2021-05-11   09:17:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD to Head 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 1, 200m Medley Damer AB 16 och äldre - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 2:20.86
50m: 30.90
100m: 1:06.33
(35.43)
150m: 1:47.70
(41.37)
200m: 2:20.86
(33.16)
2 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun 2:24.23 +3.37
50m: 30.66
100m: 1:07.43
(36.77)
150m: 1:49.70
(42.27)
200m: 2:24.23
(34.53)
3 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 2:28.31 +7.45
50m: 31.49
100m: 1:09.85
(38.36)
150m: 1:53.05
(43.20)
200m: 2:28.31
(35.26)
4 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap 2:31.95 +11.09
50m: 33.70
100m: 1:13.42
(39.72)
150m: 1:57.10
(43.68)
200m: 2:31.95
(34.85)
5 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 2:32.93 +12.07
50m: 31.83
100m: 1:11.58
(39.75)
150m: 1:56.75
(45.17)
200m: 2:32.93
(36.18)
6 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 2:37.29 +16.43
50m: 33.65
100m: 1:19.37
(45.72)
150m: 2:01.51
(42.14)
200m: 2:37.29
(35.78)
7 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb 2:38.05 +17.19
50m: 33.01
100m: 1:12.02
(39.01)
150m: 1:59.98
(47.96)
200m: 2:38.05
(38.07)
8 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap 2:38.54 +17.68
50m: 32.97
100m: 1:13.67
(40.70)
150m: 2:01.04
(47.37)
200m: 2:38.54
(37.50)
9 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:40.48 +19.62
50m: 34.47
100m: 1:14.47
(40.00)
150m: 2:02.45
(47.98)
200m: 2:40.48
(38.03)
10 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 2:41.38 +20.52
50m: 34.11
100m: 1:17.51
(43.40)
150m: 2:03.28
(45.77)
200m: 2:41.38
(38.10)
11 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb 2:44.17 +23.31
50m: 36.39
100m: 1:19.23
(42.84)
150m: 2:07.54
(48.31)
200m: 2:44.17
(36.63)
12 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:44.98 +24.12
50m: 36.78
100m: 1:19.14
(42.36)
150m: 2:07.28
(48.14)
200m: 2:44.98
(37.70)
13 Emelie Lindholm 2003 Tyresö Simsällskap 2:54.43 +33.57
50m: 36.69
100m: 1:21.46
(44.77)
150m: 2:12.25
(50.79)
200m: 2:54.43
(42.18)
- Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun DSQ
- Saliha Colic 2003 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 09:22:21
Gren 1, 200m Medley Damer AB 14-15 år - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Toompuu 2004 Kalevi Ujumiskool 2:29.85
50m: 34.26
100m: 1:13.83
(39.57)
150m: 1:56.62
(42.79)
200m: 2:29.85
(33.23)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 2:30.72 +0.87
50m: 31.82
100m: 1:11.37
(39.55)
150m: 1:55.84
(44.47)
200m: 2:30.72
(34.88)
3 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap 2:32.55 +2.70
50m: 32.89
100m: 1:13.36
(40.47)
150m: 1:56.08
(42.72)
200m: 2:32.55
(36.47)
4 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 2:33.52 +3.67
50m: 33.70
100m: 1:13.10
(39.40)
150m: 1:57.11
(44.01)
200m: 2:33.52
(36.41)
5 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 2:34.98 +5.13
50m: 31.95
100m: 1:12.26
(40.31)
150m: 1:58.45
(46.19)
200m: 2:34.98
(36.53)
6 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap 2:35.29 +5.44
50m: 34.02
100m: 1:12.64
(38.62)
150m: 1:58.47
(45.83)
200m: 2:35.29
(36.82)
7 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 2:35.89 +6.04
50m: 33.37
100m: 1:11.91
(38.54)
150m: 2:00.70
(48.79)
200m: 2:35.89
(35.19)
8 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 2:41.09 +11.24
50m: 35.24
100m: 1:17.69
(42.45)
150m: 2:03.37
(45.68)
200m: 2:41.09
(37.72)
9 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap 2:41.16 +11.31
50m: 33.98
100m: 1:16.10
