Results for DM Junior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
02 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
718 |
28.32 |
59.04 |
1:31.33 |
|
2:03.28 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
701 |
28.92 |
1:00.36 |
1:33.08 |
|
2:04.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
694 |
29.33 |
1:01.18 |
1:33.03 |
|
2:04.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tine Petersen |
2003 |
|
677 |
29.26 |
1:01.13 |
1:33.61 |
|
2:05.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
651 |
29.37 |
1:01.29 |
1:34.25 |
|
2:07.36 |
|
|
A6 Jgi Svømning |
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
650 |
29.18 |
1:01.55 |
1:34.79 |
|
2:07.43 |
|
|
Herlev Svømning |
2:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
641 |
30.05 |
1:02.34 |
1:35.33 |
|
2:08.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
|
640 |
29.40 |
1:01.67 |
1:34.87 |
|
2:08.14 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
639 |
29.17 |
1:01.02 |
1:34.56 |
|
2:08.18 |
|
|
H2Odense |
2:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
635 |
30.58 |
1:03.39 |
1:36.20 |
|
2:08.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Lund |
2003 |
|
631 |
29.95 |
1:02.14 |
1:35.42 |
|
2:08.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
630 |
30.29 |
1:02.94 |
1:36.09 |
|
2:08.77 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
630 |
30.35 |
1:02.86 |
1:35.64 |
|
2:08.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Meng |
2003 |
|
629 |
28.58 |
1:00.56 |
1:35.25 |
|
2:08.82 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
628 |
30.34 |
1:02.91 |
1:36.13 |
|
2:08.89 |
|
|
Lyseng IF |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
|
628 |
29.62 |
1:01.97 |
1:35.21 |
|
2:08.90 |
|
|
Herlev Svømning |
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Rønn |
2005 |
|
628 |
30.47 |
1:03.47 |
1:36.52 |
|
2:08.94 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
625 |
30.66 |
1:02.96 |
1:36.23 |
|
2:09.15 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
623 |
29.84 |
1:02.09 |
1:35.44 |
|
2:09.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
619 |
30.65 |
1:03.15 |
1:36.75 |
|
2:09.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
617 |
29.52 |
1:02.53 |
1:36.57 |
|
2:09.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
616 |
30.36 |
1:02.97 |
1:36.23 |
|
2:09.77 |
|
|
Lyseng IF |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
610 |
29.95 |
1:02.66 |
1:36.46 |
|
2:10.20 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
609 |
29.61 |
1:02.18 |
1:36.17 |
|
2:10.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Søs Freund |
2004 |
|
607 |
31.10 |
1:04.06 |
1:37.32 |
|
2:10.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
603 |
30.44 |
1:03.43 |
1:37.19 |
|
2:10.70 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
596 |
30.40 |
1:03.41 |
1:37.69 |
|
2:11.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
|
595 |
30.24 |
1:03.30 |
1:37.30 |
|
2:11.27 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
588 |
30.24 |
1:03.41 |
1:37.36 |
|
2:11.77 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
584 |
29.81 |
1:02.17 |
1:36.76 |
|
2:12.05 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
580 |
31.33 |
1:04.93 |
1:38.89 |
|
2:12.39 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
|
580 |
30.86 |
1:04.32 |
1:38.68 |
|
2:12.41 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
|
578 |
31.00 |
1:04.48 |
1:38.44 |
|
2:12.50 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
578 |
29.89 |
1:02.84 |
1:37.31 |
|
2:12.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
577 |
30.66 |
1:03.68 |
1:38.05 |
|
2:12.60 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
576 |
30.91 |
1:04.10 |
1:38.50 |
|
2:12.65 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
570 |
31.27 |
1:05.47 |
1:39.15 |
|
2:13.16 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Caroline Koch |
2005 |
|
566 |
31.02 |
1:05.07 |
1:39.39 |
|
2:13.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
566 |
30.43 |
1:04.54 |
1:39.09 |
|
2:13.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Wilma Anker |
2004 |
|
565 |
30.85 |
1:04.25 |
1:38.74 |
|
2:13.56 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
563 |
30.99 |
1:04.89 |
1:39.33 |
|
2:13.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
562 |
31.08 |
1:05.05 |
1:39.65 |
|
2:13.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
|
559 |
31.31 |
1:05.71 |
1:40.28 |
|
2:14.02 |
|
|
Kolding SK |
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
555 |
31.90 |
1:05.69 |
1:40.08 |
|
2:14.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
548 |
31.23 |
1:05.25 |
1:40.41 |
|
2:14.93 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
548 |
30.99 |
1:05.52 |
1:40.74 |
|
2:14.94 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Elma Gabela |
2004 |
|
543 |
31.50 |
1:06.13 |
1:40.81 |
|
2:15.31 |
|
|
Kolding SK |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
543 |
31.65 |
1:05.34 |
1:40.00 |
|
2:15.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Natacha Munch |
2005 |
|
542 |
30.59 |
1:04.85 |
1:40.39 |
|
2:15.40 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Annika Køhn |
2005 |
|
542 |
31.90 |
1:06.94 |
1:42.29 |
|
2:15.42 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Cille Christensen |
2004 |
|
542 |
30.60 |
1:04.56 |
1:40.40 |
|
2:15.43 |
|
|
Kolding SK |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
542 |
31.32 |
1:05.81 |
1:40.44 |
|
2:15.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Asta Palmund |
2005 |
|
541 |
31.13 |
1:05.66 |
1:41.62 |
|
2:15.50 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
|
540 |
31.23 |
1:05.74 |
1:40.88 |
|
2:15.54 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
539 |
31.51 |
1:06.01 |
1:41.13 |
|
2:15.64 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
539 |
31.37 |
1:05.96 |
1:41.04 |
|
2:15.65 |
|
|
H2Odense |
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
539 |
31.10 |
1:05.57 |
1:40.76 |
|
2:15.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Anna Varming |
2005 |
|
539 |
31.43 |
1:05.47 |
1:40.30 |
|
2:15.68 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
536 |
32.01 |
1:06.39 |
1:41.35 |
|
2:15.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
535 |
31.74 |
1:06.13 |
1:41.63 |
|
2:16.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
533 |
31.60 |
1:06.49 |
1:42.13 |
|
2:16.17 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
527 |
31.29 |
1:05.91 |
1:41.77 |
|
2:16.68 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
522 |
31.24 |
1:06.08 |
1:42.03 |
|
2:17.13 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
519 |
31.37 |
1:05.83 |
1:41.42 |
|
2:17.38 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
|
502 |
31.06 |
1:05.89 |
1:42.17 |
|
2:18.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
480 |
31.92 |
1:07.58 |
1:43.94 |
|
2:21.01 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Nicoline Bang Mosegaard |
2005 |
|
479 |
31.62 |
1:07.67 |
1:44.73 |
|
2:21.07 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart SW4.4 |
|
DeltaSwim |
2:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|