2021-05-15   23:06:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM - 4/5

Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Vårsimmiaden försök 2019
Arrangör:
Plats: VSSF och S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed 11 oy - Final
Sponsor: SIFAB
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Föreningen Uddevalla Sim 11 Uddevalla Sim 2:22.42
Signe Malmeling 2008 AT6208 0.66 34.55 34.55
Axel Hansson 2008 AH3108 32.00 1:06.55
Frida Nielsen 2008 AJ6808 36.16 1:42.71
Selma Jensen-Hellberg 2008 AY8208 39.71 2:22.42
2 S02 lag 1 11 Simklubben S 02 2:30.37 +7.95
Louise Ahlstedt 2008 AR7208 0.73 34.14 34.14
Amanda Nordberg 2008 BC6608 1:17.60 1:51.74
Arda Beybutov 2008 AF7508 38.63 2:30.37
Mio Pettersson 2009 AE6709 2:30.37
3 S 77 Stenungsund lag 1 11 S77 Stenungsund 2:35.67 +13.25
Fanny Falk 2008 AK7808 0.71 36.00 36.00
Mimmi Falk 2009 AE4209 39.38 1:15.38
Annie Hallsback 2009 AA5409 37.62 1:53.00
David Örstig 2009 AH6509 42.67 2:35.67
4 Trollhättans Simsällskap lag 1 11 Trollhättans Simsällskap 2:45.37 +22.95
Szofia Zana 2008 AL8408 0.89 37.53 37.53
Regina Zana 2010 AA9810 41.07 1:18.60
Zoe Metcalfe 2008 AN8408 42.62 2:01.22
Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 AA7509 44.15 2:45.37
5 Föreningen Uddevalla Sim lag  11 Uddevalla Sim 2:47.37 +24.95
Tyra Sannehed 2008 AU9408 0.72 39.99 39.99
Samuel Övregaard 2008 AM9508 41.22 1:21.21
Hjalmar Aronsson 2008 AM9308 43.17 2:04.38
Bjarki Niklasson 2008 AO3708 42.99 2:47.37
6 Mass lag spader 11 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:55.15 +32.73
ALEXANDER Ahlin 2009 AC5709 0.80 35.94 35.94
Nellie Eievik 2008 AS4608 51.72 1:27.66
Leah Lundgren 2008 AZ5408 44.08 2:11.74
Ellen Landgren 2008 AU0808 43.41 2:55.15
7 S02 lag 2 11 Simklubben S 02 2:56.17 +33.75
Ida Brandt 2008 AN5208 0.81 44.19 44.19
Olle Näs 2008 AP6308 1:27.56 2:11.75
Albin Wiik 2008 AK7708 44.42 2:56.17
Jonathan Hellberg 2009 AJ6909 2:56.17
8 Trollhättans Simsällskap lag 2 11 Trollhättans Simsällskap 2:58.33 +35.91
Maja Dalek 2008 AW3208 0.95 43.93 43.93
Rasmus Olsson 2008 AG9708 44.16 1:28.09
Ingrid Öhman 2008 AW2408 44.13 2:12.22
Molly Andersson 2009 AJ7609 46.11 2:58.33
9 Mass lag ruter 11 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:59.57 +37.15
Emilia Söderström 2008 AP5808 1.05 44.94 44.94
Anna Hall 2008 AZ5008 41.15 1:26.09
Jonas Bjerklund 2009 AD6509 3.21 1:29.30
Annie Alsterstad 2008 AK3808 1:30.27 2:59.57
10 Mass lag klöver 11 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:00.06 +37.64
Lily Burenius 2008 AP6608 0.97 39.80 39.80
Oskar Hedeback 2009 AD9509 51.05 1:30.85
Alva Finnäs 2009 AQ3209 46.45 2:17.30
Moa Gårdman 2008 BA3808 42.76 3:00.06
11 Mass lag hjärter 11 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:01.24 +38.82
Celia Höglund 2010 AC4410 45.41 45.41
Linnea Dicander 2009 AH8409 45.33 1:30.74
Simon Rydén 2008 AF4308 44.67 2:15.41
Olivia Ståhl 2008 AY2208 45.83 3:01.24
12 S 77 Stenungsund lag 2 11 S77 Stenungsund 3:03.59 +41.17
Lee Strunk 2009 AM9009 0.96 42.76 42.76
Elin Vassiliadis 2008 AZ8208 45.53 1:28.29
Filip Granlund 2010 AB3310 3.03 1:31.32
Arvid Fossum 2009 AH6709 1:32.27 3:03.59
13 Kungälvs Simsällskap yngre 11 Kungälvs Simsällskap 3:03.76 +41.34
Minnda Stude 2008 AU5808 1.05 45.24 45.24
Tor Andersson-Öberg 2009 AC3709 3.09 48.33
Emil Holmström 2010 AC2710 9.17 57.50
Elias Kobel 2010 AC1510 2:06.26 3:03.76
14 S 77 Stenungsund lag 3 11 S77 Stenungsund 3:20.71 +58.29
Olle Gustafsson 2008 AK0508 49.57 49.57
Noel Jansson 2009 AH6909 50.75 1:40.32
Nathalie Rudbäck 2008 AX6208 1:40.39 3:20.71
Leena Mainardis 2010 AF3810 3:20.71
15 S 77 Stenungsund lag 4 10 S77 Stenungsund 3:23.98 +1:01.5
Elin Olsson 2009 AM8809 0.78 47.96 47.96
Isis Olin 2010 AF4010 53.01 1:40.97
Clara Carlén 2009 AM9209 53.54 2:34.51
Aston Perry 2009 AE1309 49.47 3:23.98
2019-05-04 12:47:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner