2021-05-17   01:59:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM - 4/5

Document
Inofficiella resultat
Efter 4 av 4 heat
Vårsimmiaden försök 2019
Arrangör:
Plats: VSSF och S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 3, 200m Frisim Fl 12 - Final
Sponsor: Derome
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening 0.92 2:27.84
50m: 32.83
100m: 1:10.86
(38.03)
150m: 1:50.12
(39.26)
200m: 2:27.84
(37.72)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S 02 0.68 2:30.19 +2.35
50m: 32.93
100m: 1:11.31
(38.38)
150m: 1:51.59
(40.28)
200m: 2:30.19
(38.60)
3 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 2:39.21 +11.37
50m: 36.44
100m: 1:16.88
(40.44)
150m: 1:59.23
(42.35)
200m: 2:39.21
(39.98)
4 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap 0.75 2:40.96 +13.12
50m: 34.73
100m: 1:15.61
(40.88)
150m: 1:59.22
(43.61)
200m: 2:40.96
(41.74)
5 Hailey Larsson 2007 S77 Stenungsund 0.70 2:43.33 +15.49
50m: 36.25
100m: 1:18.00
(41.75)
150m: 2:01.03
(43.03)
200m: 2:43.33
(42.30)
6 Majken Olsson 2007 Uddevalla Sim 0.70 2:43.36 +15.52
50m: 35.23
100m: 1:16.33
(41.10)
150m: 2:00.29
(43.96)
200m: 2:43.36
(43.07)
7 Ebba Hellgren 2007 Uddevalla Sim 0.68 2:44.97 +17.13
50m: 35.16
100m: 1:18.19
(43.03)
150m: 2:02.65
(44.46)
200m: 2:44.97
(42.32)
8 Elsa Vikarand 2007 Uddevalla Sim 0.82 2:46.00 +18.16
50m: 37.25
100m: 1:19.21
(41.96)
150m: 2:03.12
(43.91)
200m: 2:46.00
(42.88)
9 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 0.75 2:47.03 +19.19
50m: 38.56
100m: 1:20.91
(42.35)
150m: 2:04.57
(43.66)
200m: 2:47.03
(42.46)
10 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 0.84 2:47.78 +19.94
50m: 36.51
100m: 1:17.96
(41.45)
150m: 2:03.68
(45.72)
200m: 2:47.78
(44.10)
11 Saga Eriksson 2007 Uddevalla Sim 0.76 2:48.82 +20.98
50m: 38.32
100m: 1:20.63
(42.31)
150m: 2:05.55
(44.92)
200m: 2:48.82
(43.27)
12 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S 02 0.79 2:49.20 +21.36
50m: 38.62
100m: 1:21.45
(42.83)
150m: 2:06.37
(44.92)
200m: 2:49.20
(42.83)
13 Saga Wallin 2007 S77 Stenungsund 0.93 2:49.83 +21.99
50m: 38.27
100m: 1:21.65
(43.38)
150m: 2:06.73
(45.08)
200m: 2:49.83
(43.10)
14 Malin Östblom 2007 Uddevalla Sim 0.77 2:50.86 +23.02
50m: 37.08
100m: 1:19.42
(42.34)
150m: 2:05.51
(46.09)
200m: 2:50.86
(45.35)
15 Vilma Olsson 2007 Uddevalla Sim 0.74 2:57.52 +29.68
50m: 37.51
100m: 1:23.49
(45.98)
150m: 2:11.78
(48.29)
200m: 2:57.52
(45.74)
16 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1.02 3:03.52 +35.68
50m: 38.22
100m: 1:25.71
(47.49)
150m: 2:16.13
(50.42)
200m: 3:03.52
(47.39)
17 Leontien Herweijer 2007 S77 Stenungsund 0.75 3:08.11 +40.27
50m: 40.32
100m: 1:29.15
(48.83)
150m: 2:19.87
(50.72)
200m: 3:08.11
(48.24)
18 Alice Wickberg 2007 Simklubben S 02 0.84 3:10.80 +42.96
50m: 40.45
100m: 1:28.90
(48.45)
150m: 2:21.67
(52.77)
200m: 3:10.80
(49.13)
19 Stina Röhss 2007 S77 Stenungsund 0.85 3:11.03 +43.19
50m: 40.82
100m: 1:30.05
(49.23)
150m: 2:21.80
(51.75)
200m: 3:11.03
(49.23)
20 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1.01 3:11.82 +43.98
50m: 41.43
100m: 1:31.19
(49.76)
150m: 2:22.46
(51.27)
200m: 3:11.82
(49.36)
21 Kajsa Witthof 2007 S77 Stenungsund 3:15.68 +47.84
50m: 41.07
100m: 1:31.77
(50.70)
150m: 2:24.47
(52.70)
200m: 3:15.68
(51.21)
22 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap 0.80 3:16.47 +48.63
50m: 42.01
100m: 1:32.78
(50.77)
150m: 2:26.68
(53.90)
200m: 3:16.47
(49.79)
23 Nora Svensson 2007 Simklubben S 02 0.77 3:19.02 +51.18
50m: 40.29
100m: 1:30.57
(50.28)
150m: 2:26.41
(55.84)
200m: 3:19.02
(52.61)
24 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.94 3:20.91 +53.07
50m: 43.30
100m: 1:35.65
(52.35)
150m: 2:29.48
(53.83)
200m: 3:20.91
(51.43)
25 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1.02 3:21.18 +53.34
50m: 41.95
100m: 1:34.02
(52.07)
150m: 2:28.74
(54.72)
200m: 3:21.18
(52.44)
26 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S 02 0.78 3:23.15 +55.31
50m: 44.68
100m: 1:35.96
(51.28)
150m: 2:30.83
(54.87)
200m: 3:23.15
(52.32)
27 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 3:24.67 +56.83
50m: 43.80
100m: 1:35.07
(51.27)
150m: 2:30.47
(55.40)
200m: 3:24.67
(54.20)
28 Alva Dittmer 2007 Uddevalla Sim 0.84 3:25.87 +58.03
50m: 43.53
100m: 1:35.69
(52.16)
150m: 2:31.57
(55.88)
200m: 3:25.87
(54.30)
29 Alice Riegnell 2007 Kungälvs Simsällskap 0.81 3:28.98 +1:01.14
50m: 42.70
100m: 1:36.04
(53.34)
150m: 2:34.81
(58.77)
200m: 3:28.98
(54.17)
2019-05-04 09:50:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner