Results for Polisen HEAD to Head 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Polisen HEAD to Head 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer ABC - Final 16 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riika Huttula |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
30.94 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.98 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
31.16 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
31.34 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
31.67 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.72 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
32.15 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
32.82 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
33.33 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 17:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer ABC - Final 14-15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariangela Boitsuk |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
31.03 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.61 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.61 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
31.73 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.53 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.99 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.40 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.62 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.72 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 17:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer ABC - Final 12-13 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
33.19 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.43 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
33.99 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.05 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.12 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.49 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.62 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.67 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.96 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 17:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 17:48:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|