Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
Sponsor |
COMWELL BORUPGAARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
|
|
|
|
32.22 |
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
|
|
|
|
NR |
30.05 |
|
|
Jennie Johansson |
1988 |
SWE |
SWE |
Kazan, Rusland |
|
09-08-2015 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
749 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
714 |
32.88 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
695 |
33.18 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
680 |
33.42 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
677 |
33.47 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
674 |
33.53 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
671 |
33.58 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
642 |
34.08 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-07-2019 18:38:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
Sponsor |
COMWELL BORUPGAARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
03-08-2013 |
|
|
|
|
|
|
|
32.22 |
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenh |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2016 |
|
|
|
|
|
|
NR |
30.05 |
|
|
Jennie Johansson |
1988 |
SWE |
SWE |
Kazan, Rusland |
|
09-08-2015 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
666 |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
661 |
33.74 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
657 |
33.81 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pernille Jensen |
1998 |
Holbæk Svømme Klub |
|
642 |
34.08 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
636 |
34.18 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
630 |
34.29 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
608 |
34.69 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
607 |
34.72 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-07-2019 18:38:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-07-2019 18:39.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|