(42.12)
150m: 2:04.05
(47.95)
200m: 2:41.16
(37.11)
10 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap 2:41.32 +11.47
50m: 33.90
100m: 1:15.42
(41.52)
150m: 2:03.00
(47.58)
200m: 2:41.32
(38.32)
11 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:41.36 +11.51
50m: 34.50
100m: 1:17.00
(42.50)
150m: 2:05.65
(48.65)
200m: 2:41.36
(35.71)
12 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 2:41.55 +11.70
50m: 33.96
100m: 1:16.75
(42.79)
150m: 2:04.33
(47.58)
200m: 2:41.55
(37.22)
13 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 2:43.97 +14.12
50m: 33.24
100m: 1:16.35
(43.11)
150m: 2:05.56
(49.21)
200m: 2:43.97
(38.41)
14 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 2:44.23 +14.38
50m: 35.37
100m: 1:19.29
(43.92)
150m: 2:06.72
(47.43)
200m: 2:44.23
(37.51)
15 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 2:49.57 +19.72
50m: 35.97
100m: 1:20.20
(44.23)
150m: 2:10.94
(50.74)
200m: 2:49.57
(38.63)
16 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 2:50.35 +20.50
50m: 36.79
100m: 1:21.17
(44.38)
150m: 2:08.98
(47.81)
200m: 2:50.35
(41.37)
17 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 2:52.31 +22.46
50m: 38.23
100m: 1:24.29
(46.06)
150m: 2:16.01
(51.72)
200m: 2:52.31
(36.30)
18 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 2:53.84 +23.99
50m: 36.91
100m: 1:21.66
(44.75)
150m: 2:17.58
(55.92)
200m: 2:53.84
(36.26)
19 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 2:54.20 +24.35
50m: 39.27
100m: 1:24.12
(44.85)
150m: 2:15.79
(51.67)
200m: 2:54.20
(38.41)
20 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 2:55.87 +26.02
50m: 38.37
100m: 1:23.49
(45.12)
150m: 2:16.01
(52.52)
200m: 2:55.87
(39.86)
21 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 2:56.42 +26.57
50m: 36.66
100m: 1:21.78
(45.12)
150m: 2:15.29
(53.51)
200m: 2:56.42
(41.13)
22 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 2:57.88 +28.03
50m: 36.15
100m: 1:23.11
(46.96)
150m: 2:14.13
(51.02)
200m: 2:57.88
(43.75)
23 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 2:59.37 +29.52
50m: 38.76
100m: 1:25.25
(46.49)
150m: 2:16.16
(50.91)
200m: 2:59.37
(43.21)
24 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening 3:02.14 +32.29
50m: 39.80
100m: 1:24.65
(44.85)
150m: 2:20.37
(55.72)
200m: 3:02.14
(41.77)
25 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 3:02.36 +32.51
50m: 40.66
100m: 1:29.28
(48.62)
150m: 2:23.27
(53.99)
200m: 3:02.36
(39.09)
26 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 3:04.27 +34.42
50m: 43.87
100m: 1:30.56
(46.69)
150m: 2:22.34
(51.78)
200m: 3:04.27
(41.93)
27 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 3:05.96 +36.11
50m: 39.18
100m: 1:28.27
(49.09)
150m: 2:25.01
(56.74)
200m: 3:05.96
(40.95)
28 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 3:07.58 +37.73
50m: 39.52
100m: 1:28.80
(49.28)
150m: 2:21.87
(53.07)
200m: 3:07.58
(45.71)
29 Tilda Weman 2005 Järfälla Simsällskap 3:08.91 +39.06
50m: 44.59
100m: 1:32.48
(47.89)
150m: 2:25.26
(52.78)
200m: 3:08.91
(43.65)
30 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 3:09.78 +39.93
50m: 41.06
100m: 1:32.01
(50.95)
150m: 2:23.79
(51.78)
200m: 3:09.78
(45.99)
31 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 3:10.08 +40.23
50m: 40.29
100m: 1:26.69
(46.40)
150m: 2:26.23
(59.54)
200m: 3:10.08
(43.85)
32 Anna Löfgren 2005 Järfälla Simsällskap 3:10.90 +41.05
50m: 40.95
100m: 1:30.61
(49.66)
150m: 2:26.39
(55.78)
200m: 3:10.90
(44.51)
33 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 3:13.55 +43.70
50m: 40.44
100m: 1:31.67
(51.23)
150m: 2:29.70
(58.03)
200m: 3:13.55
(43.85)
34 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 3:15.05 +45.20
50m: 44.79
100m: 1:36.87
(52.08)
150m: 2:33.43
(56.56)
200m: 3:15.05
(41.62)
35 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb 3:15.36 +45.51
50m: 43.56
100m: 1:33.60
(50.04)
150m: 2:30.14
(56.54)
200m: 3:15.36
(45.22)
- Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 09:22:21
2019-10-19 09:24:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 2, 200m Medley Herrar AB 16 och äldre - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cevin Anders Siim 1997 Kalevi Ujumiskool 2:05.00
50m: 26.19
100m: 57.62
(31.43)
150m: 1:34.67
(37.05)
200m: 2:05.00
(30.33)
2 Marko-Matteus Langel 1999 Kalevi Ujumiskool 2:07.20 +2.20
50m: 26.93
100m: 59.76
(32.83)
150m: 1:37.68
(37.92)
200m: 2:07.20
(29.52)
3 Andri Aedma 1995 Kalevi Ujumiskool 2:08.19 +3.19
50m: 27.66
100m: 1:01.20
(33.54)
150m: 1:39.48
(38.28)
200m: 2:08.19
(28.71)
4 Tiit Matvejev 1999 Kalevi Ujumiskool 2:10.79 +5.79
50m: 27.34
100m: 1:00.76
(33.42)
150m: 1:38.45
(37.69)
200m: 2:10.79
(32.34)
5 Janter Suun 2000 Kalevi Ujumiskool 2:12.14 +7.14
50m: 26.77
100m: 1:01.29
(34.52)
150m: 1:41.31
(40.02)
200m: 2:12.14
(30.83)
6 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap 2:13.93 +8.93
50m: 28.53
100m: 1:03.32
(34.79)
150m: 1:42.82
(39.50)
200m: 2:13.93
(31.11)
7 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 2:16.98 +11.98
50m: 28.97
100m: 1:05.06
(36.09)
150m: 1:45.40
(40.34)
200m: 2:16.98
(31.58)
8 Kenzo Buchli 2000 Stockholmspolisens IF SF 2:17.59 +12.59
50m: 28.80
100m: 1:03.18
(34.38)
150m: 1:44.34
(41.16)
200m: 2:17.59
(33.25)
9 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap 2:19.50 +14.50
50m: 29.73
100m: 1:06.40
(36.67)
150m: 1:46.11
(39.71)
200m: 2:19.50
(33.39)
10 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:20.96 +15.96
50m: 29.52
100m: 1:05.18
(35.66)
150m: 1:47.61
(42.43)
200m: 2:20.96
(33.35)
11 Oscar Fällman 2003 Södertälje Simsällskap 2:27.88 +22.88
50m: 30.85
100m: 1:07.94
(37.09)
150m: 1:53.24
(45.30)
200m: 2:27.88
(34.64)
12 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF 2:30.59 +25.59
50m: 31.48
100m: 1:11.01
(39.53)
150m: 1:54.96
(43.95)
200m: 2:30.59
(35.63)
13 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 2:36.20 +31.20
50m: 33.56
100m: 1:12.11
(38.55)
150m: 2:00.13
(48.02)
200m: 2:36.20
(36.07)
14 Oskar Hägglund 1999 Södertörns Simsällskap 2:39.86 +34.86
50m: 31.71
100m: 1:12.79
(41.08)
150m: 2:02.89
(50.10)
200m: 2:39.86
(36.97)
15 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap 2:41.11 +36.11
50m: 32.12
100m: 1:13.61
(41.49)
150m: 2:03.26
(49.65)
200m: 2:41.11
(37.85)
16 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 2:49.93 +44.93
50m: 37.26
100m: 1:18.13
(40.87)
150m: 2:10.75
(52.62)
200m: 2:49.93
(39.18)
17 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 2:53.72 +48.72
50m: 37.25
100m: 1:19.96
(42.71)
150m: 2:14.52
(54.56)
200m: 2:53.72
(39.20)
- Hendrik Ütt 1998 Kalevi Ujumiskool DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 09:37:03
Gren 2, 200m Medley Herrar AB 14-15 år - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Georg Filippov 2004 Kalevi Ujumiskool 2:16.93
50m: 28.26
100m: 1:03.72
(35.46)
150m: 1:45.71
(41.99)
200m: 2:16.93
(31.22)
2 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 2:18.95 +2.02
50m: 29.89
100m: 1:06.20
(36.31)
150m: 1:46.00
(39.80)
200m: 2:18.95
(32.95)
3 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:19.78 +2.85
50m: 29.74
100m: 1:04.98
(35.24)
150m: 1:45.74
(40.76)
200m: 2:19.78
(34.04)
4 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap 2:20.71 +3.78
50m: 31.09
100m: 1:05.60
(34.51)
150m: 1:47.76
(42.16)
200m: 2:20.71
(32.95)
5 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 2:22.97 +6.04
50m: 31.84
100m: 1:08.70
(36.86)
150m: 1:50.96
(42.26)
200m: 2:22.97
(32.01)
6 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 2:24.54 +7.61
50m: 31.74
100m: 1:09.97
(38.23)
150m: 1:51.65
(41.68)
200m: 2:24.54
(32.89)
7 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 2:28.11 +11.18
50m: 30.28
100m: 1:09.52
(39.24)
150m: 1:53.15
(43.63)
200m: 2:28.11
(34.96)
8 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 2:30.16 +13.23
50m: 32.73
100m: 1:12.00
(39.27)
150m: 1:54.71
(42.71)
200m: 2:30.16
(35.45)
9 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 2:31.42 +14.49
50m: 31.45
100m: 1:10.82
(39.37)
150m: 1:56.49
(45.67)
200m: 2:31.42
(34.93)
10 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 2:31.58 +14.65
50m: 32.59
100m: 1:12.51
(39.92)
150m: 1:58.69
(46.18)
200m: 2:31.58
(32.89)
11 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 2:32.02 +15.09
50m: 34.19
100m: 1:14.46
(40.27)
150m: 1:58.52
(44.06)
200m: 2:32.02
(33.50)
12 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap 2:34.52 +17.59
50m: 34.63
100m: 1:13.73
(39.10)
150m: 1:57.48
(43.75)
200m: 2:34.52
(37.04)
13 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 2:34.65 +17.72
50m: 30.76
100m: 1:11.16
(40.40)
150m: 1:59.27
(48.11)
200m: 2:34.65
(35.38)
14 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 2:35.19 +18.26
50m: 32.35
100m: 1:10.22
(37.87)
150m: 1:58.69
(48.47)
200m: 2:35.19
(36.50)
15 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 2:41.88 +24.95
50m: 40.48
100m: 1:20.96
(40.48)
150m: 2:05.63
(44.67)
200m: 2:41.88
(36.25)
16 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap 2:47.23 +30.30
50m: 34.50
100m: 1:18.93
(44.43)
150m: 2:09.82
(50.89)
200m: 2:47.23
(37.41)
17 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 3:05.43 +48.50
50m: 43.49
100m: 1:32.31
(48.82)
150m: 2:26.74
(54.43)
200m: 3:05.43
(38.69)
Grenen officiell:  2019-10-19 09:37:03
2019-10-19 09:37:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC 16 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 1:03.46 Q
50m: 29.42
100m: 1:03.46
(34.04)
2 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun 1:03.53 +0.07 Q
50m: 29.39
100m: 1:03.53
(34.14)
3 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap 1:04.25 +0.79 -
50m: 29.78
100m: 1:04.25
(34.47)
4 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap 1:05.54 +2.08 Q
50m: 29.77
100m: 1:05.54
(35.77)
5 Alexandra Jensen 2001 Simklubben Neptun 1:06.12 +2.66 Q
50m: 30.37
100m: 1:06.12
(35.75)
6 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 1:08.34 +4.88 Q
50m: 31.50
100m: 1:08.34
(36.84)
7 Rebecca Policastro 2003 Järfälla Simsällskap 1:09.31 +5.85 Q
50m: 32.15
100m: 1:09.31
(37.16)
8 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap 1:09.72 +6.26 Q
50m: 32.06
100m: 1:09.72
(37.66)
9 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF 1:09.99 +6.53 -
50m: 32.46
100m: 1:09.99
(37.53)
10 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:10.00 +6.54 Q
50m: 32.59
100m: 1:10.00
(37.41)
11 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 1:10.53 +7.07 Q
50m: 33.00
100m: 1:10.53
(37.53)
12 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet 1:10.74 +7.28 Q
50m: 31.35
100m: 1:10.74
(39.39)
13 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 1:11.02 +7.56
50m: 33.12
100m: 1:11.02
(37.90)
