Resultater for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Føtex |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.03 | 56.24 | |||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.67 | 57.53 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.34 | 58.73 | |||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.93 | 1:01.64 | |||||
5 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.99 | 1:01.67 | |||||
6 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.39 | 1:03.32 | |||||
7 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | 1:04.29 | |||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.73 | 1:04.88 | |||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.23 | 1:07.15 | |||||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.58 | 1:07.80 | |||||
11 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 33.66 | 1:09.26 | |||||
12 | Maarten-Jorgen Papenbroock | 2004 | Psv Schwerin | 33.95 | 1:11.61 | |||||
13 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 35.07 | 1:13.35 | |||||
14 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 35.17 | 1:13.60 | |||||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:14.76 | |||||
16 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.04 | 1:16.03 | |||||
17 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 35.86 | 1:16.36 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Føtex |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.59 | 1:06.08 | |||||
2 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 33.64 | 1:08.95 | |||||
3 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 33.86 | 1:09.51 | |||||
4 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.36 | 1:10.38 | |||||
5 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | 1:10.90 | |||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.26 | 1:16.09 | |||||
7 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.06 | 1:16.59 | |||||
8 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.11 | 1:20.02 | |||||
9 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.63 | 1:21.29 | |||||
10 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 39.36 | 1:21.71 | |||||
11 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.42 | 1:22.07 | |||||
12 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 39.96 | 1:22.30 | |||||
13 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.18 | 1:25.82 | |||||
13 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.15 | 1:25.82 | |||||
15 | Mads Borch | 2006 | Roskilde Svømning | 48.02 | 1:39.72 | |||||
16 | David Plough | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.27 | 1:43.41 | |||||
17 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 52.90 | 1:44.77 | |||||
18 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.03 | 2:08.86 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Sponsor: Føtex |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | 1:04.02 | |||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.02 | 1:17.20 | |||||
3 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 38.93 | 1:19.62 | |||||
4 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Psv Schwerin | 39.42 | 1:22.07 | |||||
5 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.16 | 1:22.52 | |||||
6 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.45 | 1:22.56 | |||||
7 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.85 | 1:23.17 | |||||
8 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 41.63 | 1:25.76 | |||||
9 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.26 | 1:27.53 | |||||
10 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 43.98 | 1:28.65 | |||||
11 | Maximilian Lippert | 2007 | Psv Schwerin | 44.02 | 1:29.44 | |||||
12 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 44.07 | 1:29.96 | |||||
13 | Michel Assmann | 2008 | Psv Schwerin | 43.76 | 1:30.11 | |||||
14 | Pascal Kalcher | 2008 | Psv Schwerin | 43.82 | 1:30.24 | |||||
15 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.94 | 1:31.19 | |||||
16 | Hugo Schmill | 2009 | Psv Schwerin | 44.80 | 1:32.22 | |||||
17 | Linus Andersen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.04 | 1:35.62 | |||||
18 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.38 | 1:35.78 | |||||
19 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.62 | 1:42.16 | |||||
20 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.17 | 1:42.99 | |||||
21 | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 51.20 | 1:43.63 | |||||
22 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.98 | 1:44.31 | |||||
23 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 50.34 | 1:44.92 | |||||
24 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 51.41 | 1:47.51 | |||||
25 | Benjamin Svenningsen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.57 | 1:55.87 | |||||
26 | David Kjeldgaard | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.19 | 2:16.83 | |||||
- | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 6,2 v 25m | |||||
- | Tsz-Wai Alfred Lau | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 6,4 v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |