Resultat för Gentofte Sommerstævne på langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag - stævnestart 09:30
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
22 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
|
32.64 |
1:13.45 |
1:53.94 |
|
2:30.96 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
|
33.80 |
1:18.88 |
2:00.68 |
|
2:35.96 |
|
|
JGI Svømning |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
|
33.73 |
1:16.46 |
2:02.82 |
|
2:40.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
|
33.98 |
1:16.27 |
2:01.76 |
|
2:40.25 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Møller |
2004 |
|
|
35.53 |
1:21.40 |
2:03.46 |
|
2:41.70 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
|
32.69 |
1:17.06 |
2:08.14 |
|
2:46.02 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
|
34.94 |
1:20.52 |
2:08.90 |
|
2:49.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
|
35.32 |
1:18.78 |
2:12.22 |
|
2:51.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Høffer |
2001 |
|
|
39.48 |
1:31.37 |
2:28.17 |
|
3:14.30 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
3:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Brage |
2005 |
|
|
33.33 |
1:14.60 |
1:59.19 |
|
2:33.62 |
|
|
JGI Svømning |
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
|
35.35 |
1:16.44 |
2:05.22 |
|
2:41.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Natacha Munch |
2005 |
|
|
37.53 |
1:21.70 |
2:13.75 |
|
2:50.18 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
|
35.29 |
1:20.17 |
2:06.49 |
|
2:42.83 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
|
|
35.53 |
1:22.36 |
2:14.08 |
|
2:54.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luna Larsson |
2006 |
|
|
38.37 |
1:28.28 |
2:23.12 |
|
3:02.36 |
|
|
Herlev Svømning |
2:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Wissing |
2006 |
|
|
39.80 |
1:27.23 |
2:22.70 |
|
3:03.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
|
40.43 |
1:23.93 |
2:24.90 |
|
3:06.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
|
|
40.05 |
1:29.14 |
2:27.84 |
|
3:13.12 |
|
|
Herlev Svømning |
2:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Rørbech |
2006 |
|
|
42.85 |
1:29.75 |
2:32.35 |
|
3:16.33 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
3:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Bæklund Tygesen |
2006 |
|
|
49.96 |
1:51.49 |
3:00.17 |
|
3:52.73 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Hovmand |
2007 |
|
|
36.44 |
1:22.03 |
2:10.29 |
|
2:48.28 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Markussen |
2007 |
|
|
37.57 |
1:23.81 |
2:16.24 |
|
2:55.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Andersen |
2007 |
|
|
38.88 |
1:25.28 |
2:18.71 |
|
2:57.46 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
|
40.07 |
1:25.22 |
2:19.57 |
|
2:57.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristine Dupont |
2007 |
|
|
39.67 |
1:27.43 |
2:19.80 |
|
2:58.61 |
|
|
Herlev Svømning |
3:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
|
45.67 |
1:33.38 |
2:31.34 |
|
3:12.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
|
|
48.90 |
1:41.67 |
2:30.58 |
|
3:13.56 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helena Honore |
2007 |
|
|
48.62 |
1:40.67 |
2:33.65 |
|
3:17.81 |
|
|
Herlev Svømning |
3:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
|
|
45.63 |
1:39.77 |
2:37.42 |
|
3:22.01 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iben Karlsmark |
2007 |
|
|
46.58 |
1:40.47 |
2:39.74 |
|
3:28.80 |
|
|
Herlev Svømning |
3:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
|
|
54.34 |
1:53.72 |
2:58.09 |
|
3:49.08 |
|
|
Herlev Svømning |
3:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
|
|
59.52 |
2:00.49 |
3:02.90 |
|
3:52.55 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
|
|
36.35 |
1:20.36 |
2:10.40 |
|
2:47.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karla Rekling |
2008 |
|
|
41.24 |
1:27.90 |
2:23.36 |
|
3:04.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simone Stenberg |
2008 |
|
|
44.73 |
1:35.50 |
2:26.48 |
|
3:07.73 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabella Flach |
2008 |
|
|
42.50 |
1:31.96 |
2:24.52 |
|
3:09.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
|
|
42.38 |
1:32.42 |
2:30.16 |
|
3:11.84 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
|
|
43.17 |
1:34.03 |
2:31.28 |
|
3:12.83 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Stub |
2008 |
|
|
42.39 |
1:31.97 |
2:32.57 |
|
3:14.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Liechti |
2008 |
|
|
44.45 |
1:41.36 |
2:34.96 |
|
3:20.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
|
|
46.11 |
1:37.71 |
2:35.32 |
|
3:21.74 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
|
|
46.04 |
1:43.00 |
2:40.66 |
|
3:34.65 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Olsen |
2008 |
|
|
48.38 |
1:41.40 |
2:48.35 |
|
3:36.21 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
|
|
52.26 |
1:46.97 |
2:48.18 |
|
3:37.43 |
|
|
Herlev Svømning |
3:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
|
46.96 |
1:42.45 |
2:50.25 |
|
3:38.35 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
|
54.72 |
1:51.28 |
2:50.74 |
|
3:39.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
|
1:01.91 |
1:54.42 |
2:57.68 |
|
3:43.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathilde Søgaard |
2008 |
|
|
1:02.74 |
2:11.07 |
3:31.12 |
|
4:27.06 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|