2021-05-09   09:10:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD to Head 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABC 16 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thomas Alexander Fardal 1997 Egersund Svømmeklubb 1:01.75 Q
50m: 28.28
100m: 1:01.75
(33.47)
2 Tor Leander 1999 Simklubben Neptun 1:02.96 +1.21 Q
50m: 29.54
100m: 1:02.96
(33.42)
3 Tiit Matvejev 1999 Kalevi Ujumiskool 1:04.12 +2.37 Q
50m: 30.36
100m: 1:04.12
(33.76)
4 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 1:04.67 +2.92 Q
50m: 30.18
100m: 1:04.67
(34.49)
5 Vetle Sørdal 2001 Egersund Svømmeklubb 1:06.66 +4.91 Q
50m: 31.19
100m: 1:06.66
(35.47)
6 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 1:06.83 +5.08 -
50m: 31.48
100m: 1:06.83
(35.35)
7 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap 1:06.99 +5.24 Q
50m: 31.94
100m: 1:06.99
(35.05)
8 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 1:07.04 +5.29 Q
50m: 31.54
100m: 1:07.04
(35.50)
9 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 1:07.14 +5.39 -
50m: 31.51
100m: 1:07.14
(35.63)
10 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening 1:07.67 +5.92 Q
50m: 31.18
100m: 1:07.67
(36.49)
11 Martin Nilsson 1993 Stockholmspolisens IF SF 1:07.70 +5.95 -
50m: 31.18
100m: 1:07.70
(36.52)
12 Algot Lindwall 2002 Tyresö Simsällskap 1:08.42 +6.67 Q
50m: 31.61
100m: 1:08.42
(36.81)
13 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 1:08.66 +6.91 Q
50m: 31.58
100m: 1:08.66
(37.08)
14 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 1:09.51 +7.76
50m: 32.47
100m: 1:09.51
(37.04)
15 Jonathan Douib 2000 Väsby Simsällskap 1:09.80 +8.05
50m: 31.96
100m: 1:09.80
(37.84)
16 Esbjörn Ohlsson 1996 Stockholmspolisens IF SF 1:09.94 +8.19
50m: 32.09
100m: 1:09.94
(37.85)
17 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap 1:10.81 +9.06
50m: 33.20
100m: 1:10.81
(37.61)
18 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening 1:10.83 +9.08
50m: 33.41
100m: 1:10.83
(37.42)
19 Erland Ekholm 1996 Stockholmspolisens IF SF 1:11.07 +9.32
50m: 32.70
100m: 1:11.07
(38.37)
20 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.23 +10.48
50m: 33.72
100m: 1:12.23
(38.51)
21 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 1:12.30 +10.55
50m: 33.68
100m: 1:12.30
(38.62)
22 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:13.32 +11.57
50m: 34.42
100m: 1:13.32
(38.90)
23 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:13.69 +11.94
50m: 34.51
100m: 1:13.69
(39.18)
24 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:14.40 +12.65
50m: 34.96
100m: 1:14.40
(39.44)
25 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.06 +13.31
50m: 34.33
100m: 1:15.06
(40.73)
26 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.84 +14.09
50m: 34.49
100m: 1:15.84
(41.35)
27 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap 1:16.22 +14.47
50m: 35.17
100m: 1:16.22
(41.05)
28 Isak Monka 2003 Simklubben Neptun 1:22.33 +20.58
50m: 38.54
100m: 1:22.33
(43.79)
29 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.27 +23.52
50m: 39.89
100m: 1:25.27
(45.38)
30 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 1:26.48 +24.73
50m: 40.27
100m: 1:26.48
(46.21)
31 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:27.18 +25.43
50m: 40.08
100m: 1:27.18
(47.10)
32 Leo Trolin 2003 Hellas Simklubb 1:28.62 +26.87
50m: 41.62
100m: 1:28.62
(47.00)
33 Jesper Sandström 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:30.23 +28.48
50m: 42.17
100m: 1:30.23
(48.06)
34 Felix Lindström 2002 Simklubben Neptun 1:32.05 +30.30
50m: 43.64
100m: 1:32.05
(48.41)
35 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 1:35.87 +34.12
50m: 45.51
100m: 1:35.87
(50.36)
Grenen officiell:  2019-10-19 12:03:14
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABC 14-15 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:09.12 -
50m: 32.64
100m: 1:09.12
(36.48)
2 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 1:11.10 +1.98 Q
50m: 33.00
100m: 1:11.10
(38.10)
3 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap 1:11.97 +2.85 Q
50m: 33.11
100m: 1:11.97
(38.86)
4 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 1:12.38 +3.26 Q
50m: 33.98
100m: 1:12.38
(38.40)
5 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:12.66 +3.54 Q
50m: 34.67
100m: 1:12.66
(37.99)
6 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 1:13.62 +4.50 Q
50m: 34.79
100m: 1:13.62
(38.83)
7 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 1:15.19 +6.07 Q
50m: 35.47
100m: 1:15.19
(39.72)
8 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:15.64 +6.52 Q
50m: 35.71
100m: 1:15.64
(39.93)
9 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 1:16.01 +6.89 Q
50m: 35.60
100m: 1:16.01
(40.41)
10 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 1:16.87 +7.75 Q
50m: 35.98
100m: 1:16.87
(40.89)
11 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:17.16 +8.04 -
50m: 35.21
100m: 1:17.16
(41.95)
12 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 1:17.55 +8.43 Q
50m: 36.97
100m: 1:17.55
(40.58)
13 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 1:17.85 +8.73
50m: 37.23
100m: 1:17.85
(40.62)
14 Artjom Ponomarjov 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.64 +9.52
50m: 36.04
100m: 1:18.64
(42.60)
15 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap 1:19.13 +10.01
50m: 37.69
100m: 1:19.13
(41.44)
16 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap 1:19.31 +10.19
50m: 36.87
100m: 1:19.31
(42.44)
17 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.56 +10.44
50m: 37.09
100m: 1:19.56
(42.47)
18 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 1:19.82 +10.70
50m: 37.39
100m: 1:19.82
(42.43)
19 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 1:19.90 +10.78
50m: 37.27
100m: 1:19.90
(42.63)
20 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.74 +13.62
50m: 37.72
100m: 1:22.74
(45.02)
21 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.83 +13.71
50m: 38.75
100m: 1:22.83
(44.08)
22 John Ström 2004 Spårvägen Simförening 1:23.17 +14.05
50m: 38.91
100m: 1:23.17
(44.26)
23 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.52 +14.40
50m: 39.13
100m: 1:23.52
(44.39)
24 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:23.64 +14.52
50m: 38.60
100m: 1:23.64
(45.04)
25 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:23.67 +14.55
50m: 38.53
100m: 1:23.67
(45.14)
26 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 1:23.89 +14.77
50m: 39.11
100m: 1:23.89
(44.78)
27 Joakim Johansson 2005 Södertälje Simsällskap 1:25.10 +15.98
50m: 40.03
100m: 1:25.10
(45.07)
28 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:27.33 +18.21
50m: 40.92
100m: 1:27.33
(46.41)
29 Robin Sjöberg 2005 Järfälla Simsällskap 1:29.33 +20.21
50m: 42.39
100m: 1:29.33
(46.94)
30 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.52 +20.40
50m: 42.76
100m: 1:29.52
(46.76)
31 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap 1:29.83 +20.71
50m: 41.94
100m: 1:29.83
(47.89)
32 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 1:29.95 +20.83
50m: 41.79
100m: 1:29.95
(48.16)
33 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:30.43 +21.31
50m: 40.76
100m: 1:30.43
(49.67)
34 Frans Willquist 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:30.75 +21.63
50m: 41.75
100m: 1:30.75
(49.00)
35 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 1:34.02 +24.90
50m: 44.31
100m: 1:34.02
(49.71)
36 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.50 +27.38
50m: 44.27
100m: 1:36.50
(52.23)
37 Andreas Mattisson 2004 Tyresö Simsällskap 1:38.38 +29.26
50m: 46.65
100m: 1:38.38
(51.73)
38 Loe Rönngren 2005 Stockholmspolisens IF SF 1:41.81 +32.69
50m: 46.97
100m: 1:41.81
(54.84)
- Georgios Theodosiadis 2005 Simklubben Neptun DSQ
- Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap DSQ
- Emil Sageryd 2005 Tyresö Simsällskap DNS
- Oskar Andersen 2005 Simklubben Neptun DNS
- Felix Friberg 2004 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 12:03:14
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABC 12-13 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 1:12.18 Q
50m: 33.21
100m: 1:12.18
(38.97)
2 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap 1:12.68 +0.50 Q
50m: 34.08
100m: 1:12.68
(38.60)
3 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 1:13.21 +1.03 Q
50m: 34.32
100m: 1:13.21
(38.89)
4 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 1:14.63 +2.45 Q
50m: 34.61
100m: 1:14.63
(40.02)
5 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 1:15.06 +2.88 Q
50m: 34.66
100m: 1:15.06
(40.40)
6 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 1:17.11 +4.93 Q
50m: 36.25
100m: 1:17.11
(40.86)
7 Airon Pajula 2007 Kalevi Ujumiskool 1:19.00 +6.82 Q
50m: 37.17
100m: 1:19.00
(41.83)
8 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap 1:19.80 +7.62 Q
50m: 36.70
100m: 1:19.80
(43.10)
9 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:20.21 +8.03 Q
50m: 38.18
100m: 1:20.21
(42.03)
10 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 1:20.67 +8.49 Q
50m: 37.94
100m: 1:20.67
(42.73)
11 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 1:21.14 +8.96
50m: 37.98
100m: 1:21.14
(43.16)
12 Veeti Salminen 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:22.46 +10.28
50m: 39.09
100m: 1:22.46
(43.37)
13 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:23.42 +11.24
50m: 39.15
100m: 1:23.42
(44.27)
14 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 1:25.05 +12.87
50m: 40.83
100m: 1:25.05
(44.22)
15 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 1:25.46 +13.28
50m: 40.55
100m: 1:25.46
(44.91)
16 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:27.16 +14.98
50m: 40.76
100m: 1:27.16
(46.40)
17 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 1:27.43 +15.25
50m: 41.50
100m: 1:27.43
(45.93)
18 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 1:28.10 +15.92
50m: 41.62
100m: 1:28.10
(46.48)
19 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 1:28.57 +16.39
50m: 41.11
100m: 1:28.57
(47.46)
20 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap 1:30.36 +18.18
50m: 43.82
100m: 1:30.36
(46.54)
21 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 1:31.04 +18.86
50m: 42.29
100m: 1:31.04
(48.75)
22 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:31.05 +18.87
50m: 42.25
100m: 1:31.05
(48.80)
23 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 1:31.51 +19.33
50m: 42.92
100m: 1:31.51
(48.59)
24 Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening 1:33.33 +21.15
50m: 44.26
100m: 1:33.33
(49.07)
25 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap 1:34.64 +22.46
50m: 45.11
100m: 1:34.64
(49.53)
26 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 1:35.47 +23.29
50m: 44.22
100m: 1:35.47
(51.25)
27 Måns Axel Dennis Manelius 2006 Ålands Simförening 1:35.55 +23.37
50m: 45.40
100m: 1:35.55
(50.15)
28 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:35.76 +23.58
50m: 45.37
100m: 1:35.76
(50.39)
29 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 1:37.00 +24.82
50m: 45.45
100m: 1:37.00
(51.55)
30 Erik Bergstrand 2006 Järfälla Simsällskap 1:38.83 +26.65
50m: 45.51
100m: 1:38.83
(53.32)
31 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun 1:38.85 +26.67
50m: 46.90
100m: 1:38.85
(51.95)
32 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:39.10 +26.92
50m: 46.87
100m: 1:39.10
(52.23)
33 Theo Priftakis Abascal 2007 Simklubben Neptun 1:41.53 +29.35
50m: 48.66
100m: 1:41.53
(52.87)
34 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 1:43.04 +30.86
50m: 48.87
100m: 1:43.04
(54.17)
35 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap 1:43.17 +30.99
50m: 47.03
100m: 1:43.17
(56.14)
36 Renat Zaripov 2007 Ösmo Simsällskap 1:48.03 +35.85
50m: 50.77
100m: 1:48.03
(57.26)
37 Victor Sundberg 2006 Järfälla Simsällskap 1:49.44 +37.26
50m: 51.43
100m: 1:49.44
(58.01)
38 Linus Isaksson 2007 Väsby Simsällskap 1:52.11 +39.93
50m: 51.62
100m: 1:52.11
(1:00.49)
39 Malcolm Brandt 2007 Tyresö Simsällskap 1:55.83 +43.65
50m: 53.26
100m: 1:55.83
(1:02.57)
40 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 1:55.90 +43.72
50m: 53.59
100m: 1:55.90
(1:02.31)
41 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap 1:56.14 +43.96
50m: 56.36
100m: 1:56.14
(59.78)
42 Olle Kaas 2007 Väsby Simsällskap 1:57.86 +45.68
50m: 54.75
100m: 1:57.86
(1:03.11)
43 Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening 1:59.79 +47.61
50m: 54.93
100m: 1:59.79
(1:04.86)
- Raoul Eneskjöld 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Liam Sjöberg 2006 Väsby Simsällskap DSQ
- Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF DSQ
- Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 12:03:14
2019-10-19 12:19:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner