Tulokset Vest Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Damer 1 | 1996 | 703 | 4:13.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.36 | |||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 30.95 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.76 | 1:11.18 | 2:15.44 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 29.07 | 1:02.64 | 3:18.08 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 26.40 | 55.08 | 4:13.16 | ||||||
2 | Esbjerg 1 | 1998 | 703 | 4:13.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:11.71 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 30.69 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 32.54 | 1:09.73 | 2:13.64 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.11 | 1:03.86 | 3:17.50 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 26.44 | 55.68 | 4:13.18 | ||||||
3 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 667 | 4:17.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:00.86 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 31.10 | 1:04.47 | 1:04.47 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 33.40 | 1:11.97 | 2:16.44 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 28.61 | 1:03.61 | 3:20.05 | ||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 26.90 | 57.59 | 4:17.64 | ||||||
4 | H2Odense Damer 1 | 2000 | 631 | 4:22.42 | ||||||
H2Odense | 4:17.09 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.09 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.89 | 1:11.63 | 2:19.11 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.60 | 1:04.34 | 3:23.45 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.02 | 58.97 | 4:22.42 | ||||||
5 | Horsens Damer | 1999 | 629 | 4:22.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:22.72 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.67 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.37 | 1:16.68 | 2:19.79 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 29.99 | 1:05.14 | 3:24.93 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.40 | 57.85 | 4:22.78 | ||||||
6 | Vejle Piger 1 | 2001 | 619 | 4:24.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:15.80 | |||||||||
Louise Jensen | 2003 | 32.50 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 33.92 | 1:13.09 | 2:20.71 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.23 | 1:04.44 | 3:25.15 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.18 | 59.01 | 4:24.16 | ||||||
7 | Aalborg Damer 2 | 1995 | 604 | 4:26.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:16.62 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 32.04 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 35.21 | 1:15.53 | 2:22.19 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 30.18 | 1:05.11 | 3:27.30 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.15 | 59.11 | 4:26.41 | ||||||
8 | Nyborg Piger | 2001 | 592 | 4:28.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:21.00 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 33.09 | 1:08.12 | 1:08.12 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 35.33 | 1:15.46 | 2:23.58 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.83 | 1:04.01 | 3:27.59 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 28.47 | 1:00.56 | 4:28.15 | ||||||
9 | Esbjerg 2 | 2002 | 592 | 4:28.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:25.89 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 31.41 | 1:05.75 | 1:05.75 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 34.87 | 1:15.85 | 2:21.60 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.28 | 1:05.30 | 3:26.90 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 29.39 | 1:01.30 | 4:28.20 | ||||||
10 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | 591 | 4:28.25 | ||||||
Aarhus Swim | 4:22.96 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 33.38 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 34.09 | 1:13.76 | 2:22.69 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 31.17 | 1:06.23 | 3:28.92 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 28.72 | 59.33 | 4:28.25 | ||||||
11 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 569 | 4:31.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:24.63 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 33.40 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 35.30 | 1:14.45 | 2:22.95 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 30.28 | 1:08.05 | 3:31.00 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.14 | 1:00.73 | 4:31.73 | ||||||
12 | Agf Damer 3 | 2001 | 555 | 4:33.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:37.40 | |||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 32.52 | 1:05.95 | 1:05.95 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 35.64 | 1:16.64 | 2:22.59 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 30.90 | 1:07.82 | 3:30.41 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 30.35 | 1:03.58 | 4:33.99 | ||||||
13 | Horsens Damer 2 | 2001 | 544 | 4:35.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:30.24 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | 32.28 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 37.65 | 1:20.84 | 2:26.21 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.07 | 1:07.74 | 3:33.95 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.50 | 1:01.81 | 4:35.76 | ||||||
14 | Vs Piger 1 | 2002 | 539 | 4:36.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:30.97 | |||||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.64 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 36.74 | 1:19.53 | 2:28.17 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 31.62 | 1:10.84 | 3:39.01 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 27.37 | 57.62 | 4:36.63 | ||||||
15 | Aalborg Damer 3 | 2003 | 536 | 4:37.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.01 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 34.22 | 1:10.72 | 1:10.72 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 36.12 | 1:18.76 | 2:29.48 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 30.78 | 1:06.00 | 3:35.48 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 28.79 | 1:01.69 | 4:37.17 | ||||||
16 | Vs Piger 2 | 2003 | 517 | 4:40.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:41.92 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.42 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 37.45 | 1:20.15 | 2:30.51 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.33 | 1:08.15 | 3:38.66 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 28.85 | 1:01.88 | 4:40.54 | ||||||
17 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 509 | 4:41.96 | ||||||
H2Odense | 4:31.87 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.12 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 37.07 | 1:18.84 | 2:29.05 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.82 | 1:08.19 | 3:37.24 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 31.11 | 1:04.72 | 4:41.96 | ||||||
18 | Delta Devils | 2002 | 508 | 4:42.07 | ||||||
DeltaSwim | 4:42.16 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 33.03 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.83 | 1:14.58 | 2:24.00 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 32.46 | 1:12.88 | 3:36.88 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.74 | 1:05.19 | 4:42.07 | ||||||
19 | H2Odense Damer 3 | 1997 | 508 | 4:42.17 | ||||||
H2Odense | 4:42.91 | |||||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 35.31 | 1:13.11 | 1:13.11 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 37.32 | 1:19.65 | 2:32.76 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.23 | 1:07.30 | 3:40.06 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 29.48 | 1:02.11 | 4:42.17 | ||||||
20 | Vejle Piger 3 | 1998 | 505 | 4:42.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:29.97 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.98 | 1:09.69 | 1:09.69 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 37.38 | 1:18.91 | 2:28.60 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 33.69 | 1:13.72 | 3:42.32 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.95 | 1:00.38 | 4:42.70 | ||||||
21 | Neptun Tøser | 2004 | 500 | 4:43.58 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:47.51 | |||||||||
Thea Brøndum | 2004 | 36.30 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 35.24 | 1:16.83 | 2:32.39 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 31.86 | 1:09.80 | 3:42.19 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 28.98 | 1:01.39 | 4:43.58 | ||||||
22 | Hsc Damer | 2002 | 493 | 4:45.03 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:50.80 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 33.80 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 39.33 | 1:23.96 | 2:34.60 | ||||||
Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 31.72 | 1:08.10 | 3:42.70 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 30.24 | 1:02.33 | 4:45.03 | ||||||
23 | Kolding Piger 1 | 2002 | 492 | 4:45.13 | ||||||
Kolding SK | 4:39.52 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 35.32 | 1:13.07 | 1:13.07 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 36.78 | 1:20.16 | 2:33.23 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.72 | 1:08.07 | 3:41.30 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 30.89 | 1:03.83 | 4:45.13 | ||||||
24 | Silkeborg Piger 2 | 2005 | 478 | 4:47.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:54.58 | |||||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 34.25 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 39.22 | 1:26.68 | 2:36.22 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 32.78 | 1:09.82 | 3:46.04 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 29.89 | 1:01.83 | 4:47.87 | ||||||
25 | Horsens Damer 3 | 2001 | 468 | 4:49.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:36.47 | |||||||||
Caroline Madsen | 2004 | 33.85 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 40.26 | 1:28.59 | 2:38.97 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 32.32 | 1:10.21 | 3:49.18 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 28.82 | 1:00.70 | 4:49.88 | ||||||
26 | S68 Piger 1 | 1999 | 468 | 4:49.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:46.22 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 34.09 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 36.25 | 1:17.12 | 2:26.55 | ||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 33.80 | 1:19.92 | 3:46.47 | ||||||
Matilde Thirup | 2005 | 30.43 | 1:03.48 | 4:49.95 | ||||||
27 | Vs Piger 3 | 2002 | 459 | 4:51.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:46.77 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 35.14 | 1:12.65 | 1:12.65 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 38.45 | 1:21.34 | 2:33.99 | ||||||
Selma Skipper | 2004 | 31.52 | 1:10.18 | 3:44.17 | ||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 31.73 | 1:07.66 | 4:51.83 | ||||||
28 | Pingvin Piger 1 | 2004 | 406 | 5:04.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:59.99 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 35.45 | 1:13.47 | 1:13.47 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 39.26 | 1:25.56 | 2:39.03 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 35.12 | 1:18.11 | 3:57.14 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 31.55 | 1:06.90 | 5:04.04 | ||||||
- | Agf Damer 2 | 1996 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:19.52 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 32.62 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 34.86 | 1:14.56 | 2:21.02 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.88 | 1:04.72 | 3:25.74 | ||||||
- | Esbjerg 3 | 2004 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:42.90 | |||||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 34.37 | 1:12.72 | 1:12.72 | ||||||
- | Vejle Piger 2 | 1998 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:24.44 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 32.47 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 34.81 | 1:14.55 | 2:21.30 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 30.53 | 1:07.44 | 3:28.74 | ||||||
- | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Aarhus Swim | 4:35.90 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.23 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 34.60 | 1:13.91 | 2:22.87 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 32.58 | 1:13.23 | 3:36.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:33 |