2021-05-09   10:35:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD to Head 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 1, 200m Medley Damer AB 16 och äldre - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 2:20.86
50m: 30.90
100m: 1:06.33
(35.43)
150m: 1:47.70
(41.37)
200m: 2:20.86
(33.16)
2 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun 2:24.23 +3.37
50m: 30.66
100m: 1:07.43
(36.77)
150m: 1:49.70
(42.27)
200m: 2:24.23
(34.53)
3 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 2:28.31 +7.45
50m: 31.49
100m: 1:09.85
(38.36)
150m: 1:53.05
(43.20)
200m: 2:28.31
(35.26)
4 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap 2:31.95 +11.09
50m: 33.70
100m: 1:13.42
(39.72)
150m: 1:57.10
(43.68)
200m: 2:31.95
(34.85)
5 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 2:32.93 +12.07
50m: 31.83
100m: 1:11.58
(39.75)
150m: 1:56.75
(45.17)
200m: 2:32.93
(36.18)
6 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 2:37.29 +16.43
50m: 33.65
100m: 1:19.37
(45.72)
150m: 2:01.51
(42.14)
200m: 2:37.29
(35.78)
7 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb 2:38.05 +17.19
50m: 33.01
100m: 1:12.02
(39.01)
150m: 1:59.98
(47.96)
200m: 2:38.05
(38.07)
8 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap 2:38.54 +17.68
50m: 32.97
100m: 1:13.67
(40.70)
150m: 2:01.04
(47.37)
200m: 2:38.54
(37.50)
9 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:40.48 +19.62
50m: 34.47
100m: 1:14.47
(40.00)
150m: 2:02.45
(47.98)
200m: 2:40.48
(38.03)
10 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 2:41.38 +20.52
50m: 34.11
100m: 1:17.51
(43.40)
150m: 2:03.28
(45.77)
200m: 2:41.38
(38.10)
11 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb 2:44.17 +23.31
50m: 36.39
100m: 1:19.23
(42.84)
150m: 2:07.54
(48.31)
200m: 2:44.17
(36.63)
12 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:44.98 +24.12
50m: 36.78
100m: 1:19.14
(42.36)
150m: 2:07.28
(48.14)
200m: 2:44.98
(37.70)
13 Emelie Lindholm 2003 Tyresö Simsällskap 2:54.43 +33.57
50m: 36.69
100m: 1:21.46
(44.77)
150m: 2:12.25
(50.79)
200m: 2:54.43
(42.18)
- Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun DSQ
- Saliha Colic 2003 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 09:22:21
Gren 1, 200m Medley Damer AB 14-15 år - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Toompuu 2004 Kalevi Ujumiskool 2:29.85
50m: 34.26
100m: 1:13.83
(39.57)
150m: 1:56.62
(42.79)
200m: 2:29.85
(33.23)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 2:30.72 +0.87
50m: 31.82
100m: 1:11.37
(39.55)
150m: 1:55.84
(44.47)
200m: 2:30.72
(34.88)
3 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap 2:32.55 +2.70
50m: 32.89
100m: 1:13.36
(40.47)
150m: 1:56.08
(42.72)
200m: 2:32.55
(36.47)
4 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 2:33.52 +3.67
50m: 33.70
100m: 1:13.10
(39.40)
150m: 1:57.11
(44.01)
200m: 2:33.52
(36.41)
5 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 2:34.98 +5.13
50m: 31.95
100m: 1:12.26
(40.31)
150m: 1:58.45
(46.19)
200m: 2:34.98
(36.53)
6 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap 2:35.29 +5.44
50m: 34.02
100m: 1:12.64
(38.62)
150m: 1:58.47
(45.83)
200m: 2:35.29
(36.82)
7 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 2:35.89 +6.04
50m: 33.37
100m: 1:11.91
(38.54)
150m: 2:00.70
(48.79)
200m: 2:35.89
(35.19)
8 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 2:41.09 +11.24
50m: 35.24
100m: 1:17.69
(42.45)
150m: 2:03.37
(45.68)
200m: 2:41.09
(37.72)
9 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap 2:41.16 +11.31
50m: 33.98
100m: 1:16.10
(42.12)
150m: 2:04.05
(47.95)
200m: 2:41.16
(37.11)
10 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap 2:41.32 +11.47
50m: 33.90
100m: 1:15.42
(41.52)
150m: 2:03.00
(47.58)
200m: 2:41.32
(38.32)
11 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:41.36 +11.51
50m: 34.50
100m: 1:17.00
(42.50)
150m: 2:05.65
(48.65)
200m: 2:41.36
(35.71)
12 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 2:41.55 +11.70
50m: 33.96
100m: 1:16.75
(42.79)
150m: 2:04.33
(47.58)
200m: 2:41.55
(37.22)
13 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 2:43.97 +14.12
50m: 33.24
100m: 1:16.35
(43.11)
150m: 2:05.56
(49.21)
200m: 2:43.97
(38.41)
14 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 2:44.23 +14.38
50m: 35.37
100m: 1:19.29
(43.92)
150m: 2:06.72
(47.43)
200m: 2:44.23
(37.51)
15 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 2:49.57 +19.72
50m: 35.97
100m: 1:20.20
(44.23)
150m: 2:10.94
(50.74)
200m: 2:49.57
(38.63)
16 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 2:50.35 +20.50
50m: 36.79
100m: 1:21.17
(44.38)
150m: 2:08.98
(47.81)
200m: 2:50.35
(41.37)
17 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 2:52.31 +22.46
50m: 38.23
100m: 1:24.29
(46.06)
150m: 2:16.01
(51.72)
200m: 2:52.31
(36.30)
18 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 2:53.84 +23.99
50m: 36.91
100m: 1:21.66
(44.75)
150m: 2:17.58
(55.92)
200m: 2:53.84
(36.26)
19 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 2:54.20 +24.35
50m: 39.27
100m: 1:24.12
(44.85)
150m: 2:15.79
(51.67)
200m: 2:54.20
(38.41)
20 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 2:55.87 +26.02
50m: 38.37
100m: 1:23.49
(45.12)
150m: 2:16.01
(52.52)
200m: 2:55.87
(39.86)
21 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 2:56.42 +26.57
50m: 36.66
100m: 1:21.78
(45.12)
150m: 2:15.29
(53.51)
200m: 2:56.42
(41.13)
22 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 2:57.88 +28.03
50m: 36.15
100m: 1:23.11
(46.96)
150m: 2:14.13
(51.02)
200m: 2:57.88
(43.75)
23 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 2:59.37 +29.52
50m: 38.76
100m: 1:25.25
(46.49)
150m: 2:16.16
(50.91)
200m: 2:59.37
(43.21)
24 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening 3:02.14 +32.29
50m: 39.80
100m: 1:24.65
(44.85)
150m: 2:20.37
(55.72)
200m: 3:02.14
(41.77)
25 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 3:02.36 +32.51
50m: 40.66
100m: 1:29.28
(48.62)
150m: 2:23.27
(53.99)
200m: 3:02.36
(39.09)
26 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 3:04.27 +34.42
50m: 43.87
100m: 1:30.56
(46.69)
150m: 2:22.34
(51.78)
200m: 3:04.27
(41.93)
27 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 3:05.96 +36.11
50m: 39.18
100m: 1:28.27
(49.09)
150m: 2:25.01
(56.74)
200m: 3:05.96
(40.95)
28 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 3:07.58 +37.73
50m: 39.52
100m: 1:28.80
(49.28)
150m: 2:21.87
(53.07)
200m: 3:07.58
(45.71)
29 Tilda Weman 2005 Järfälla Simsällskap 3:08.91 +39.06
50m: 44.59
100m: 1:32.48
(47.89)
150m: 2:25.26
(52.78)
200m: 3:08.91
(43.65)
30 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 3:09.78 +39.93
50m: 41.06
100m: 1:32.01
(50.95)
150m: 2:23.79
(51.78)
200m: 3:09.78
(45.99)
31 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 3:10.08 +40.23
50m: 40.29
100m: 1:26.69
(46.40)
150m: 2:26.23
(59.54)
200m: 3:10.08
(43.85)
32 Anna Löfgren 2005 Järfälla Simsällskap 3:10.90 +41.05
50m: 40.95
100m: 1:30.61
(49.66)
150m: 2:26.39
(55.78)
200m: 3:10.90
(44.51)
33 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 3:13.55 +43.70
50m: 40.44
100m: 1:31.67
(51.23)
150m: 2:29.70
(58.03)
200m: 3:13.55
(43.85)
34 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 3:15.05 +45.20
50m: 44.79
100m: 1:36.87
(52.08)
150m: 2:33.43
(56.56)
200m: 3:15.05
(41.62)
35 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb 3:15.36 +45.51
50m: 43.56
100m: 1:33.60
(50.04)
150m: 2:30.14
(56.54)
200m: 3:15.36
(45.22)
- Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 09:22:21
2019-10-19 09:24:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner