Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Paradiset |
Arrangör: |
Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Nilssons Plåt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Gidlund Reigans |
2010 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.51 |
|
28.84 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Lauri |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.77 |
|
32.67 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Söderlind |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Johansson |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Borg |
2012 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nilssons Plåt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Danielsson |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
|
24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.68 |
|
26.01 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
|
28.10 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Adolfsson |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
|
31.47 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morgan Kemppe |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mustafa Aureibi |
2008 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nilssons Plåt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.67 |
|
23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hussein Auribi |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.75 |
|
24.70 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksander Dragovic |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
25.60 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AbdullRhman Kotp |
2006 |
Kramfors-Alliansen |
+0.77 |
|
29.27 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mustafa Al-Faiyel |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Svärdby |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Jakobsson |
2006 |
Björna Idrottsförening |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nilssons Plåt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tom Flodman |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.68 |
|
16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
17.12 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Lideskog |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.81 |
|
17.95 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.64 |
|
18.35 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Lundin |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.78 |
|
18.68 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.73 |
|
20.21 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.86 |
|
21.71 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Bodin |
2005 |
Kramfors-Alliansen |
+0.85 |
|
22.24 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
22.81 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Abdullah Abdelwahid |
2005 |
Kramfors-Alliansen |
+0.79 |
|
23.38 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar 16-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nilssons Plåt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Fahlander |
2003 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.74 |
|
16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Larsson |
2002 |
Björna Idrottsförening |
+0.84 |
|
16.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Fällman |
2002 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.74 |
|
16.93 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Söderlind |
1976 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.83 |
|
22.06 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:40:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|