m: 39.29
100m: 1:25.96
(46.67)
150m: 2:14.01
(48.05)
200m: 3:03.43
(49.42)
3 Hannes  Forsberg 2004 Föreningen Uddevalla Sim 1.18 281 3:03.72 +3.70
50m: 38.97
100m: 1:26.00
(47.03)
150m: 2:16.73
(50.73)
200m: 3:03.72
(46.99)
4 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap 0.78 279 3:04.31 +4.29
50m: 42.03
100m: 1:29.59
(47.56)
150m: 2:16.32
(46.73)
200m: 3:04.31
(47.99)
- Anton Olsson 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.80 DSQ
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 0.81 432 2:39.28
50m: 35.40
100m: 1:16.00
(40.60)
150m: 1:57.67
(41.67)
200m: 2:39.28
(41.61)
2 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 0.76 403 2:42.98 +3.70
50m: 35.55
100m: 1:17.33
(41.78)
150m: 2:00.17
(42.84)
200m: 2:42.98
(42.81)
3 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 0.65 389 2:44.86 +5.58
50m: 37.02
100m: 1:19.88
(42.86)
150m: 2:02.92
(43.04)
200m: 2:44.86
(41.94)
4 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim 0.86 322 2:55.65 +16.37
50m: 40.29
100m: 1:24.07
(43.78)
150m: 2:10.04
(45.97)
200m: 2:55.65
(45.61)
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 0.84 228 3:17.00
50m: 43.55
100m: 1:34.49
(50.94)
150m: 2:26.72
(52.23)
200m: 3:17.00
(50.28)
2 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap 0.68 222 3:18.82 +1.82
50m: 46.81
100m: 1:38.33
(51.52)
150m: 2:29.52
(51.19)
200m: 3:18.82
(49.30)
3 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 0.89 218 3:19.93 +2.93
50m: 45.01
100m: 1:36.22
(51.21)
150m: 2:28.93
(52.71)
200m: 3:19.93
(51.00)
4 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 0.76 191 3:28.83 +11.83
50m: 46.52
100m: 1:40.06
(53.54)
150m: 2:36.35
(56.29)
200m: 3:28.83
(52.48)
5 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 0.79 190 3:29.21 +12.21
50m: 47.91
100m: 1:42.43
(54.52)
150m: 2:37.37
(54.94)
200m: 3:29.21
(51.84)
6 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 0.81 158 3:42.55 +25.55
50m: 51.10
100m: 1:49.37
(58.27)
150m: 2:48.53
(59.16)
200m: 3:42.55
(54.02)
7 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 0.76 143 3:49.98 +32.98
50m: 52.34
100m: 1:52.83
(1:00.49)
150m: 2:51.24
(58.41)
200m: 3:49.98
(58.74)
8 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim 0.75 122 4:02.76 +45.76
50m: 54.62
100m: 1:57.02
(1:02.40)
150m: 3:00.89
(1:03.87)
200m: 4:02.76
(1:01.87)
2019-10-12 10:45:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner