Tulokset Øst Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 20:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Herlev Svømning | 23.74 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 24.29 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 24.81 | ||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 24.98 | ||||||
6 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.06 | ||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.31 | ||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømmeklub | 25.37 | ||||||
10 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 25.43 | ||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 25.57 | ||||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.76 | ||||||
14 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 25.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.83 | ||||||
16 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.87 | ||||||
17 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 25.89 | ||||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.15 | ||||||
19 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 26.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.30 | ||||||
21 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.39 | ||||||
22 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 26.40 | ||||||
22 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.40 | ||||||
24 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.41 | ||||||
25 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.42 | ||||||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.42 | ||||||
27 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Solrød Svømmeklub | 26.57 | ||||||
28 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.59 | ||||||
28 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 26.59 | ||||||
30 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 26.63 | ||||||
31 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.67 | ||||||
32 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 26.80 | ||||||
33 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 26.81 | ||||||
33 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 26.81 | ||||||
35 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 26.82 | ||||||
36 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.88 | ||||||
36 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.88 | ||||||
38 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 26.89 | ||||||
39 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 26.97 | ||||||
40 | Nicolai Wiuff | 2002 | JGI Svømning | 27.02 | ||||||
41 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.03 | ||||||
42 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.07 | ||||||
43 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.10 | ||||||
44 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.15 | ||||||
45 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.17 | ||||||
46 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.25 | ||||||
47 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.30 | ||||||
47 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 27.30 | ||||||
49 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.31 | ||||||
50 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.33 | ||||||
51 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.38 | ||||||
52 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.41 | ||||||
53 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.45 | ||||||
54 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 27.46 | ||||||
55 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 27.51 | ||||||
56 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.60 | ||||||
57 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 27.61 | ||||||
58 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.63 | ||||||
59 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 27.64 | ||||||
60 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 27.71 | ||||||
61 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 27.89 | ||||||
62 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 27.91 | ||||||
63 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 27.94 | ||||||
64 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 27.96 | ||||||
65 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 28.03 | ||||||
66 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.06 | ||||||
67 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 28.12 | ||||||
68 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 28.14 | ||||||
69 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.26 | ||||||
69 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.26 | ||||||
71 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.40 | ||||||
72 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.47 | ||||||
73 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.54 | ||||||
74 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 28.56 | ||||||
75 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.57 | ||||||
75 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.57 | ||||||
77 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.63 | ||||||
78 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.89 | ||||||
79 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.01 | ||||||
79 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 29.01 | ||||||
79 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 29.01 | ||||||
82 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.06 | ||||||
83 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.20 | ||||||
84 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.23 | ||||||
85 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.31 | ||||||
86 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.32 | ||||||
87 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | ||||||
88 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.57 | ||||||
89 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 29.70 | ||||||
90 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.84 | ||||||
91 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.89 | ||||||
92 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
93 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.99 | ||||||
94 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 31.62 | ||||||
- | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:18 |