14 Josefine Iwarson 2003 Järfälla Simsällskap 1:11.54 +8.08
50m: 32.93
100m: 1:11.54
(38.61)
15 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 1:11.93 +8.47
50m: 33.16
100m: 1:11.93
(38.77)
16 Pinja Sipovaara 2002 Oulun Lohet 1:12.60 +9.14
50m: 33.44
100m: 1:12.60
(39.16)
17 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap 1:13.37 +9.91
50m: 33.06
100m: 1:13.37
(40.31)
18 Ella Wahlman 2003 Lidingö Simklubb 1:14.21 +10.75
50m: 34.51
100m: 1:14.21
(39.70)
19 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 1:14.79 +11.33
50m: 34.21
100m: 1:14.79
(40.58)
20 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.28 +11.82
50m: 34.53
100m: 1:15.28
(40.75)
21 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap 1:16.12 +12.66
50m: 34.71
100m: 1:16.12
(41.41)
22 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:18.03 +14.57
50m: 35.71
100m: 1:18.03
(42.32)
23 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 1:18.78 +15.32
50m: 34.80
100m: 1:18.78
(43.98)
24 Alida Lilljequist 1998 Stockholmspolisens IF SF 1:20.15 +16.69
50m: 36.31
100m: 1:20.15
(43.84)
Grenen officiell:  2019-10-19 09:56:55
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC 14-15 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 1:02.94 -
50m: 29.70
100m: 1:02.94
(33.24)
2 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun 1:07.32 +4.38 Q
50m: 30.89
100m: 1:07.32
(36.43)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 1:08.04 +5.10 Q
50m: 31.64
100m: 1:08.04
(36.40)
4 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 1:08.33 +5.39 Q
50m: 31.62
100m: 1:08.33
(36.71)
5 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:10.04 +7.10 Q
50m: 32.35
100m: 1:10.04
(37.69)
6 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 1:10.26 +7.32 Q
50m: 32.17
100m: 1:10.26
(38.09)
7 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF 1:10.62 +7.68 Q
50m: 32.76
100m: 1:10.62
(37.86)
8 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 1:11.71 +8.77 Q
50m: 33.71
100m: 1:11.71
(38.00)
9 Mariangela Boitsuk 2004 Kalevi Ujumiskool 1:11.93 +8.99 Q
50m: 29.72
100m: 1:11.93
(42.21)
10 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun 1:11.95 +9.01 Q
50m: 33.01
100m: 1:11.95
(38.94)
11 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap 1:13.38 +10.44 Q
50m: 33.20
100m: 1:13.38
(40.18)
12 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap 1:13.76 +10.82
50m: 33.53
100m: 1:13.76
(40.23)
13 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 1:14.84 +11.90
50m: 33.91
100m: 1:14.84
(40.93)
14 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 1:14.97 +12.03
50m: 35.07
100m: 1:14.97
(39.90)
15 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.02 +12.08
50m: 35.43
100m: 1:15.02
(39.59)
16 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 1:15.13 +12.19
50m: 34.36
100m: 1:15.13
(40.77)
17 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb 1:15.37 +12.43
50m: 34.33
100m: 1:15.37
(41.04)
18 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:15.83 +12.89
50m: 34.10
100m: 1:15.83
(41.73)
19 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 1:16.62 +13.68
50m: 35.49
100m: 1:16.62
(41.13)
20 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap 1:16.79 +13.85
50m: 35.06
100m: 1:16.79
(41.73)
21 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:17.53 +14.59
50m: 35.39
100m: 1:17.53
(42.14)
22 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF 1:18.75 +15.81
50m: 35.23
100m: 1:18.75
(43.52)
23 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap 1:18.89 +15.95
50m: 35.77
100m: 1:18.89
(43.12)
24 Elina Leijonqvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:19.54 +16.60
50m: 35.80
100m: 1:19.54
(43.74)
25 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:20.78 +17.84
50m: 35.76
100m: 1:20.78
(45.02)
26 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 1:22.01 +19.07
50m: 36.27
100m: 1:22.01
(45.74)
27 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 1:22.65 +19.71
50m: 37.51
100m: 1:22.65
(45.14)
28 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 1:22.73 +19.79
50m: 37.13
100m: 1:22.73
(45.60)
29 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 1:23.27 +20.33
50m: 37.98
100m: 1:23.27
(45.29)
30 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:23.47 +20.53
50m: 38.21
100m: 1:23.47
(45.26)
31 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 1:23.92 +20.98
50m: 38.35
100m: 1:23.92
(45.57)
32 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 1:24.87 +21.93
50m: 39.25
100m: 1:24.87
(45.62)
33 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 1:25.40 +22.46
50m: 38.96
100m: 1:25.40
(46.44)
34 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap 1:25.53 +22.59
50m: 39.00
100m: 1:25.53
(46.53)
35 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap 1:25.94 +23.00
50m: 39.19
100m: 1:25.94
(46.75)
36 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap 1:28.49 +25.55
50m: 38.31
100m: 1:28.49
(50.18)
37 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 1:28.86 +25.92
50m: 39.31
100m: 1:28.86
(49.55)
38 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap 1:28.92 +25.98
50m: 39.17
100m: 1:28.92
(49.75)
39 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 1:28.94 +26.00
50m: 40.02
100m: 1:28.94
(48.92)
40 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:34.52 +31.58
50m: 42.93
100m: 1:34.52
(51.59)
- Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 09:56:55
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC 12-13 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 1:08.42 Q
50m: 32.05
100m: 1:08.42
(36.37)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.15 +0.73 Q
50m: 32.29
100m: 1:09.15
(36.86)
3 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 1:09.38 +0.96 Q
50m: 32.31
100m: 1:09.38
(37.07)
4 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun 1:09.54 +1.12 Q
50m: 32.40
100m: 1:09.54
(37.14)
5 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:10.44 +2.02 Q
50m: 31.87
100m: 1:10.44
(38.57)
6 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:13.50 +5.08 Q
50m: 32.95
100m: 1:13.50
(40.55)
7 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 1:13.60 +5.18 Q
50m: 33.39
100m: 1:13.60
(40.21)
8 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 1:13.95 +5.53 Q
50m: 33.63
100m: 1:13.95
(40.32)
9 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:14.29 +5.87 Q
50m: 34.21
100m: 1:14.29
(40.08)
10 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun 1:14.37 +5.95 Q
50m: 34.15
100m: 1:14.37
(40.22)
11 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening 1:14.83 +6.41
50m: 34.53
100m: 1:14.83
(40.30)
12 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 1:16.20 +7.78
50m: 35.71
100m: 1:16.20
(40.49)
13 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 1:16.49 +8.07
50m: 34.73
100m: 1:16.49
(41.76)
14 Manya Sidén Bashouki 2006 Järfälla Simsällskap 1:17.07 +8.65
50m: 35.75
100m: 1:17.07
(41.32)
15 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 1:17.10 +8.68
50m: 36.09
100m: 1:17.10
(41.01)
16 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun 1:18.81 +10.39
50m: 36.35
100m: 1:18.81
(42.46)
17 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:19.14 +10.72
50m: 34.68
100m: 1:19.14
(44.46)
18 Linnea Johansson 2007 Järfälla Simsällskap 1:21.22 +12.80
50m: 36.33
100m: 1:21.22
(44.89)
19 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:23.08 +14.66
50m: 35.63
100m: 1:23.08
(47.45)
20 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:23.94 +15.52
50m: 37.30
100m: 1:23.94
(46.64)
21 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap 1:23.95 +15.53
50m: 36.66
100m: 1:23.95
(47.29)
22 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:24.80 +16.38
50m: 39.05
100m: 1:24.80
(45.75)
23 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:25.03 +16.61
50m: 37.10
100m: 1:25.03
(47.93)
24 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun 1:25.23 +16.81
50m: 38.66
100m: 1:25.23
(46.57)
25 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 1:25.41 +16.99
50m: 38.07
100m: 1:25.41
(47.34)
26 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:25.69 +17.27
50m: 38.70
100m: 1:25.69
(46.99)
27 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 1:25.83 +17.41
50m: 38.35
100m: 1:25.83
(47.48)
28 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.88 +17.46
50m: 39.03
100m: 1:25.88
(46.85)
29 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 1:26.34 +17.92
50m: 39.70
100m: 1:26.34
(46.64)
30 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap 1:26.93 +18.51
50m: 39.35
100m: 1:26.93
(47.58)
31 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 1:27.28 +18.86
50m: 39.52
100m: 1:27.28
(47.76)
32 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.55 +19.13
50m: 38.18
100m: 1:27.55
(49.37)
33 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 1:28.23 +19.81
50m: 40.47
100m: 1:28.23
(47.76)
34 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun 1:29.02 +20.60
50m: 39.89
100m: 1:29.02
(49.13)
35 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap 1:29.96 +21.54
50m: 39.28
100m: 1:29.96
(50.68)
36 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening 1:30.31 +21.89
50m: 36.70
100m: 1:30.31
(53.61)
37 Lova Deilert 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:32.92 +24.50
50m: 42.00
100m: 1:32.92
(50.92)
38 Sadie Caputo 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:36.69 +28.27
50m: 43.10
100m: 1:36.69
(53.59)
39 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 1:39.79 +31.37
50m: 44.57
100m: 1:39.79
(55.22)
40 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap 1:40.05 +31.63
50m: 44.81
100m: 1:40.05
(55.24)
41 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 1:42.00 +33.58
50m: 47.84
100m: 1:42.00
(54.16)
42 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap 1:47.57 +39.15
50m: 45.46
100m: 1:47.57
(1:02.11)
- Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 09:56:55
2019-10-19 14:24:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Heatresultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC - Final 16 och äldre
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 1:03.32
50m: 29.74
100m: 1:03.32
(33.58)
2 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun 1:03.69 +0.37
50m: 29.23
100m: 1:03.69
(34.46)
3 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap 1:05.83 +2.51
50m: 30.26
100m: 1:05.83
(35.57)
4 Alexandra Jensen 2001 Simklubben Neptun 1:06.77 +3.45
50m: 31.16
100m: 1:06.77
(35.61)
5 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:09.02 +5.70
50m: 31.85
100m: 1:09.02
(37.17)
6 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap 1:09.09 +5.77
50m: 31.60
100m: 1:09.09
(37.49)
7 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.57 +6.25
50m: 31.62
100m: 1:09.57
(37.95)
8 Rebecca Policastro 2003 Järfälla Simsällskap 1:10.09 +6.77
50m: 32.08
100m: 1:10.09
(38.01)
9 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 1:13.72 +10.40
50m: 33.96
100m: 1:13.72
(39.76)
Grenen officiell:  2019-10-19 19:07:46
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC - Final 14-15 år
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun 1:06.07
50m: 30.47
100m: 1:06.07
(35.60)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 1:06.90 +0.83
50m: 31.16
100m: 1:06.90
(35.74)
3 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:09.10 +3.03
50m: 33.15
100m: 1:09.10
(35.95)
4 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 1:09.21 +3.14
50m: 31.36
100m: 1:09.21
(37.85)
5 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF 1:09.49 +3.42
50m: 31.57
100m: 1:09.49
(37.92)
6 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun 1:10.73 +4.66
50m: 32.67
100m: 1:10.73
(38.06)
7 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 1:10.87 +4.80
50m: 32.37
100m: 1:10.87
(38.50)
8 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 1:11.36 +5.29
50m: 34.49
100m: 1:11.36
(36.87)
9 Mariangela Boitsuk 2004 Kalevi Ujumiskool 1:13.16 +7.09
50m: 33.37
100m: 1:13.16
(39.79)
10 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap 1:13.89 +7.82
50m: 33.39
100m: 1:13.89
(40.50)
Grenen officiell:  2019-10-19 19:07:46
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC - Final 12-13 år
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.80
50m: 31.98
100m: 1:07.80
(35.82)
2 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 1:08.44 +0.64
50m: 32.12
100m: 1:08.44
(36.32)
3 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun 1:08.98 +1.18
50m: 33.32
100m: 1:08.98
(35.66)
4 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 1:10.34 +2.54
50m: 32.94
100m: 1:10.34
(37.40)
5 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:10.46 +2.66
50m: 32.10
100m: 1:10.46
(38.36)
6 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 1:11.43 +3.63
50m: 33.13
100m: 1:11.43
(38.30)
7 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun 1:14.43 +6.63
50m: 33.61
100m: 1:14.43
(40.82)
8 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 1:15.02 +7.22
50m: 34.04
100m: 1:15.02
(40.98)
9 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:15.97 +8.17
50m: 34.92
100m: 1:15.97
(41.05)
- Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 19:07:46
2019-10-19 19:07:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document <
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC 16 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cevin Anders Siim 1997 Kalevi Ujumiskool 54.49 Q
50m: 25.30
100m: 54.49
(29.19)
2 Aleksa Radjenovic 2002 Swimming federation of Vojvodi 55.09 +0.60 Q
50m: 25.37
100m: 55.09
(29.72)
3 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF 55.36 +0.87 Q
50m: 25.60
100m: 55.36
(29.76)
4 Erik Gissén 1992 Simklubben Neptun 55.46 +0.97 Q
50m: 25.95
100m: 55.46
(29.51)
5 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 57.21 +2.72 Q
50m: 26.60
100m: 57.21
(30.61)
6 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 58.32 +3.83 Q
50m: 26.59
100m: 58.32
(31.73)
7 Anton Mylläri 2001 Södertörns Simsällskap 58.39 +3.90 -
50m: 26.93
100m: 58.39
(31.46)
8 Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap 58.41 +3.92 Q
50m: 27.42
100m: 58.41
(30.99)
9 Sander Paavo 1998 Kalevi Ujumiskool 58.59 +4.10 Q
50m: 27.16
100m: 58.59
(31.43)