Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
584 |
33.96 |
1:11.31 |
1:50.78 |
|
2:28.42 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roona Karola |
2004 |
|
494 |
36.59 |
1:16.49 |
1:57.33 |
|
2:36.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
467 |
37.43 |
1:17.82 |
1:59.07 |
|
2:39.81 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
464 |
37.07 |
1:18.07 |
1:59.96 |
|
2:40.23 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
|
462 |
36.96 |
1:18.08 |
2:00.93 |
|
2:40.46 |
|
|
Simmis Wanda |
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
459 |
37.47 |
1:17.73 |
1:59.88 |
|
2:40.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Mustonen |
2004 |
|
454 |
37.11 |
1:17.91 |
2:00.48 |
|
2:41.38 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
452 |
37.08 |
1:17.74 |
2:00.03 |
|
2:41.65 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Niemi |
2005 |
|
427 |
38.05 |
1:19.51 |
2:02.51 |
|
2:44.64 |
|
|
Octopus Lohja |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maj Kajander |
2005 |
|
425 |
38.56 |
1:20.40 |
2:03.47 |
|
2:44.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Kähkönen |
2005 |
|
424 |
38.87 |
1:22.22 |
2:05.44 |
|
2:45.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
412 |
38.70 |
1:21.69 |
2:05.34 |
|
2:46.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karla Lehtosalo |
2005 |
|
389 |
37.89 |
1:21.41 |
2:06.69 |
|
2:49.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oona Kupari |
2004 |
|
380 |
39.62 |
1:22.81 |
2:07.68 |
|
2:51.14 |
|
|
Octopus Lohja |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henni Havén |
2004 |
|
373 |
40.11 |
1:23.95 |
2:08.37 |
|
2:52.21 |
|
|
Simmis Wanda |
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Ruponen |
2005 |
|
353 |
41.58 |
1:26.40 |
2:12.59 |
|
2:55.45 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
289 |
42.39 |
1:31.00 |
2:20.72 |
|
3:07.45 |
|
|
Simmis Wanda |
3:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Milla Tahvanainen |
2005 |
|
286 |
45.01 |
1:33.41 |
2:22.51 |
|
3:08.28 |
|
|
Cetus Espoo |
3:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Silvia Lindqvist |
2005 |
|
267 |
44.11 |
1:34.64 |
2:25.03 |
|
3:12.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Rautiainen |
2004 |
|
201 |
48.92 |
1:43.38 |
2:39.24 |
|
3:31.46 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Milana Fedotova |
2005 |
|
191 |
50.22 |
1:47.19 |
2:43.35 |
|
3:35.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anjenike Kriek |
2005 |
|
185 |
49.81 |
1:44.61 |
2:42.24 |
|
3:37.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Kivistö |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helmi Romppanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matilda Nyberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Helsingin Uimarit |
2:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
538 |
34.85 |
1:14.06 |
1:53.70 |
|
2:32.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
449 |
37.38 |
1:18.37 |
2:00.01 |
|
2:41.93 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
435 |
37.31 |
1:19.02 |
2:01.54 |
|
2:43.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
404 |
39.49 |
1:22.89 |
2:06.87 |
|
2:47.70 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Diana Seiger |
2003 |
|
390 |
39.77 |
1:23.69 |
2:07.29 |
|
2:49.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janna Salminen |
2003 |
|
386 |
40.61 |
1:25.04 |
2:09.16 |
|
2:50.38 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Seppälä |
2003 |
|
361 |
40.79 |
1:25.75 |
2:11.86 |
|
2:54.18 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Långström |
2003 |
|
340 |
41.40 |
1:25.93 |
2:12.97 |
|
2:57.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niini Saxelin |
2003 |
|
318 |
41.79 |
1:28.44 |
2:15.29 |
|
3:01.59 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:19 |
|