Resultater for Vestkyst Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Jysk Geoteknik A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Deltamix 1 | 2001 | DeltaSwim | 4:06.10 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.70 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 26.35 | 56.23 | 2:00.96 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.65 | 1:00.01 | 3:00.97 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 30.00 | 1:05.13 | 4:06.10 | ||||||
2 | K-Bronze Årgang | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:09.45 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.13 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 29.25 | 1:01.01 | 2:02.23 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.96 | 1:02.67 | 3:04.90 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 29.41 | 1:04.55 | 4:09.45 | ||||||
3 | Hsk Kebabmix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:14.67 | ||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.77 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 31.94 | 1:06.76 | 2:10.14 | ||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 30.70 | 1:06.00 | 3:16.14 | ||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.94 | 58.53 | 4:14.67 | ||||||
4 | Egif Power | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:17.80 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 29.73 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 29.17 | 1:00.83 | 2:02.79 | ||||||
Lærke Iversen | 2003 | 36.45 | 1:17.11 | 3:19.90 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.12 | 57.90 | 4:17.80 | ||||||
5 | Mias monstertruckere | 2005 | DeltaSwim | 4:18.30 | ||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 31.73 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 29.76 | 1:03.07 | 2:10.55 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 28.89 | 1:01.51 | 3:12.06 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 31.56 | 1:06.24 | 4:18.30 | ||||||
6 | K-Bronze Årgang 2 | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:25.69 | ||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.05 | 1:02.41 | 1:02.41 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 30.06 | 1:02.80 | 2:05.21 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 32.34 | 1:08.48 | 3:13.69 | ||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 34.17 | 1:12.00 | 4:25.69 | ||||||
7 | H.G.F. Svømning | 0 | H.G.F. Svømning | 4:38.12 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 35.85 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 31.53 | 1:06.45 | 2:20.31 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 35.21 | 1:13.00 | 3:33.31 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 30.62 | 1:04.81 | 4:38.12 | ||||||
8 | Hsk Pølsemix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:55.73 | ||||||
Josefine Lassen | 2003 | 37.11 | 1:17.22 | 1:17.22 | ||||||
Anne Horn | 2004 | 35.42 | 1:15.37 | 2:32.59 | ||||||
Laurits Holm | 2006 | 33.85 | 1:11.58 | 3:44.17 | ||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 32.92 | 1:11.56 | 4:55.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |