Resultater for Vestkyst Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.22 | 1:08.31 | |||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.82 | 1:08.51 | |||||
3 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.93 | 1:09.57 | |||||
4 | Markus Jessen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.64 | 1:11.58 | |||||
5 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.47 | 1:26.04 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.08 | 1:08.43 | |||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 31.41 | 1:09.84 | |||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | 1:10.17 | |||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.53 | 1:11.41 | |||||
5 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.21 | 1:15.46 | |||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | 1:15.48 | |||||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.53 | 1:17.41 | |||||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | 1:18.22 | |||||
9 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.57 | 1:18.74 | |||||
10 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.99 | 1:22.48 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.66 | 1:13.53 | |||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 34.32 | 1:14.70 | |||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | 1:15.39 | |||||
4 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.36 | 1:18.46 | |||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.33 | 1:19.00 | |||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.23 | 1:20.58 | |||||
7 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.09 | 1:21.59 | |||||
8 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.97 | 1:21.84 | |||||
9 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 39.25 | 1:22.10 | |||||
10 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.61 | 1:22.82 | |||||
11 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.18 | 1:22.95 | |||||
12 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.11 | 1:23.39 | |||||
13 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.83 | 1:25.70 | |||||
14 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.76 | 1:25.72 | |||||
15 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 41.18 | 1:28.17 | |||||
16 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.09 | 1:28.28 | |||||
17 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.75 | 1:32.62 | |||||
18 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 44.23 | 1:34.54 | |||||
19 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 45.26 | 1:36.51 | |||||
20 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.06 | 1:40.83 | |||||
21 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 52.97 | 1:43.89 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | 1:13.31 | |||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 39.93 | 1:24.95 | |||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.06 | 1:26.43 | |||||
4 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.50 | 1:27.31 | |||||
5 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 40.67 | 1:27.78 | |||||
6 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.25 | 1:29.87 | |||||
7 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.62 | 1:33.93 | |||||
8 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.09 | 1:34.09 | |||||
9 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.99 | 1:40.98 | |||||
10 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 49.27 | 1:41.58 | |||||
11 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.26 | 1:47.18 | |||||
12 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.98 | 1:48.38 | |||||
13 | Markus Zou Jensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.96 | 1:54.62 | |||||
14 | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | 53.47 | 1:57.40 | |||||
15 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.08 | 2:08.63 | |||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
- | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | brystarmtag v start | |||||
- | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | crawlarm v start | |||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |