Results for Øst Junior/Senior kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Óli Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.40 | 1:56.94 | 2:55.83 | 3:53.93 | |||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.84 | 1:55.89 | 2:55.29 | 3:55.25 | |||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 56.72 | 1:56.70 | 2:56.69 | 3:55.33 | |||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 56.27 | 1:55.90 | 2:55.92 | 3:55.38 | |||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 56.77 | 1:56.61 | 2:56.74 | 3:56.66 | |||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 55.79 | 1:56.11 | 2:57.11 | 3:57.59 | |||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.81 | 1:58.36 | 2:59.24 | 3:58.39 | |||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Sigma Swim Allerød | 57.17 | 1:57.57 | 2:57.79 | 3:58.62 | |||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 57.07 | 1:57.26 | 2:58.27 | 3:58.66 | |||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.60 | 2:00.43 | 3:01.84 | 4:03.52 | |||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.43 | 1:59.53 | 3:02.45 | 4:04.04 | |||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.62 | 2:00.73 | 3:02.79 | 4:04.23 | |||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.63 | 2:01.38 | 3:03.26 | 4:04.64 | |||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.93 | 2:01.35 | 3:03.43 | 4:05.29 | |||
15 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.52 | 2:02.69 | 3:05.18 | 4:05.82 | |||
16 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.00 | 2:01.29 | 3:03.75 | 4:06.27 | |||
17 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 57.44 | 1:58.97 | 3:02.18 | 4:06.86 | |||
18 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 58.61 | 2:01.68 | 3:04.67 | 4:07.79 | |||
19 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 59.10 | 2:01.81 | 3:05.50 | 4:08.73 | |||
20 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.23 | 2:03.27 | 3:06.40 | 4:09.48 | |||
21 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.86 | 2:03.24 | 3:07.58 | 4:09.56 | |||
22 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.71 | 2:01.72 | 3:05.43 | 4:09.82 | |||
23 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.64 | 2:03.49 | 3:07.35 | 4:09.86 | |||
24 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:00.09 | 2:04.09 | 3:07.80 | 4:10.74 | |||
25 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.69 | 2:04.00 | 3:08.72 | 4:11.07 | |||
26 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 59.36 | 2:03.92 | 3:08.60 | 4:11.11 | |||
27 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 59.42 | 2:03.88 | 3:08.82 | 4:11.26 | |||
28 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 59.10 | 2:02.95 | 3:07.97 | 4:12.76 | |||
29 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.34 | 2:02.35 | 3:07.96 | 4:13.65 | |||
30 | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:00.14 | 2:03.95 | 3:09.47 | 4:14.00 | |||
31 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 58.13 | 2:02.01 | 3:08.26 | 4:14.05 | |||
32 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 59.98 | 2:04.90 | 3:10.66 | 4:14.12 | |||
33 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 59.34 | 2:03.63 | 3:09.48 | 4:14.25 | |||
34 | Mathias Immerkjær | 1999 | Vest-Brøndby | 58.85 | 2:02.91 | 3:08.60 | 4:15.44 | |||
35 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:00.83 | 2:05.41 | 3:11.38 | 4:15.45 | |||
36 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 1:00.47 | 2:05.85 | 3:11.86 | 4:16.74 | |||
37 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | 2:04.44 | 3:10.52 | 4:17.02 | |||
38 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.87 | 2:06.32 | 3:11.95 | 4:17.37 | |||
39 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.84 | 2:05.92 | 3:11.81 | 4:17.61 | |||
40 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.20 | 2:05.32 | 3:11.25 | 4:17.95 | |||
41 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.62 | 2:07.38 | 3:14.04 | 4:19.49 | |||
42 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:00.59 | 2:05.78 | 3:12.61 | 4:19.94 | |||
43 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.99 | 2:10.12 | 3:16.39 | 4:21.06 | |||
44 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.69 | 2:07.74 | 3:14.72 | 4:21.48 | |||
45 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:01.61 | 2:08.13 | 3:15.12 | 4:21.49 | |||
46 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.14 | 2:10.72 | 3:16.99 | 4:22.45 | |||
47 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.11 | 2:09.66 | 3:17.32 | 4:22.92 | |||
48 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 1:02.97 | 2:10.37 | 3:17.39 | 4:24.21 | |||
49 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:01.40 | 2:09.04 | 3:18.08 | 4:24.81 | |||
50 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.06 | 2:09.59 | 3:16.77 | 4:25.28 | |||
51 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:01.94 | 2:09.06 | 3:17.53 | 4:25.30 | |||
52 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 1:03.10 | 2:10.09 | 3:17.43 | 4:25.69 | |||
53 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.16 | 2:10.85 | 3:17.70 | 4:26.77 | |||
54 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.87 | 2:13.56 | 3:21.09 | 4:26.91 | |||
55 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.70 | 2:11.96 | 3:19.97 | 4:27.37 | |||
56 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:02.76 | 2:10.97 | 3:19.48 | 4:27.49 | |||
57 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 1:03.36 | 2:11.68 | 3:20.49 | 4:28.40 | |||
58 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.46 | 2:14.38 | 3:22.11 | 4:29.39 | |||
59 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.07 | 2:15.93 | 3:26.77 | 4:36.01 | |||
60 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:05.21 | 2:15.72 | 3:26.12 | 4:36.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |