2021-05-09   10:18:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD to Head 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC 16 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cevin Anders Siim 1997 Kalevi Ujumiskool 54.49 Q
50m: 25.30
100m: 54.49
(29.19)
2 Aleksa Radjenovic 2002 Swimming federation of Vojvodi 55.09 +0.60 Q
50m: 25.37
100m: 55.09
(29.72)
3 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF 55.36 +0.87 Q
50m: 25.60
100m: 55.36
(29.76)
4 Erik Gissén 1992 Simklubben Neptun 55.46 +0.97 Q
50m: 25.95
100m: 55.46
(29.51)
5 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 57.21 +2.72 Q
50m: 26.60
100m: 57.21
(30.61)
6 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 58.32 +3.83 Q
50m: 26.59
100m: 58.32
(31.73)
7 Anton Mylläri 2001 Södertörns Simsällskap 58.39 +3.90 -
50m: 26.93
100m: 58.39
(31.46)
8 Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap 58.41 +3.92 Q
50m: 27.42
100m: 58.41
(30.99)
9 Sander Paavo 1998 Kalevi Ujumiskool 58.59 +4.10 Q
50m: 27.16
100m: 58.59
(31.43)
10 Martin Nilsson 1993 Stockholmspolisens IF SF 59.20 +4.71 -
50m: 26.90
100m: 59.20
(32.30)
11 Simon Blom 1999 Simklubben Neptun 59.41 +4.92 Q
50m: 27.89
100m: 59.41
(31.52)
12 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap 59.56 +5.07 Q
50m: 27.82
100m: 59.56
(31.74)
13 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF 59.62 +5.13
50m: 28.33
100m: 59.62
(31.29)
14 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun 59.69 +5.20
50m: 27.14
100m: 59.69
(32.55)
15 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap 1:00.07 +5.58
50m: 27.54
100m: 1:00.07
(32.53)
16 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 1:00.14 +5.65
50m: 27.96
100m: 1:00.14
(32.18)
17 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF 1:00.89 +6.40
50m: 28.00
100m: 1:00.89
(32.89)
18 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap 1:01.42 +6.93
50m: 28.77
100m: 1:01.42
(32.65)
19 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 1:01.69 +7.20
50m: 28.30
100m: 1:01.69
(33.39)
20 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 1:02.69 +8.20
50m: 29.13
100m: 1:02.69
(33.56)
21 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap 1:03.08 +8.59
50m: 29.44
100m: 1:03.08
(33.64)
22 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.49 +9.00
50m: 29.64
100m: 1:03.49
(33.85)
23 Christian Norberg 1998 Stockholmspolisens IF SF 1:03.52 +9.03
50m: 29.16
100m: 1:03.52
(34.36)
24 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb 1:04.62 +10.13
50m: 29.86
100m: 1:04.62
(34.76)
25 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:04.63 +10.14
50m: 29.66
100m: 1:04.63
(34.97)
26 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun 1:04.97 +10.48
50m: 30.63
100m: 1:04.97
(34.34)
27 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:05.07 +10.58
50m: 30.09
100m: 1:05.07
(34.98)
28 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 1:05.41 +10.92
50m: 30.16
100m: 1:05.41
(35.25)
29 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening 1:05.54 +11.05
50m: 29.53
100m: 1:05.54
(36.01)
30 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap 1:05.72 +11.23
50m: 29.10
100m: 1:05.72
(36.62)
31 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap 1:06.00 +11.51
50m: 30.48
100m: 1:06.00
(35.52)
32 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 1:06.33 +11.84
50m: 30.42
100m: 1:06.33
(35.91)
33 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun 1:06.39 +11.90
50m: 29.78
100m: 1:06.39
(36.61)
34 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun 1:06.66 +12.17
50m: 30.67
100m: 1:06.66
(35.99)
35 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun 1:06.70 +12.21
50m: 30.59
100m: 1:06.70
(36.11)
36 Markus Sandh 2002 Spårvägen Simförening 1:06.79 +12.30
50m: 29.97
100m: 1:06.79
(36.82)
37 Alexander Jansson 2002 Simklubben Neptun 1:07.67 +13.18
50m: 30.52
100m: 1:07.67
(37.15)
38 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:08.37 +13.88
50m: 31.83
100m: 1:08.37
(36.54)
39 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap 1:10.24 +15.75
50m: 29.08
100m: 1:10.24
(41.16)
40 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:10.57 +16.08
50m: 32.21
100m: 1:10.57
(38.36)
41 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 1:20.77 +26.28
50m: 36.86
100m: 1:20.77
(43.91)
42 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:22.28 +27.79
50m: 36.24
100m: 1:22.28
(46.04)
Grenen officiell:  2019-10-19 10:15:51
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC 14-15 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun 1:00.91 Q
50m: 28.40
100m: 1:00.91
(32.51)
2 Jako Joosep Viirpuu 2005 Kalevi Ujumiskool 1:03.25 +2.34 Q
50m: 28.96
100m: 1:03.25
(34.29)
3 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:03.85 +2.94 Q
50m: 29.55
100m: 1:03.85
(34.30)
4 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 1:03.94 +3.03 Q
50m: 30.13
100m: 1:03.94
(33.81)
5 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:04.17 +3.26 Q
50m: 29.15
100m: 1:04.17
(35.02)
6 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun 1:04.76 +3.85 Q
50m: 29.48
100m: 1:04.76
(35.28)
7 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap 1:04.96 +4.05 Q
50m: 30.35
100m: 1:04.96
(34.61)
8 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 1:05.28 +4.37 Q
50m: 30.61
100m: 1:05.28
(34.67)
9 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:06.21 +5.30 Q
50m: 31.64
100m: 1:06.21
(34.57)
10 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun 1:06.42 +5.51 Q
50m: 30.67
100m: 1:06.42
(35.75)
11 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:06.69 +5.78
50m: 30.34
100m: 1:06.69
(36.35)
12 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 1:07.61 +6.70
50m: 31.66
100m: 1:07.61
(35.95)
13 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 1:07.77 +6.86
50m: 31.16
100m: 1:07.77
(36.61)
14 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 1:07.78 +6.87
50m: 30.49
100m: 1:07.78
(37.29)
15 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 1:08.06 +7.15
50m: 31.44
100m: 1:08.06
(36.62)
16 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap 1:08.97 +8.06
50m: 31.34
100m: 1:08.97
(37.63)
17 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 1:09.48 +8.57
50m: 32.93
100m: 1:09.48
(36.55)
18 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 1:10.69 +9.78
50m: 32.77
100m: 1:10.69
(37.92)
19 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 1:11.04 +10.13
50m: 33.23
100m: 1:11.04
(37.81)
20 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 1:12.47 +11.56
50m: 32.19
100m: 1:12.47
(40.28)
21 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun 1:13.75 +12.84
50m: 33.36
100m: 1:13.75
(40.39)
22 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:14.72 +13.81
50m: 34.34
100m: 1:14.72
(40.38)
23 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 1:15.67 +14.76
50m: 34.14
100m: 1:15.67
(41.53)
24 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.43 +17.52
50m: 36.08
100m: 1:18.43
(42.35)
25 Max Ringbom 2005 Tyresö Simsällskap 1:20.44 +19.53
50m: 37.93
100m: 1:20.44
(42.51)
26 Joakim Johansson 2005 Södertälje Simsällskap 1:29.41 +28.50
50m: 40.91
100m: 1:29.41
(48.50)
27 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 1:38.92 +38.01
50m: 44.11
100m: 1:38.92
(54.81)
Grenen officiell:  2019-10-19 10:15:51
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC 12-13 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 1:06.22 Q
50m: 30.50
100m: 1:06.22
(35.72)
2 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 1:06.58 +0.36 Q
50m: 31.27
100m: 1:06.58
(35.31)
3 Pelle Wanhainen 2006 Spårvägen Simförening 1:08.48 +2.26 Q
50m: 31.48
100m: 1:08.48
(37.00)
4 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 1:08.56 +2.34 Q
50m: 31.80
100m: 1:08.56
(36.76)
5 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap 1:10.52 +4.30 Q
50m: 31.37
100m: 1:10.52
(39.15)
6 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:11.41 +5.19 Q
50m: 32.44
100m: 1:11.41
(38.97)
7 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:12.01 +5.79 Q
50m: 32.94
100m: 1:12.01
(39.07)
8 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap 1:12.30 +6.08 Q
50m: 32.89
100m: 1:12.30
(39.41)
9 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 1:13.13 +6.91 Q
50m: 33.11
100m: 1:13.13
(40.02)
10 Arti Pukk 2006 Kalevi Ujumiskool 1:13.20 +6.98 Q
50m: 33.06
100m: 1:13.20
(40.14)
11 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 1:13.86 +7.64
50m: 35.00
100m: 1:13.86
(38.86)
12 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun 1:14.71 +8.49
50m: 33.46
100m: 1:14.71
(41.25)
13 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 1:17.55 +11.33
50m: 36.42
100m: 1:17.55
(41.13)
14 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 1:17.66 +11.44
50m: 35.57
100m: 1:17.66
(42.09)
15 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 1:18.36 +12.14
50m: 36.02
100m: 1:18.36
(42.34)
16 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening 1:19.80 +13.58
50m: 35.27
100m: 1:19.80
(44.53)
17 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:19.82 +13.60
50m: 36.25
100m: 1:19.82
(43.57)
18 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 1:20.18 +13.96
50m: 34.92
100m: 1:20.18
(45.26)
19 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 1:20.79 +14.57
50m: 37.20
100m: 1:20.79
(43.59)
20 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 1:21.95 +15.73
50m: 38.32
100m: 1:21.95
(43.63)
21 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:23.84 +17.62
50m: 37.40
100m: 1:23.84
(46.44)
22 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 1:26.12 +19.90
50m: 38.83
100m: 1:26.12
(47.29)
23 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 1:27.31 +21.09
50m: 39.05
100m: 1:27.31
(48.26)
24 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 1:32.13 +25.91
50m: 41.30
100m: 1:32.13
(50.83)
25 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun 1:32.25 +26.03
50m: 40.88
100m: 1:32.25
(51.37)
26 Theo Priftakis Abascal 2007 Simklubben Neptun 1:33.94 +27.72
50m: 39.99
100m: 1:33.94
(53.95)
- Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:15:51
2019-10-19 10:57:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner