Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 11 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 toukokuu 2019 |
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 527 | 28.93 | 1:01.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.99 | |||||||||
2 | Joonas Cranston | 2003 | 440 | 29.64 | 1:05.50 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:05.74 | |||||||||
3 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 434 | 30.94 | 1:05.79 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:06.60 | |||||||||
4 | Juho Marjala | 2003 | 406 | 30.28 | 1:07.26 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.74 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 402 | 31.11 | 1:07.49 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:07.35 | |||||||||
6 | Konsta Pekkala | 2003 | 379 | 30.59 | 1:08.81 | |||||
Simmis Wanda | 1:05.85 | |||||||||
7 | Matias Rasinmäki | 2003 | 372 | 31.74 | 1:09.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.27 | |||||||||
8 | Julius Airas | 2003 | 371 | 32.25 | 1:09.31 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:07.42 | |||||||||
9 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 371 | 31.48 | 1:09.32 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:08.58 | |||||||||
10 | Alexander Huhtala | 2003 | 365 | 32.16 | 1:09.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.00 | |||||||||
11 | Aku Hyrsylä | 2003 | 347 | 31.93 | 1:10.84 | |||||
Salon Uimarit | 1:09.59 | |||||||||
12 | Oskari Repo | 2003 | 344 | 31.97 | 1:11.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.94 | |||||||||
13 | Lauri Pyykkö | 2004 | 328 | 34.43 | 1:12.24 | |||||
ORCA Helsinki | 1:16.38 | |||||||||
14 | Max Walther | 2003 | 323 | 32.17 | 1:12.55 | |||||
HTU Stadi | 1:11.95 | |||||||||
15 | Eero Asikainen | 2004 | 321 | 33.65 | 1:12.73 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:13.44 | |||||||||
16 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 287 | 34.56 | 1:15.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.94 | |||||||||
17 | Samuli Masalin | 2004 | 284 | 33.35 | 1:15.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.74 | |||||||||
18 | Egor Malyshkov | 2003 | 280 | 33.90 | 1:16.14 | |||||
Salon Uimarit | 1:11.26 | |||||||||
19 | Aapo Koskinen | 2004 | 275 | 33.97 | 1:16.58 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:11.89 | |||||||||
20 | Veerti Juurakko | 2004 | 264 | 35.23 | 1:17.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.81 | |||||||||
21 | Nuutti Laitinen | 2004 | 253 | 32.96 | 1:18.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.58 | |||||||||
22 | Masih Tantula | 2004 | 233 | 36.72 | 1:20.85 | |||||
Simmis Grani | 1:19.61 | |||||||||
23 | Ilmari Laitala | 2003 | 72 | 55.00 | 1:59.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 780 | 25.09 | 54.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 53.16 | |||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 749 | 25.80 | 54.85 | |||||
Cetus Espoo | 53.64 | |||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 578 | 27.02 | 59.78 | |||||
Cetus Espoo | 58.86 | |||||||||
4 | Roni Kallström | 2001 | 578 | 27.91 | 59.80 | |||||
Cetus Espoo | 58.14 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 550 | 27.71 | 1:00.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.23 | |||||||||
6 | Sami Pakarinen | 1992 | 546 | 27.88 | 1:00.95 | |||||
Simmis Wanda | 57.62 | |||||||||
7 | Robin Söderholm | 2002 | 545 | 28.59 | 1:00.97 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.58 | |||||||||
8 | Daniel Rinne | 2002 | 524 | 28.50 | 1:01.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.36 | |||||||||
9 | Kristian Johansson | 1969 | 518 | 28.70 | 1:02.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.18 | |||||||||
10 | Elias Saarinen | 2002 | 496 | 28.77 | 1:02.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.14 | |||||||||
11 | Martti Tervanen | 2000 | 473 | 28.67 | 1:03.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.70 | |||||||||
12 | Isak Gramén | 2001 | 464 | 27.54 | 1:04.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.99 | |||||||||
13 | Daniel Ruotsi | 2002 | 388 | 31.58 | 1:08.28 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:09.92 | |||||||||
14 | Paavo Miettinen | 1977 | 371 | 30.23 | 1:09.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ville Lauslahti | 2001 | 345 | 33.12 | 1:11.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.32 | |||||||||
16 | Jon Byskov | 2000 | 294 | 32.14 | 1:14.89 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.51 | |||||||||
17 | Eetu Koskinen | 2002 | 243 | 31.47 | 1:19.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.09 | |||||||||
18 | Muhammed Tantula | 2002 | 242 | 36.68 | 1:19.87 | |||||
Simmis Grani | 1:17.93 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:19 |