2022-07-03   09:54:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestkyst Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 1, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001    537  30.74  1:08.25  1:53.71    2:29.84   
  JGI Svmning  2:30.46                 
                     
Sofie Sjgren  2002    490  31.47  1:09.06  1:56.62    2:34.47   
  Errits Gymnastik Og IF  2:39.61                 
                     
Anna Bjerrum Mller  2004    431  32.25  1:11.72  2:02.28    2:41.21   
  Esbjerg Svmmeklub  2:42.27                 
                     
Katrine S. Kristensen  2004    397  36.15  1:18.63  2:08.57    2:45.71   
  Haderslev Svmme Klub  2:46.90                 
                     
Josefine Lassen  2003    215  46.67  1:37.59  2:39.57    3:23.27   
  Haderslev Svmme Klub  3:27.42                 
                     
 
Lb 1, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    543  31.71  1:08.69  1:54.91    2:29.33   
  Esbjerg Svmmeklub  2:31.36                 
                     
Anna Dora Bernsdorf  2006    402  34.16  1:18.61  2:08.89    2:45.05   
  DeltaSwim  2:47.54                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    374  34.64  1:20.88  2:10.31    2:49.06   
  Esbjerg Svmmeklub  3:10.89                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    331  38.24  1:23.52  2:14.30    2:56.12   
  Esbjerg Svmmeklub  3:07.05                 
                     
Clara Wesselhoff  2006    275  39.11  1:29.97  2:26.15    3:07.27   
  Haderslev Svmme Klub  3:09.84                 
                     
Frida B. Kristensen  2005    246  46.26  1:34.69  2:34.70    3:14.35   
  Haderslev Svmme Klub  3:27.29                 
                     
Maya hlenschlger Jensen  2006              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  3:06.56                 
                     
 
Lb 1, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    364  35.92  1:19.51  2:12.44    2:50.58   
  Esbjerg Svmmeklub  2:59.37                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007    284  44.87  1:33.78  2:24.18    3:05.29   
  Esbjerg Svmmeklub  3:13.33                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    254  47.28  1:36.79  2:31.75    3:12.19   
  Esbjerg Svmmeklub  3:25.43                 
                     
Carolina Schlander  2007    246  49.14  1:37.34  2:34.32    3:14.23   
  Esbjerg Svmmeklub  3:21.46                 
                     
Clara Bendtsen  2008    243  42.73  1:32.52  2:31.07    3:15.05   
  DeltaSwim  3:47.15                 
                     
Christina Dracea Horsbl  2007    221  48.37  1:41.15  2:36.73    3:21.26   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Gabriella L Thoustrup  2008    148  55.38  1:53.49  3:00.71    3:50.04   
  DeltaSwim  3:57.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:44 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: 24-7 Tmrer & Snedker ApS 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Christiansen  2003    381  31.47  1:11.75  1:55.78    2:31.12   
  Haderslev Svmme Klub  3:07.96                 
                     
Mathias Jrgensen  2002    368  30.75  1:09.12  1:57.74    2:32.96   
  Errits Gymnastik Og IF  2:36.28                 
                     
Jakob Heeb  2001    189  35.80  1:27.28  2:25.19    3:10.74   
  Esbjerg Svmmeklub  3:11.80                 
                     
 
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: 24-7 Tmrer & Snedker ApS 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Mose  2004    463  29.78  1:07.96  1:48.01    2:21.62   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.15                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    403  32.97  1:11.17  1:53.92    2:28.34   
  Esbjerg Svmmeklub  2:34.51                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    398  33.32  1:13.55  1:55.75    2:28.98   
  Esbjerg Svmmeklub  2:38.08                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    384  32.22  1:12.25  1:55.31    2:30.75   
  DeltaSwim  2:35.31                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    378  32.28  1:12.40  1:58.03    2:31.58   
  DeltaSwim  2:36.78                 
                     
Karl Heeb  2005    363  33.54  1:13.11  1:58.48    2:33.68   
  Esbjerg Svmmeklub  2:39.41                 
                     
Alexander Drachmann  2005    314  34.48  1:15.87  2:03.34    2:41.19   
  Esbjerg Svmmeklub  2:45.30                 
                     
Magnus Marschall  2005    305  34.81  1:17.95  2:05.39    2:42.84   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.18                 
                     
Rasmus Thulstrup Lemming  2005    276  35.49  1:18.07  2:10.72    2:48.29   
  H.G.F. Svmning  2:58.23                 
                     
10  Andreas Bahnsen  2005    269  36.10  1:19.28  2:12.14    2:49.66   
  Haderslev Svmme Klub  2:52.68                 
                     
11  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    250  39.70  1:22.78  2:14.51    2:53.92   
  Errits Gymnastik Og IF  2:58.68                 
                     
 
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: 24-7 Tmrer & Snedker ApS 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Staghj Andersen  2006    318  34.11  1:16.01  2:02.29    2:40.55   
  Esbjerg Svmmeklub  2:50.31                 
                     
Erik Hauge Srensen  2007    294  34.31  1:18.11  2:07.15    2:44.82   
  Esbjerg Svmmeklub  2:58.22                 
                     
David Hansen Hobolth  2006    292  39.29  1:21.96  2:07.71    2:45.20   
  Haderslev Svmme Klub  2:54.93                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    263  36.49  1:20.84  2:13.84    2:50.94   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Frederik Mhring Madsen  2007    255  34.65  1:21.53  2:13.88    2:52.69   
  Esbjerg Svmmeklub  3:37.32                 
                     
Jacob Timmermand  2006    240  36.17  1:24.22  2:15.98    2:56.32   
  Esbjerg Svmmeklub  3:03.57                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    240  39.49  1:26.60  2:18.06    2:56.32   
  Esbjerg Svmmeklub  3:29.71                 
                     
Laurits Holm  2006    230  39.70  1:26.98  2:19.91    2:58.76   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
Malte Neuber  2007    194  43.08  1:30.94  2:27.72    3:09.07   
  Esbjerg Svmmeklub  3:21.94                 
                     
10  Phillip Thomsen  2007    172  43.48  1:33.04  2:34.47    3:17.01   
  DeltaSwim  3:53.01                 
                     
11  Ulf K. L. Jensen  2006    149  48.41  1:38.11  2:39.97    3:26.67   
  DeltaSwim  3:43.11                 
                     
12  Bastian Ladekjr  2007    141  45.92  1:36.41  2:41.40    3:30.25   
  DeltaSwim  3:41.80                 
                     
13  Klaus Ditlevsen  2007    138  44.60  1:33.71  2:43.98    3:31.95   
  Esbjerg Svmmeklub  3:54.78                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007              DSQ  Ej ryg ved 100m 
  Esbjerg Svmmeklub  3:25.24                 
                     
 
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: 24-7 Tmrer & Snedker ApS 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Ulleseit  2008    343  34.54  1:16.00  2:01.48    2:36.58   
  Esbjerg Svmmeklub  2:36.81                 
                     
Frederik Billes Beck  2008    257  36.05  1:19.41  2:12.51    2:52.40   
  Errits Gymnastik Og IF  2:57.64                 
                     
Noah Junior Grene  2008    226  37.66  1:26.81  2:19.16    2:59.97   
  Esbjerg Svmmeklub  3:20.00                 
                     
Dany Valiu Nielsen  2008    177  37.88  1:30.15  2:29.88    3:15.19   
  DeltaSwim  3:26.14                 
                     
Hjalte Gregersen  2008    171  43.59  1:34.99  2:36.72    3:17.15   
  Esbjerg Svmmeklub  3:36.33                 
                     
Oscar Hgensen  2008    150  47.06  1:37.58  2:41.60    3:26.12   
  Esbjerg Svmmeklub  3:42.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Horn  2004    341  44.64  1:34.01  2:24.50    3:12.48   
  Haderslev Svmme Klub  3:13.58                 
                     
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie hlenschlger  2006    499  39.15  1:22.66  2:05.53    2:49.63   
  Esbjerg Svmmeklub  2:52.80                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    479  38.68  1:22.71  2:07.28    2:51.91   
  Esbjerg Svmmeklub  2:58.06                 
                     
Astrid Gregersen  2005    337  42.71  1:31.71  2:22.23    3:13.28   
  Esbjerg Svmmeklub  3:08.79                 
                     
Line Horn  2006    286  45.44  1:36.14  2:29.31    3:24.13   
  Haderslev Svmme Klub  3:23.23                 
                     
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    314  44.56  1:34.42  2:25.21    3:17.95   
  Esbjerg Svmmeklub  3:32.49                 
                     
Olivia Macartney  2008    260  49.83  1:43.35  2:36.76    3:30.77   
  Esbjerg Svmmeklub  3:38.02                 
                     
Millie Mller  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  3:03.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:25 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Duvander  2005    450  35.42  1:16.42  1:56.92    2:37.10   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.35                 
                     
Carl Clausen  2005    383  36.25  1:18.59  2:02.72    2:45.72   
  Esbjerg Svmmeklub  2:49.47                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    380  37.56  1:21.13  2:05.02    2:46.25   
  DeltaSwim  3:04.35                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    368  37.18  1:19.98  2:04.15    2:48.04   
  Errits Gymnastik Og IF  2:44.56                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    351  38.56  1:21.81  2:06.66    2:50.68   
  DeltaSwim  2:56.08                 
                     
Rasmus Thulstrup Lemming  2005    240  43.85  1:34.33  2:27.37    3:13.65   
  H.G.F. Svmning  3:23.32                 
                     
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    342  38.30  1:22.91  2:08.33    2:52.21   
  DeltaSwim  3:08.10                 
                     
Oskar Foss  2006    320  38.59  1:22.74  2:08.69    2:55.98   
  Esbjerg Svmmeklub  3:24.21                 
                     
Laurits Holm  2006    236  43.27  1:33.19  2:25.97    3:14.70   
  Haderslev Svmme Klub  3:23.07                 
                     
Mads Mller Rieck  2006    217  44.06  1:36.01  2:29.01    3:20.19   
  DeltaSwim  3:48.01                 
                     
Ulf K. L. Jensen  2006    156  50.85  1:48.78  2:48.09    3:43.48   
  DeltaSwim  4:04.27                 
                     
Tobias Hirup  2007    153  52.55  1:50.71  2:50.39    3:45.08   
  DeltaSwim  3:56.41                 
                     
Simon N. Andersen  2006    139  52.66  1:53.31  2:53.99    3:51.97   
  H.G.F. Svmning  3:54.38                 
                     
Klaus Ditlevsen  2007              DSQ  ej sam berr 150m 
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: 999 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001    556          27.88   
  JGI Svmning  26.55                 
Sofie Sjgren  2002    543          28.10   
  Errits Gymnastik Og IF  27.86                 
Emma Jrgensen  2001    523          28.45   
  Esbjerg Svmmeklub  27.27                 
Simone Jrgensen  1999    518          28.55   
  Farum Svmmeklub  28.00                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    506          28.77   
  Farum Svmmeklub  27.88                 
Sarah Sejr Aagaard  2000    462          29.65   
  Farum Svmmeklub  28.56                 
Anna Bjerrum Mller  2004    461          29.67   
  Esbjerg Svmmeklub  28.95                 
Maria Mathiesen  2004    445          30.03   
  Esbjerg Svmmeklub  30.15                 
Lizette Nikolajsen  2003    413          30.77   
  Esbjerg Svmmeklub  30.71                 
10  Katrine S. Kristensen  2004    400          31.12   
  Haderslev Svmme Klub  30.55                 
11  Stephanie Hansen  2004    389          31.41   
  Esbjerg Svmmeklub  31.65                 
12  Liv Kousgaard  2003    377          31.74   
  Esbjerg Svmmeklub  30.80                 
13  Anne Horn  2004    304          34.09   
  Haderslev Svmme Klub  35.10                 
14  Josefine Lassen  2003    286          34.78   
  Haderslev Svmme Klub  34.22                 
15  Lrke Iversen  2003    271          35.43   
  Errits Gymnastik Og IF  36.49                 
Katrine Bech Poulsen  2004              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  29.62                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: 999 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    566          27.71   
  Esbjerg Svmmeklub  28.66                 
Sofie A. Wolf  2006    555          27.90   
  Esbjerg Svmmeklub  29.00                 
Anne Thastrup-Hansen  2006    507          28.74   
  Haderslev Svmme Klub  29.23                 
Sophie Mller Madsen  2005    467          29.54   
  DeltaSwim  30.22                 
Victoria Richards  2005    461          29.68   
  DeltaSwim  30.18                 
Anna Dora Bernsdorf  2006    426          30.47   
  DeltaSwim  30.63                 
Mille Lindeblad  2005    419          30.63   
  DeltaSwim  29.96                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    414          30.75   
  Esbjerg Svmmeklub  30.77                 
Mathilde Hedekr Mischorr  2005    405          30.97   
  Esbjerg Svmmeklub  32.02                 
10  Astrid Gregersen  2005    377          31.74   
  Esbjerg Svmmeklub  31.49                 
11  Frida B. Kristensen  2005    324          33.36   
  Haderslev Svmme Klub  33.57                 
12  Clara Wesselhoff  2006    323          33.40   
  Haderslev Svmme Klub  34.35                 
13  Maia Bdtker  2005    321          33.46   
  H.G.F. Svmning  34.93                 
14  Laura Worm Glsner  2006    311          33.83   
  Esbjerg Svmmeklub  34.61                 
15  Tilde Lindeblad  2006    298          34.31   
  DeltaSwim  34.40                 
16  Maya hlenschlger Jensen  2006    286          34.78   
  Esbjerg Svmmeklub  35.40                 
16  Nanna W Povlsen  2005    286          34.78   
  Errits Gymnastik Og IF  36.25                 
18  Lrke r Knudsen  2006    280          35.01   
  DeltaSwim  35.40                 
19  Line Horn  2006    240          36.86   
  Haderslev Svmme Klub  36.99                 
Marie Thorup  2006              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  35.50                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: 999 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anja Kisielewicz  2007    408          30.91   
  Haderslev Svmme Klub  35.06                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    370          31.92   
  Esbjerg Svmmeklub  35.80                 
Carolina Schlander  2007    332          33.10   
  Esbjerg Svmmeklub  34.67                 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    320          33.50   
  Esbjerg Svmmeklub  33.22                 
Line Bach-Henriksen  2007    300          34.25   
  Esbjerg Svmmeklub  36.23                 
Rosa Ella Kjems  2008    285          34.84   
  Esbjerg Svmmeklub  37.05                 
Olivia Macartney  2008    282          34.94   
  Esbjerg Svmmeklub  35.11                 
Christina Dracea Horsbl  2007    252          36.27   
  Esbjerg Svmmeklub  35.28                 
Sofie Barack Se  2008    246          36.55   
  Esbjerg Svmmeklub  36.69                 
10  Lea Timmermand  2008    221          37.87   
  Esbjerg Svmmeklub  37.57                 
11  Liv K. L. Jensen  2008    116          46.97   
  DeltaSwim  35.74                 
Millie Mller  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  30.44                 
Johanne Riber  2008              DSQ  Tyvstart 
  DeltaSwim  40.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Lesjfors A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Ong Hansen  2001    428          26.88   
  Farum Svmmeklub  26.61                 
Kasper Christiansen  2003    416          27.12   
  Haderslev Svmme Klub  27.49                 
Emil Steenhold  2000    412          27.21   
  DeltaSwim  27.13                 
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    384          27.86   
  Errits Gymnastik Og IF  27.54                 
Markus Jessen  2003    377          28.04   
  Esbjerg Svmmeklub  28.37                 
Jonathan Bos  1998    360          28.47   
  Haderslev Svmme Klub  28.89                 
Osvald Krum  2002    352          28.67   
  DeltaSwim  29.00                 
Sander Kejser  2003    287          30.70   
  H.G.F. Svmning  32.09                 
Jakob Heeb  2001    276          31.10   
  Esbjerg Svmmeklub  31.05                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Lesjfors A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    468          26.09   
  DeltaSwim  26.43                 
Lasse Metz Mondrup  2004    395          27.61   
  Esbjerg Svmmeklub  27.98                 
Karl Heeb  2005    367          28.29   
  Esbjerg Svmmeklub  28.08                 
Jakob Frimand  2004    353          28.64   
  H.G.F. Svmning  29.49                 
Kresten Skau Hansen  2005    342          28.96   
  DeltaSwim  29.00                 
Andreas Nikolajsen  2005    321          29.56   
  Esbjerg Svmmeklub  29.86                 
Daniel Horns  2004    321          29.58   
  Haderslev Svmme Klub  30.55                 
Andreas Bahnsen  2005    316          29.74   
  Haderslev Svmme Klub  29.82                 
Alexander Drachmann  2005    302          30.17   
  Esbjerg Svmmeklub  30.50                 
10  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    288          30.67   
  Errits Gymnastik Og IF  30.85                 
11  Magnus Marschall  2005    257          31.85   
  Esbjerg Svmmeklub  32.55                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Lesjfors A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Egholm Husted  2006    339          29.05   
  Esbjerg Svmmeklub  29.20                 
Jonas Mathiasen  2006    336          29.12   
  Esbjerg Svmmeklub  31.09                 
Jakob Kristensen  2006    315          29.77   
  DeltaSwim  30.74                 
Esben Frimand  2006    288          30.66   
  H.G.F. Svmning  31.05                 
Jacob Timmermand  2006    286          30.73   
  Esbjerg Svmmeklub  31.18                 
Tobias Staghj Andersen  2006    285          30.78   
  Esbjerg Svmmeklub  33.20                 
Frederik Mhring Madsen  2007    263          31.61   
  Esbjerg Svmmeklub  31.76                 
Christian Pedersen  2007    260          31.73   
  Esbjerg Svmmeklub  32.58                 
Sigurd Salskov Iversen  2006    256          31.90   
  Esbjerg Svmmeklub  33.01                 
10  Erik Hauge Srensen  2007    251          32.09   
  Esbjerg Svmmeklub  32.36                 
11  Mads Mller Rieck  2006    251          32.10   
  DeltaSwim  33.47                 
12  David Hansen Hobolth  2006    246          32.33   
  Haderslev Svmme Klub  32.65                 
13  Malte Neuber  2007    242          32.51   
  Esbjerg Svmmeklub  32.46                 
14  Laurits Holm  2006    238          32.66   
  Haderslev Svmme Klub  35.74                 
15  Elias Alminde Pedersen  2006    221          33.46   
  H.G.F. Svmning  33.26                 
16  Klaus Ditlevsen  2007    218          33.63   
  Esbjerg Svmmeklub  35.19                 
17  Villads Isko Pimenta  2007    207          34.22   
  Esbjerg Svmmeklub  34.03                 
18  Kristian Kruse Frederiksen  2006    141          38.84   
  H.G.F. Svmning  38.32                 
19  Tobias Hirup  2007    123          40.64   
  DeltaSwim  41.43                 
20  Sebastian Holler Bdtker  2007    100          43.53   
  H.G.F. Svmning  48.54                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Lesjfors A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Ulleseit  2008    343          28.94   
  Esbjerg Svmmeklub  28.86                 
Frederik Billes Beck  2008    246          32.33   
  Errits Gymnastik Og IF  32.22                 
Noah Junior Grene  2008    223          33.36   
  Esbjerg Svmmeklub  34.66                 
Mathias Mller Madsen  2008    223          33.40   
  DeltaSwim  33.41                 
Hjalte Gregersen  2008    193          35.03   
  Esbjerg Svmmeklub  35.12                 
Oscar Hgensen  2008    192          35.06   
  Esbjerg Svmmeklub  36.14                 
Joakim Kristensen  2008    185          35.54   
  DeltaSwim  38.83                 
Berthram Byskov  2009    106          42.71   
  DeltaSwim  43.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:53   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Dansk Revision 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001    575  29.67  1:01.83  1:36.56    2:12.78   
  JGI Svmning  2:09.10                 
                     
Victoria Underbjerg  2004    520  31.61  1:05.93  1:41.53    2:17.30   
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.32                 
                     
Cecilie Salskov Jensen  2000    480  32.86  1:08.67  1:44.95    2:20.98   
  Hrsholm Svmmeforening  2:18.17                 
                     
Kathrine Weide  2004    478  32.43  1:07.98  1:44.48    2:21.17   
  Esbjerg Svmmeklub  2:18.45                 
                     
Kaya Vennick Haugblle  2004    469  32.33  1:08.35  1:45.33    2:22.10   
  Hrsholm Svmmeforening  2:27.19                 
                     
Lizette Nikolajsen  2003    420  33.20  1:10.08  1:48.83    2:27.38   
  Esbjerg Svmmeklub  2:23.84                 
                     
Josefine Lassen  2003    292  38.39  1:20.38  2:04.34    2:46.40   
  Haderslev Svmme Klub  2:48.66                 
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Dansk Revision 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophie Mller Madsen  2005    493  31.57  1:06.68  1:43.49    2:19.78   
  DeltaSwim  2:23.74                 
                     
Anne Thastrup-Hansen  2006    488  32.68  1:08.95  1:44.32    2:20.25   
  Haderslev Svmme Klub  2:23.25                 
                     
Femke Iris Keulen  2005    487  32.82  1:08.40  1:45.00    2:20.30   
  Esbjerg Svmmeklub  2:20.87                 
                     
Mille Lindeblad  2005    362  34.25  1:12.32  1:53.21    2:34.81   
  DeltaSwim  2:34.51                 
                     
Tilde Lindeblad  2006    292  36.82  1:18.78  2:02.56    2:46.31   
  DeltaSwim  3:01.74                 
                     
Lrke r Knudsen  2006    268  37.01  1:19.38  2:04.89    2:51.26   
  DeltaSwim  3:07.48                 
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Dansk Revision 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Lee T. Srensen  2008    333  35.37  1:15.30  1:57.46    2:39.28   
  Esbjerg Svmmeklub  2:47.65                 
                     
Anja Kisielewicz  2007    315  36.46  1:17.75  2:01.81    2:42.14   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
Carolina Schlander  2007    300  36.68  1:19.16  2:02.99    2:44.83   
  Esbjerg Svmmeklub  2:54.14                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    292  37.40  1:19.11  2:03.25    2:46.36   
  Esbjerg Svmmeklub  2:56.96                 
                     
Clara Bendtsen  2008    247  38.50  1:22.21  2:09.86    2:55.96   
  DeltaSwim  3:01.93                 
                     
Gabriella L Thoustrup  2008    174  43.71  1:33.96  2:25.67    3:17.61   
  DeltaSwim  3:40.47                 
                     
Johanne Riber  2008    173  43.45  1:33.89  2:27.10    3:17.93   
  DeltaSwim                   
                     
Sara Schlander  2008    134  48.30  1:43.27  2:40.73    3:35.79   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Liv K. L. Jensen  2008    116  50.70  1:48.52  2:50.70    3:46.32   
  DeltaSwim                   
                     
Mathilde Sofie Karmar  2008              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: Dansk Revision 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Nrskov Kaltoft  2009    181  43.10  1:33.59  2:26.04    3:15.15   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Filuka Lolk Frederiksen  2009    166  43.24  1:34.91  2:28.54    3:20.78   
  Esbjerg Svmmeklub  3:31.58                 
                     
Mie Bech Bgedal  2010    152  46.02  1:40.28  2:36.71    3:26.56   
  Esbjerg Svmmeklub  3:38.61                 
                     
Alberte Hansen  2009    129  45.39  1:40.77  2:40.21    3:38.36   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Gabriele Garbacenka  2009    75  54.06  2:01.43  3:12.18    4:21.56   
  DeltaSwim                   
                     
Gry Skou Mortensen  2009              DNS   
  DeltaSwim                   
                     
Thea Aggerholm  2009              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:53 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Deloitte 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Aske Sommerlund Pedersen  2003  Esbjerg Svmmeklub    28.55  59.52  1:31.03    2:02.44   
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Deloitte 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Elias Marius Elsgaard  2004  Esbjerg Svmmeklub    28.55  58.96  1:29.32    2:00.05   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    28.97  1:01.56  1:35.21    2:08.64   
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    29.91  1:03.28  1:38.32    2:13.18   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    32.08  1:06.61  1:40.90    2:14.32   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    31.90  1:07.91  1:42.89    2:15.37   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svmmeklub    30.55  1:04.52  1:40.41    2:15.60   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    30.73  1:04.67  1:40.62    2:16.90   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svmmeklub    34.07  1:12.01  1:51.06    2:29.29   
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Deloitte 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svmmeklub    32.76  1:09.11  1:46.74    2:23.75   
Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    35.87  1:15.96  1:57.68    2:37.34   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning    36.18  1:16.41  1:59.37    2:40.11   
Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svmmeklub    38.37  1:21.89  2:05.94    2:50.03   
Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim    41.02  1:29.31  2:18.46    3:05.63   
Jakub Ciarcinski  2007  Esbjerg Svmmeklub    41.61  1:31.43  2:22.93    3:19.04   
Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg Svmmeklub    40.35  1:29.54  2:22.11    3:19.49   
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Deloitte 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mathias Mller Madsen  2008  DeltaSwim    35.60  1:16.17  1:58.58    2:39.35   
Jeppe Bech Bgedal  2008  Esbjerg Svmmeklub    41.28  1:26.23  2:12.96    2:57.77   
Simon Nissum  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.12  1:26.69  2:15.80    3:01.13   
Toke Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.59  1:26.63  2:15.61    3:04.21   
Sebastian Drachmann  2008  Esbjerg Svmmeklub    44.91  1:37.80  2:32.47    3:26.53   
Asbjrn Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    45.29  1:38.04  2:33.84    3:27.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Mller Consult MC Terapi 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF            29.44   
Emma Jrgensen  2001  Esbjerg Svmmeklub            30.56   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            30.87   
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svmmeklub            31.14   
Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            31.55   
Anna Bjerrum Mller  2004  Esbjerg Svmmeklub            31.58   
Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening            32.08   
Cecilie Salskov Jensen  2000  Hrsholm Svmmeforening            32.76   
Stephanie Hansen  2004  Esbjerg Svmmeklub            35.20   
10  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning            37.14   
11  Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub            37.30   
12  Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub            43.31   
Katrine Bech Poulsen  2004  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Liv Kousgaard  2003  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Zophia Henriks  2004  Errits Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Mller Consult MC Terapi 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svmmeklub            29.85   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svmmeklub            31.12   
Marie Jensen  2005  Esbjerg Svmmeklub            31.32   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim            31.63   
Sophie Mller Madsen  2005  DeltaSwim            31.93   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svmmeklub            32.87   
Victoria Richards  2005  DeltaSwim            32.94   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg Svmmeklub            34.93   
Laura Worm Glsner  2006  Esbjerg Svmmeklub            37.15   
10  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub            37.36   
11  Marie Thorup  2006  Esbjerg Svmmeklub            39.04   
12  Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            39.16   
13  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning            40.11   
14  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim            41.73   
15  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub            46.92   
16  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            47.17   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Mller Consult MC Terapi 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub            34.17   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub            44.50   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg Svmmeklub            44.80   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg Svmmeklub            47.34   
Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            1:03.45   
Millie Mller  2007  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: Mller Consult MC Terapi 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg Svmmeklub            54.04   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg Svmmeklub            57.87   
Sasha Lee T Srensen  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:05.07   
Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim            1:15.44   
Julie Hirup  2009  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniel Jensen  2001  DeltaSwim            27.27   
Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg Svmmeklub            28.15   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub            28.74   
Tobias Svenningsen  2003  Esbjerg Svmmeklub            29.03   
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF            29.22   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub            29.62   
Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF            30.07   
Osvald Krum  2002  DeltaSwim            30.99   
Markus Jessen  2003  Esbjerg Svmmeklub            31.17   
Jakob Heeb  2001  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svmmeklub            29.15   
Anders Mose  2004  Esbjerg Svmmeklub            29.43   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svmmeklub            29.81   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim            30.69   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub            31.92   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svmmeklub            32.11   
Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svmmeklub            32.12   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svmmeklub            33.61   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning            33.73   
10  Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub            34.63   
                     
 
Lb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Tobias Staghj Andersen  2006  Esbjerg Svmmeklub            32.55   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svmmeklub            32.85   
Frederik Mhring Madsen  2007  Esbjerg Svmmeklub            33.29   
Erik Hauge Srensen  2007  Esbjerg Svmmeklub            33.39   
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svmmeklub            35.29   
Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svmmeklub            37.53   
Christian Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub            37.78   
Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg Svmmeklub            37.78   
Laurits Holm  2006  Haderslev Svmme Klub            38.03   
10  Mads Mller Rieck  2006  DeltaSwim            38.04   
11  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svmmeklub            40.13   
12  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            40.77   
13  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            41.93   
14  Simon N. Andersen  2006  H.G.F. Svmning            42.98   
15  Simon Paschke  2007  Esbjerg Svmmeklub            47.22   
16  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim            47.58   
17  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim            58.83   
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jesper Ulleseit  2008  Esbjerg Svmmeklub            32.64   
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF            34.73   
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svmmeklub            36.47   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            37.82   
Emil Asger Mller  2009  Esbjerg Svmmeklub            38.99   
Nikolai Elgaard  2009  Esbjerg Svmmeklub            39.29   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svmmeklub            39.34   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            39.75   
Oscar Hgensen  2008  Esbjerg Svmmeklub            45.34   
10  Jonas Staghj Andersen  2010  Esbjerg Svmmeklub            50.35   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Kvickly 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svmmeklub    33.27        1:09.44   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svmme Klub    37.74        1:16.34   
Natalie Da Silva Jensen  2004  Esbjerg Svmmeklub    37.32        1:16.56   
Lrke Iversen  2003  Errits Gymnastik Og IF    43.68        1:29.98   
Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub    47.49        1:35.28   
                     
 
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Kvickly 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg Svmmeklub    34.45        1:11.13   
Emilie hlenschlger  2006  Esbjerg Svmmeklub    35.75        1:13.13   
Mathilde Hedekr Mischorr  2005  Esbjerg Svmmeklub    36.11        1:13.54   
Victoria Richards  2005  DeltaSwim    38.22        1:17.72   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    38.74        1:20.26   
Line Horn  2006  Haderslev Svmme Klub    1:28.04        1:28.04   
Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning    44.42        1:30.90   
Marie Thorup  2006  Esbjerg Svmmeklub    1:35.10        1:35.10   
Maja Emilie Skjdt  2005  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Kvickly 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    43.96        1:30.82   
Christina Dracea Horsbl  2007  Esbjerg Svmmeklub    44.01        1:31.53   
Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub    46.67        1:36.04   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim    49.96        1:40.36   
Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg Svmmeklub    50.12        1:40.43   
Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg Svmmeklub    53.71        1:49.03   
Sara Schlander  2008  Esbjerg Svmmeklub    55.06        1:52.59   
Cathrine Boisen  2008  Esbjerg Svmmeklub    54.25        1:52.68   
Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg Svmmeklub    1:03.30        2:10.20   
                     
 
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: Kvickly 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Caroline Slbech Larsen  2009  Esbjerg Svmmeklub    42.39        1:27.85   
Mille Nrskov Kaltoft  2009  Esbjerg Svmmeklub    46.65        1:35.50   
Alberte Hansen  2009  Esbjerg Svmmeklub    52.10        1:50.41   
Amalie Haals Jensen  2009  Esbjerg Svmmeklub    52.32        1:54.18   
Sasha Lee T Srensen  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:52.68        1:56.37   
Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:00.12        2:02.97   
Thea Aggerholm  2009  Esbjerg Svmmeklub    59.57        2:03.00   
Sofie Fur Lisby  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:04.01        2:06.56   
Gabriele Garbacenka  2009  DeltaSwim    1:00.16        2:07.66   
10  Vigga Frida Geisler Andersen  2011  Esbjerg Svmmeklub    1:07.36        2:14.70   
11  Frida Agerskov  2009  Esbjerg Svmmeklub    1:03.28        2:14.85   
12  Caroline Trolle Pedersen  2009  DeltaSwim    1:07.26        2:19.37   
Bjrk Ravn Lynggaard  2010  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Evalina Jordt-Edwards  2010  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  afslut p mave 100m 
Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim            DSQ  ej rygligg afslut 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 12, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Danske Fragtmnd 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub    31.91        1:05.95   
Jakob Heeb  2001  Esbjerg Svmmeklub    42.59        1:28.87   
                     
 
Lb 12, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Danske Fragtmnd 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    34.54        1:10.32   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    34.04        1:10.56   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning    38.60        1:19.65   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    38.61        1:20.31   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub    39.83        1:22.97   
                     
 
Lb 12, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Danske Fragtmnd 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svmmeklub    38.13        1:16.72   
David Hansen Hobolth  2006  Haderslev Svmme Klub    38.31        1:18.19   
Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg Svmmeklub    40.33        1:22.94   
Klaus Ditlevsen  2007  Esbjerg Svmmeklub    42.40        1:27.65   
Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svmmeklub    45.38        1:30.67   
Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim    43.86        1:31.29   
Simon Paschke  2007  Esbjerg Svmmeklub    47.97        1:36.03   
Sebastian Holler Bdtker  2007  H.G.F. Svmning    50.67        1:44.33   
Jakub Ciarcinski  2007  Esbjerg Svmmeklub    52.18        1:49.04   
10  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg Svmmeklub    1:51.72        1:51.72   
                     
 
Lb 12, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Danske Fragtmnd 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svmmeklub    43.82        1:27.99   
Oscar Hgensen  2008  Esbjerg Svmmeklub    43.13        1:28.21   
Jeppe Bech Bgedal  2008  Esbjerg Svmmeklub    44.87        1:30.89   
Toke Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    45.51        1:34.17   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    46.58        1:35.93   
Emil Asger Mller  2009  Esbjerg Svmmeklub    50.32        1:40.02   
Simon Nissum  2008  Esbjerg Svmmeklub    51.87        1:45.72   
Jonas Liholm  2008  Esbjerg Svmmeklub    55.03        1:55.26   
Rasmus Neuber  2010  Esbjerg Svmmeklub    58.55        2:00.42   
10  Tobias Mller Jespersen  2009  DeltaSwim    1:00.12        2:07.51   
Mikkel Guldager Stougaard  2010  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            DSQ  ej berring 50 m 
Louie Lindblad  2010  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  efb v 75 
Sebastian Drachmann  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  svm p mave 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Kbmand Hansens Feriehus 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liv Kousgaard  2003  Esbjerg Svmmeklub            38.60   
Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub            41.55   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svmme Klub            42.67   
Stephanie Hansen  2004  Esbjerg Svmmeklub            43.13   
Lrke Iversen  2003  Errits Gymnastik Og IF            46.56   
Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub            52.82   
Maria Mathiesen  2004  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Kbmand Hansens Feriehus 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svmmeklub            36.41   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svmmeklub            36.70   
Emilie hlenschlger  2006  Esbjerg Svmmeklub            36.90   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svmme Klub            37.32   
Maya hlenschlger Jensen  2006  Esbjerg Svmmeklub            39.00   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svmmeklub            40.32   
Laura Worm Glsner  2006  Esbjerg Svmmeklub            41.15   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg Svmmeklub            41.22   
Line Horn  2006  Haderslev Svmme Klub            44.35   
10  Maja Emilie Skjdt  2005  Haderslev Svmme Klub            44.36   
11  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim            46.42   
12  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            48.46   
13  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub            48.55   
                     
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Kbmand Hansens Feriehus 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svmmeklub            43.02   
Nicoline Lee T. Srensen  2008  Esbjerg Svmmeklub            43.55   
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg Svmmeklub            44.86   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg Svmmeklub            46.73   
Christina Dracea Horsbl  2007  Esbjerg Svmmeklub            48.54   
Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg Svmmeklub            51.81   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub            52.87   
Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim            55.04   
Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub            1:01.73   
Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Millie Mller  2007  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  ej berr 25 m 
Cathrine Boisen  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  flyben v 20-35 m 
                     
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: Kbmand Hansens Feriehus 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Caroline Slbech Larsen  2009  Esbjerg Svmmeklub            49.30   
Mille Nrskov Kaltoft  2009  Esbjerg Svmmeklub            51.18   
Isabelle Weber  2009  Esbjerg Svmmeklub            54.06   
Gabriele Garbacenka  2009  DeltaSwim            54.43   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg Svmmeklub            54.75   
Mie Bech Bgedal  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:00.69   
Evalina Jordt-Edwards  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:00.89   
Caroline Trolle Pedersen  2009  DeltaSwim            1:03.12   
SIF Bruhn  2010  DeltaSwim            1:05.08   
10  Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:11.28   
Gry Skou Mortensen  2009  DeltaSwim            DSQ  fl flyben v start 
Julie Hirup  2009  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
Signe Sejr Bentsen  2010  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  arme bag hofte u sv 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF            34.86   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub            35.09   
Markus Jessen  2003  Esbjerg Svmmeklub            37.41   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub            38.65   
Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svmmeklub            34.85   
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            34.93   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svmmeklub            34.95   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svmmeklub            35.43   
Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svmmeklub            36.70   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim            36.90   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svmmeklub            40.61   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning            41.80   
                     
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            37.08   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svmmeklub            37.50   
Tobias Staghj Andersen  2006  Esbjerg Svmmeklub            37.63   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svmning            38.95   
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svmmeklub            39.92   
Laurits Holm  2006  Haderslev Svmme Klub            40.26   
Erik Hauge Srensen  2007  Esbjerg Svmmeklub            40.83   
Frederik Mhring Madsen  2007  Esbjerg Svmmeklub            41.48   
Christian Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub            43.08   
10  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svmmeklub            47.20   
11  Simon N. Andersen  2006  H.G.F. Svmning            48.11   
12  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning            48.20   
13  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            49.06   
14  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim            49.65   
15  Klaus Ditlevsen  2007  Esbjerg Svmmeklub            50.69   
                     
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svmmeklub            46.73   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            47.85   
Mathias Mller Madsen  2008  DeltaSwim            48.16   
Nikolai Elgaard  2009  Esbjerg Svmmeklub            52.48   
Jonas Staghj Andersen  2010  Esbjerg Svmmeklub            53.59   
Asbjrn Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub            57.95   
Rasmus Neuber  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:00.04   
Tobias Mller Jespersen  2009  DeltaSwim            1:03.53   
Louie Lindblad  2010  Esbjerg Svmmeklub            1:08.89   
Mikkel Guldager Stougaard  2010  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Jonas Liholm  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  1 hnd v indslag 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: TK Transport 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.04  1:10.01  1:49.09    2:29.36   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    40.27  1:29.22  2:25.43    3:19.69   
                     
 
Lb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: TK Transport 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub    42.55  1:35.59  2:29.01    3:18.95   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            DSQ  bryst ved start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Vi elsker ider 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Daniel Jensen  2001  DeltaSwim    28.85  1:02.88  1:39.89    2:17.68   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    35.63  1:15.84  1:57.91    2:41.31   
                     
 
Lb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Vi elsker ider 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    30.02  1:06.34  1:44.33    2:22.20   
Anders Mose  2004  Esbjerg Svmmeklub    31.11  1:07.88  1:45.51    2:22.82   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    37.63  1:19.00  1:59.27    2:38.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: OK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svmning    28.85        1:00.21   
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF    30.12        1:01.77   
Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub    29.76        1:02.08   
Cecilie Salskov Jensen  2000  Hrsholm Svmmeforening    30.86        1:03.54   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub    30.66        1:04.38   
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svmmeklub    31.22        1:04.63   
Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening    31.22        1:04.82   
Emma Jrgensen  2001  Esbjerg Svmmeklub    30.59        1:06.08   
Maria Mathiesen  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.01        1:06.82   
10  Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svmme Klub    32.73        1:08.05   
11  Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg Svmmeklub    33.77        1:10.52   
12  Stephanie Hansen  2004  Esbjerg Svmmeklub    33.27        1:10.74   
13  Liv Kousgaard  2003  Esbjerg Svmmeklub    34.40        1:13.32   
14  Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub    36.10        1:15.80   
Katrine Bech Poulsen  2004  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: OK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svmmeklub    29.86        1:02.03   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svmme Klub    30.75        1:03.19   
Sophie Mller Madsen  2005  DeltaSwim    31.51        1:05.08   
Victoria Richards  2005  DeltaSwim    30.82        1:05.45   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    31.99        1:06.27   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svmmeklub    32.90        1:07.09   
Mathilde Hedekr Mischorr  2005  Esbjerg Svmmeklub    32.69        1:07.24   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svmmeklub    32.09        1:07.38   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg Svmmeklub    34.13        1:09.62   
10  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    35.52        1:15.08   
11  Maya hlenschlger Jensen  2006  Esbjerg Svmmeklub    36.92        1:15.66   
12  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning    37.20        1:17.31   
13  Marie Thorup  2006  Esbjerg Svmmeklub    36.90        1:17.84   
14  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    37.35        1:18.43   
15  Line Horn  2006  Haderslev Svmme Klub    39.26        1:21.81   
Laura Worm Glsner  2006  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: OK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub    33.74        1:09.05   
Anja Kisielewicz  2007  Haderslev Svmme Klub    34.53        1:10.60   
Nicoline Lee T. Srensen  2008  Esbjerg Svmmeklub    34.34        1:12.70   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg Svmmeklub    35.78        1:14.39   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svmmeklub    35.89        1:15.12   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    37.23        1:19.31   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg Svmmeklub    38.41        1:20.01   
Christina Dracea Horsbl  2007  Esbjerg Svmmeklub    39.47        1:22.55   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub    39.21        1:23.72   
10  Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.48        1:24.80   
11  Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg Svmmeklub    42.16        1:28.56   
12  Johanne Riber  2008  DeltaSwim    42.07        1:28.81   
13  Cathrine Boisen  2008  Esbjerg Svmmeklub    42.52        1:31.90   
14  Sara Schlander  2008  Esbjerg Svmmeklub    45.25        1:39.14   
15  Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg Svmmeklub    47.90        1:41.56   
16  Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg Svmmeklub    47.39        1:42.14   
17  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    49.59        1:46.68   
Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Millie Mller  2007  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: OK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Caroline Slbech Larsen  2009  Esbjerg Svmmeklub    37.69        1:20.63   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg Svmmeklub    39.21        1:27.05   
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg Svmmeklub    43.82        1:33.12   
Mie Bech Bgedal  2010  Esbjerg Svmmeklub    46.51        1:36.74   
Isabelle Weber  2009  Esbjerg Svmmeklub    46.32        1:40.13   
Evalina Jordt-Edwards  2010  Esbjerg Svmmeklub    47.34        1:41.67   
Alberte Hansen  2009  Esbjerg Svmmeklub    47.87        1:43.50   
Signe Sejr Bentsen  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:44.51        1:44.51   
Sofie Fur Lisby  2010  Esbjerg Svmmeklub    53.34        1:45.89   
10  Sasha Lee T Srensen  2010  Esbjerg Svmmeklub    49.52        1:47.99   
11  Amalie Haals Jensen  2009  Esbjerg Svmmeklub    49.40        1:48.11   
12  Thea Aggerholm  2009  Esbjerg Svmmeklub    51.72        1:49.89   
13  Gry Skou Mortensen  2009  DeltaSwim    56.33        1:57.20   
14  SIF Bruhn  2010  DeltaSwim    55.08        1:57.43   
15  Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg Svmmeklub    59.31        1:58.47   
16  Frida Agerskov  2009  Esbjerg Svmmeklub    54.81        1:59.02   
17  Caroline Trolle Pedersen  2009  DeltaSwim    59.71        2:03.76   
18  Julie Hirup  2009  DeltaSwim    1:01.88        2:15.99   
19  Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim    1:10.28        2:25.10   
20  Vigga Frida Geisler Andersen  2011  Esbjerg Svmmeklub    1:07.58        2:25.43   
Bjrk Ravn Lynggaard  2010  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 18, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: DSV Road A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    28.45        58.02   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    28.69        59.30   
Emil Steenhold  2000  DeltaSwim    28.65        1:00.59   
Osvald Krum  2002  DeltaSwim    30.01        1:02.38   
Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning    34.09        1:10.28   
Jakob Heeb  2001  Esbjerg Svmmeklub    34.58        1:12.31   
                     
 
Lb 18, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: DSV Road A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathias Marbk Nielsen  2004  Esbjerg Svmmeklub    27.05        56.58   
Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svmmeklub    29.85        1:00.74   
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    28.88        1:00.81   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svmmeklub    29.45        1:00.97   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    29.94        1:01.42   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svmmeklub    29.83        1:01.99   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    30.06        1:02.06   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    30.78        1:02.79   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svmmeklub    30.27        1:03.23   
10  Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.04        1:04.29   
11  Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.17        1:05.21   
12  Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    31.97        1:05.33   
13  Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub    31.51        1:06.65   
14  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    32.63        1:07.91   
15  Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svmmeklub    33.24        1:08.97   
                     
 
Lb 18, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: DSV Road A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svmmeklub    30.30        1:04.25   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svmmeklub    31.12        1:05.42   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svmning    31.94        1:06.34   
Tobias Staghj Andersen  2006  Esbjerg Svmmeklub    31.88        1:06.85   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svmmeklub    31.76        1:07.10   
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svmmeklub    32.46        1:08.05   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    31.93        1:08.60   
Laurits Holm  2006  Haderslev Svmme Klub    33.07        1:09.15   
David Hansen Hobolth  2006  Haderslev Svmme Klub    33.65        1:09.31   
10  Frederik Mhring Madsen  2007  Esbjerg Svmmeklub    34.49        1:10.22   
11  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svmmeklub    33.61        1:10.30   
12  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    34.78        1:11.82   
13  Erik Hauge Srensen  2007  Esbjerg Svmmeklub    34.66        1:12.24   
14  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svmmeklub    34.74        1:13.63   
15  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning    35.75        1:14.41   
16  Christian Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub    35.54        1:14.82   
17  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    37.41        1:15.73   
18  Klaus Ditlevsen  2007  Esbjerg Svmmeklub    35.75        1:17.65   
19  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svmmeklub    37.63        1:19.26   
20  Simon Paschke  2007  Esbjerg Svmmeklub    39.41        1:20.76   
21  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    38.83        1:22.73   
22  Jakub Ciarcinski  2007  Esbjerg Svmmeklub    41.87        1:29.99   
23  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg Svmmeklub    40.49        1:30.09   
24  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim    43.25        1:31.02   
25  Kristian Kruse Frederiksen  2006  H.G.F. Svmning    40.49        1:31.17   
26  Sebastian Holler Bdtker  2007  H.G.F. Svmning    46.64        1:39.33   
                     
 
Lb 18, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: DSV Road A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jesper Ulleseit  2008  Esbjerg Svmmeklub    30.09        1:02.80   
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF    33.10        1:09.25   
Mathias Mller Madsen  2008  DeltaSwim    35.30        1:12.44   
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svmmeklub    35.27        1:12.86   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    35.66        1:15.92   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svmmeklub    36.95        1:15.95   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    37.26        1:18.87   
Oscar Hgensen  2008  Esbjerg Svmmeklub    37.06        1:18.89   
Nikolai Elgaard  2009  Esbjerg Svmmeklub    38.15        1:19.59   
10  Jeppe Bech Bgedal  2008  Esbjerg Svmmeklub    39.85        1:22.35   
11  Toke Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    38.83        1:23.45   
12  Simon Nissum  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.13        1:25.21   
13  Jonas Staghj Andersen  2010  Esbjerg Svmmeklub    40.68        1:27.80   
14  Emil Asger Mller  2009  Esbjerg Svmmeklub    42.25        1:28.97   
15  Sebastian Drachmann  2008  Esbjerg Svmmeklub    43.47        1:31.69   
16  Asbjrn Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    44.76        1:36.78   
17  Louie Lindblad  2010  Esbjerg Svmmeklub    46.81        1:38.44   
18  Jonas Liholm  2008  Esbjerg Svmmeklub    47.29        1:40.88   
19  Rasmus Neuber  2010  Esbjerg Svmmeklub    45.51        1:42.79   
20  Tobias Mller Jespersen  2009  DeltaSwim    56.44        2:02.96   
Mikkel Guldager Stougaard  2010  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 19, 4X50m Medley Mix, Finaler 
Sponsor: SubC Partner A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
K-Bronze Brn  2006  Esbjerg Svmmeklub            2:19.31   
  Oskar Foss  2006      34.63        34.63   
  Nicoline Lee T. Srensen  2008      42.03        1:16.66   
  Andrea Bjerring Pedersen  2007      34.09        1:50.75   
  Jesper Ulleseit  2008      28.56        2:19.31   
                     
K-Bronze Brn 2  2006  Esbjerg Svmmeklub            2:25.75   
  Anton Egholm Husted  2006      36.54        36.54   
  Line Bach-Henriksen  2007      43.81        1:20.35   
  Tobias Staghj Andersen  2006      32.91        1:53.26   
  Carolina Schlander  2007      32.49        2:25.75   
                     
K-Bronze 1  2003  Esbjerg Svmmeklub            2:32.68   
  Christina Dracea Horsbl  2007      1:29.52        1:29.52   
  Olivia Macartney  2008      34.04        2:03.56   
  Frederik Mhring Madsen  2007      29.12        2:32.68   
  Jonas Mathiasen  2006              2:32.68   
                     
K-Bronze 1 Mix  2004  Esbjerg Svmmeklub            2:35.84   
  Sigurd Salskov Iversen  2006      39.05        39.05   
  Rosa Ella Kjems  2008      45.50        1:24.55   
  Noah Junior Grene  2008      36.76        2:01.31   
  Caroline Slbech Larsen  2009      34.53        2:35.84   
                     
Steens raketter  DeltaSwim            2:42.74   
  Bastian Ladekjr  2007      41.36        41.36   
  Johanne Riber  2008      49.33        1:30.69   
  Mathias Mller Madsen  2008      38.04        2:08.73   
  Clara Bendtsen  2008      34.01        2:42.74   
                     
Mias monstertruckere  2006  DeltaSwim            3:01.93   
  Joakim Kristensen  2008      42.11        42.11   
  Liv K. L. Jensen  2008      58.54        1:40.65   
  Tobias Hirup  2007      37.67        2:18.32   
  Gabriella L Thoustrup  2008      43.61        3:01.93   
                     
K-Sprint  2001  Esbjerg Svmmeklub            2:14.82  EXTRA 
  Lasse Metz Mondrup  2004      33.23        33.23   
  Liv Kousgaard  2003      39.41        1:12.64   
  Emma Jrgensen  2001      31.43        1:44.07   
  Jakob Heeb  2001      30.75        2:14.82   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 20, 4X100m Medley Mix, Finaler 
Sponsor: Jette Kristine E727 ApS 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
K-Bronze rgang  2005  Esbjerg Svmmeklub            4:31.05   
  Sofie A. Wolf  2006      33.07  1:08.15      1:08.15   
  Emilie hlenschlger  2006                 
  Nicolas Duvander  2005                 
  Karl Heeb  2005        4:31.05      4:31.05   
                     
Deltamix 1  2001  DeltaSwim            4:37.54   
  Christian Damborg Thomsen  2005      30.19  1:03.17      1:03.17   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      41.38  1:28.57      2:31.74   
  Daniel Jensen  2001      28.45  1:01.92      3:33.66   
  Sophie Mller Madsen  2005      30.06  1:03.88      4:37.54   
                     
Egif Power  2002  Errits Gymnastik Og IF            4:41.06   
  Zophia Henriks  2004      37.22  1:16.21      1:16.21   
  Peter Rom Poulsen  2005      35.60  1:17.11      2:33.32   
  Sofie Sjgren  2002      32.27  1:09.66      3:42.98   
  Mathias Jrgensen  2002      27.74  58.08      4:41.06   
                     
K-Bronze rgang 2  2005  Esbjerg Svmmeklub            4:45.71   
  Andreas Nikolajsen  2005      35.50  1:12.34      1:12.34   
  Carl Clausen  2005      35.51  1:15.41      2:27.75   
  Karoline R. Frederiksen  2006      32.39  1:10.67      3:38.42   
  Cecilie Baltzer Pedersen  2006      31.84  1:07.29      4:45.71   
                     
Mias monstertruckere  2005  DeltaSwim            4:47.52   
  Victoria Richards  2005      37.94  1:18.18      1:18.18   
  Kresten Skau Hansen  2005      34.15  1:14.78      2:32.96   
  Mikkel Holme Madsen  2005      32.12  1:07.94      3:40.90   
  Mille Lindeblad  2005      31.15  1:06.62      4:47.52   
                     
Hsk Kebabmix  2003  Haderslev Svmme Klub            5:19.39   
  Katrine S. Kristensen  2004      38.21  1:17.20      1:17.20   
  Josefine Lassen  2003      52.13  1:52.81      3:10.01   
  Daniel Horns  2004      32.65  1:10.50      4:20.51   
  Kasper Christiansen  2003      27.70  58.88      5:19.39   
                     
H.G.F. Svmning  H.G.F. Svmning            5:35.20   
  Maia Bdtker  2005      45.02  1:31.14      1:31.14   
  Rasmus Thulstrup Lemming  2005      41.88  1:31.08      3:02.22   
  Trine Ydemann Pedersen  2003      41.06  1:31.11      4:33.33   
  Jakob Frimand  2004      30.00  1:01.87      5:35.20   
                     
Hsk Plsemix  2003  Haderslev Svmme Klub            5:37.04   
  David Hansen Hobolth  2006      38.96  1:18.35      1:18.35   
  Line Horn  2006      44.70  1:35.51      2:53.86   
  Laurits Holm  2006      39.38  1:31.43      4:25.29   
  Frida B. Kristensen  2005      34.41  1:11.75      5:37.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  09 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 21, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Anna Bjerrum Mller  2004  Esbjerg Svmmeklub    1:11.38  2:27.34  3:43.20    4:59.35   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    1:20.36  2:48.44  4:16.81    5:42.61   
Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub    1:24.25  2:56.17  4:25.96    5:52.02   
Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub    1:24.31  2:54.25  4:24.73    5:55.89   
Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 21, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Emilie hlenschlger  2006  Esbjerg Svmmeklub    1:14.84  2:37.73  4:01.39    5:25.87   
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub    1:21.67  2:53.80  4:25.38    5:48.14   
Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    1:22.61  2:55.32  4:27.76    5:54.30   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    1:22.31  2:54.65  4:28.51    5:57.58   
                     
 
Lb 21, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg Svmmeklub    1:25.76  2:59.55  4:33.47    6:04.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 22, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Esbjerg-Lgerne 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Aske Sommerlund Pedersen  2003  Esbjerg Svmmeklub    1:02.84  2:10.81  3:19.36    4:27.13   
Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    1:05.90  2:16.24  3:26.23    4:36.65   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    1:11.91  2:28.70  3:44.96    5:00.26   
Emil Steenhold  2000  DeltaSwim            DNS   
                     
 
Lb 22, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Esbjerg-Lgerne 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    1:05.99  2:18.87  3:29.65    4:36.99   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svmmeklub    1:07.26  2:19.11  3:31.20    4:43.74   
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    1:06.50  2:19.63  3:34.77    4:50.53   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    1:09.73  2:24.10  3:38.87    4:50.85   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    1:10.90  2:26.10  3:41.38    4:52.72   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    1:09.67  2:23.68  3:38.48    4:53.89   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svmmeklub    1:13.58  2:33.12  3:52.41    5:10.62   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub    1:13.45  2:34.21  3:55.77    5:14.71   
                     
 
Lb 22, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Esbjerg-Lgerne 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mads Mller Rieck  2006  DeltaSwim    1:16.20  2:38.01  3:57.85    5:13.17   
David Hansen Hobolth  2006  Haderslev Svmme Klub    1:15.48  2:37.66  3:58.06    5:14.94   
Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svmmeklub    1:18.51  2:46.90  4:19.27    5:48.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:01   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 23, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svmmeklub    35.84  1:14.07  1:50.82    2:28.79   
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svmning    35.86  1:14.20  1:53.07    2:32.09   
Natalie Da Silva Jensen  2004  Esbjerg Svmmeklub    37.90  1:17.68  1:58.74    2:39.52   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svmme Klub    40.75  1:23.39  2:06.54    2:47.33   
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 23, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mathilde Hedekr Mischorr  2005  Esbjerg Svmmeklub    37.68  1:17.23  1:57.86    2:37.61   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svmmeklub    38.32  1:19.40  1:59.95    2:39.94   
Victoria Richards  2005  DeltaSwim    38.12  1:19.03  2:00.60    2:42.94   
Sophie Mller Madsen  2005  DeltaSwim    37.52  1:18.38  2:00.73    2:43.58   
Marie Thorup  2006  Esbjerg Svmmeklub    47.81  1:37.65  2:26.95    3:12.81   
Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    48.40  1:40.86  2:33.32    3:22.81   
Maja Emilie Skjdt  2005  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 23, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christina Dracea Horsbl  2007  Esbjerg Svmmeklub    47.84  1:38.90  2:27.41    3:13.51   
Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  efb 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:01 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 24, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Bilka Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    35.62  1:15.35  1:56.86    2:34.62   
                     
 
Lb 24, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Bilka Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mads Mller Rieck  2006  DeltaSwim    42.57  1:28.40  2:15.07    2:59.43   
Malte Neuber  2007  Esbjerg Svmmeklub    43.59  1:30.72  2:18.38    3:04.70   
Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim    43.34  1:32.37  2:22.83    3:12.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF    31.38        1:10.85   
Cecilie Salskov Jensen  2000  Hrsholm Svmmeforening    34.64        1:14.32   
Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening    35.77        1:16.29   
Maria Mathiesen  2004  Esbjerg Svmmeklub    36.46        1:17.48   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    38.65        1:22.24   
Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub    38.30        1:22.89   
Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg Svmmeklub    37.75        1:23.58   
Lrke Iversen  2003  Errits Gymnastik Og IF    41.16        1:28.49   
Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub    42.58        1:32.27   
                     
 
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.50        1:11.49   
Emilie hlenschlger  2006  Esbjerg Svmmeklub    34.82        1:13.55   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svmme Klub    35.91        1:14.96   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svmmeklub    36.03        1:17.53   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg Svmmeklub    37.36        1:20.62   
Laura Worm Glsner  2006  Esbjerg Svmmeklub    39.68        1:20.94   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim    34.58        1:21.55   
Maya hlenschlger Jensen  2006  Esbjerg Svmmeklub    39.50        1:22.59   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    40.27        1:25.24   
10  Line Horn  2006  Haderslev Svmme Klub    42.30        1:29.78   
11  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    40.60        1:32.72   
12  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    45.09        1:34.76   
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub    35.90        1:20.44   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svmmeklub    40.62        1:24.74   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg Svmmeklub    43.51        1:28.73   
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg Svmmeklub    44.78        1:30.02   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    40.89        1:30.30   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg Svmmeklub    45.00        1:31.19   
Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg Svmmeklub    43.52        1:33.95   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim    45.88        1:37.23   
Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg Svmmeklub    46.38        1:37.94   
10  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub    45.70        1:38.99   
11  Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim    48.16        1:44.11   
12  Cathrine Boisen  2008  Esbjerg Svmmeklub    49.35        1:45.17   
13  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    56.29        1:59.82   
14  Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg Svmmeklub    1:03.48        2:06.10   
Millie Mller  2007  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Christina Dracea Horsbl  2007  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  afslut ryg p mave 
Naya Davidsen  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  afslut ryg p mave 
                     
 
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Caroline Slbech Larsen  2009  Esbjerg Svmmeklub    40.79        1:29.37   
Mille Nrskov Kaltoft  2009  Esbjerg Svmmeklub    46.73        1:38.59   
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg Svmmeklub    46.61        1:41.17   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg Svmmeklub    50.72        1:46.85   
Mie Bech Bgedal  2010  Esbjerg Svmmeklub    55.99        1:54.21   
Ida Riddersholm  2009  Esbjerg Svmmeklub    52.42        1:54.64   
Thea Aggerholm  2009  Esbjerg Svmmeklub    57.50        2:02.91   
Alberte Hansen  2009  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  afslut ryg p mave 
Frida Agerskov  2009  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  crawlarm v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 26, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Semco Maritime A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    32.22        1:08.31   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    32.82        1:08.51   
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF    31.93        1:09.57   
Markus Jessen  2003  Esbjerg Svmmeklub    32.64        1:11.58   
Jakob Heeb  2001  Esbjerg Svmmeklub    37.47        1:26.04   
                     
 
Lb 26, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Semco Maritime A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.08        1:08.43   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    31.41        1:09.84   
Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svmmeklub    33.68        1:10.17   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svmmeklub    33.53        1:11.41   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning    34.21        1:15.46   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svmmeklub    35.50        1:15.48   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    35.53        1:17.41   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub    37.01        1:18.22   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    36.57        1:18.74   
10  Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    37.99        1:22.48   
                     
 
Lb 26, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Semco Maritime A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svmmeklub    33.66        1:13.53   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    34.32        1:14.70   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svmmeklub    34.75        1:15.39   
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svmmeklub    35.36        1:18.46   
Frederik Mhring Madsen  2007  Esbjerg Svmmeklub    37.33        1:19.00   
Erik Hauge Srensen  2007  Esbjerg Svmmeklub    37.23        1:20.58   
Christian Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub    39.09        1:21.59   
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svmmeklub    38.97        1:21.84   
Mads Mller Rieck  2006  DeltaSwim    39.25        1:22.10   
10  Laurits Holm  2006  Haderslev Svmme Klub    41.61        1:22.82   
11  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svmmeklub    39.18        1:22.95   
12  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg Svmmeklub    38.11        1:23.39   
13  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning    40.83        1:25.70   
14  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    40.76        1:25.72   
15  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    41.18        1:28.17   
16  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svmmeklub    41.09        1:28.28   
17  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svmmeklub    42.75        1:32.62   
18  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    44.23        1:34.54   
19  Simon Paschke  2007  Esbjerg Svmmeklub    45.26        1:36.51   
20  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg Svmmeklub    48.06        1:40.83   
21  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim    52.97        1:43.89   
                     
 
Lb 26, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Semco Maritime A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jesper Ulleseit  2008  Esbjerg Svmmeklub    34.82        1:13.31   
Mathias Mller Madsen  2008  DeltaSwim    39.93        1:24.95   
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.06        1:26.43   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    41.50        1:27.31   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    40.67        1:27.78   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.25        1:29.87   
Oscar Hgensen  2008  Esbjerg Svmmeklub    42.62        1:33.93   
Toke Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    43.09        1:34.09   
Jeppe Bech Bgedal  2008  Esbjerg Svmmeklub    44.99        1:40.98   
10  Jonas Staghj Andersen  2010  Esbjerg Svmmeklub    49.27        1:41.58   
11  Asbjrn Kousgaard  2008  Esbjerg Svmmeklub    49.26        1:47.18   
12  Simon Nissum  2008  Esbjerg Svmmeklub    53.98        1:48.38   
13  Markus Zou Jensen  2008  Esbjerg Svmmeklub    51.96        1:54.62   
14  Berthram Byskov  2009  DeltaSwim    53.47        1:57.40   
15  Rasmus Neuber  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:03.08        2:08.63   
Emil Asger Mller  2009  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  ryg afslut p maven 
Jonas Liholm  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  brystarmtag v start 
Nikolai Elgaard  2009  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  crawlarm v start 
Sebastian Drachmann  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  ryg afslut p maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emma Jrgensen  2001  Esbjerg Svmmeklub    31.76        1:10.49   
Anna Bjerrum Mller  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.13        1:11.55   
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF    33.08        1:11.84   
Victoria Underbjerg  2004  Esbjerg Svmmeklub    33.24        1:11.99   
Kaya Vennick Haugblle  2004  Hrsholm Svmmeforening    34.33        1:13.38   
Cecilie Salskov Jensen  2000  Hrsholm Svmmeforening    34.49        1:15.85   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    38.86        1:25.63   
Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg Svmmeklub    39.04        1:26.37   
                     
 
Lb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svmmeklub    30.84        1:07.50   
Marie Jensen  2005  Esbjerg Svmmeklub    34.11        1:11.04   
Sophie Mller Madsen  2005  DeltaSwim    33.77        1:12.81   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    33.46        1:13.90   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    41.42        1:30.53   
Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim    45.06        1:37.77   
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Johanne Riber  2008  DeltaSwim    44.67        1:35.73   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub    47.47        1:42.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Snderjyllands Tagdkning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg Svmmeklub    29.60        1:03.15   
Tobias Svenningsen  2003  Esbjerg Svmmeklub    29.88        1:04.63   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    31.31        1:08.21   
                     
 
Lb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Snderjyllands Tagdkning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Mose  2004  Esbjerg Svmmeklub    30.33        1:04.36   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svmmeklub    30.24        1:05.35   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    32.67        1:08.67   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    32.80        1:10.68   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning    34.39        1:15.93   
                     
 
Lb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Snderjyllands Tagdkning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Tobias Staghj Andersen  2006  Esbjerg Svmmeklub    33.12        1:11.44   
David Hansen Hobolth  2006  Haderslev Svmme Klub    40.25        1:25.10   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svmmeklub    39.55        1:32.67   
Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim            DNS   
                     
 
Lb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Snderjyllands Tagdkning 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF    36.63        1:21.67   
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.73        1:29.44   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    40.33        1:33.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 november 2019         
 
 
Lb 29, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
Sponsor: IAT 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kathrine Weide  2004  Esbjerg Svmmeklub    38.57        1:20.94   
Liv Kousgaard  2003  Esbjerg Svmmeklub    39.95        1:26.36   
Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub    43.06        1:30.10   
Josefine Lassen  2003  Haderslev Svmme Klub    52.94        1:52.04   
                     
 
Lb 29, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: IAT 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emilie hlenschlger  2006  Esbjerg Svmmeklub    38.42        1:20.06   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svmme Klub    41.29        1:27.11   
Maya hlenschlger Jensen  2006  Esbjerg Svmmeklub    41.27        1:27.44   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg Svmmeklub    42.87        1:30.13   
Line Horn  2006  Haderslev Svmme Klub    46.35        1:37.50   
Marie Thorup  2006  Esbjerg Svmmeklub    48.45        1:41.88   
Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    50.19        1:48.48   
Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    51.18        1:49.85   
                     
 
Lb 29, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: IAT 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svmmeklub    44.08        1:32.89   
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg Svmmeklub    47.35        1:38.62   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg Svmmeklub    48.19        1:38.86   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg Svmmeklub    49.05        1:41.57   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    50.59        1:46.31   
Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg Svmmeklub    51.26        1:49.08   
Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg Svmmeklub    53.30        1:52.45   
Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim    57.69        2:03.23   
Naya Davidsen  2008  Esbjerg Svmmeklub    59.22        2:04.97   
10  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    1:01.49        2:05.44   
11  Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub    59.94        2:05.60   
12  Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg Svmmeklub    1:03.93        2:10.36   
Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Millie Mller  2007  Esbjerg Svmmeklub            DNS   
Cathrine Boisen  2008  Esbjerg Svmmeklub            DSQ  asynk ben 
                     
 
Lb 29, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
Sponsor: IAT 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Caroline Slbech Larsen  2009  Esbjerg Svmmeklub    48.92        1:42.99   
Mille Nrskov Kaltoft  2009  Esbjerg Svmmeklub    52.07        1:51.23   
Isabelle Weber  2009  Esbjerg Svmmeklub    59.60        2:00.17   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:02.85        2:08.65   
Mie Bech Bgedal  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:03.47        2:09.51   
Ida Riddersholm  2009  Esbjerg Svmmeklub    1:06.48        2:22.04   
Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg Svmmeklub    1:15.48        2:38.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 november 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Vestkyst Cup 2019    Udskriftsdato  10 november 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato