2021-05-15   23:45:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM - 4/5

Document
Inofficiella resultat
Efter 5 av 5 heat
Vårsimmiaden försök 2019
Arrangör:
Plats: VSSF och S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 1, 200m Medley Fl 13 - Final
Sponsor: HM-hus
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda  Wassblad 2006 Uddevalla Sim 0.75 2:45.26
50m: 35.09
100m: 1:16.31
(41.22)
150m: 2:07.54
(51.23)
200m: 2:45.26
(37.72)
2 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.82 2:48.14 +2.88
50m: 36.18
100m: 1:19.05
(42.87)
150m: 2:08.63
(49.58)
200m: 2:48.14
(39.51)
3 Saga Sillerström 2006 Simklubben S 02 0.79 2:49.25 +3.99
50m: 36.43
100m: 1:18.70
(42.27)
150m: 2:09.39
(50.69)
200m: 2:49.25
(39.86)
4 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.84 2:58.50 +13.24
50m: 40.52
100m: 1:27.19
(46.67)
150m: 2:18.79
(51.60)
200m: 2:58.50
(39.71)
5 Maja Borg 2006 Uddevalla Sim 0.76 2:59.99 +14.73
50m: 37.89
100m: 1:24.63
(46.74)
150m: 2:19.89
(55.26)
200m: 2:59.99
(40.10)
6 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.94 3:00.13 +14.87
50m: 36.76
100m: 1:22.28
(45.52)
150m: 2:20.14
(57.86)
200m: 3:00.13
(39.99)
7 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.75 3:00.97 +15.71
50m: 36.55
100m: 1:23.61
(47.06)
150m: 2:19.81
(56.20)
200m: 3:00.97
(41.16)
8 Alice Olsson 2006 S77 Stenungsund 0.88 3:01.10 +15.84
50m: 38.92
100m: 1:25.56
(46.64)
150m: 2:18.20
(52.64)
200m: 3:01.10
(42.90)
9 Märta Ryrmalm 2006 Uddevalla Sim 0.93 3:01.90 +16.64
50m: 39.80
100m: 1:26.57
(46.77)
150m: 2:18.89
(52.32)
200m: 3:01.90
(43.01)
10 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 0.87 3:02.71 +17.45
50m: 42.11
100m: 1:30.22
(48.11)
150m: 2:23.27
(53.05)
200m: 3:02.71
(39.44)
11 Ebba Kjellberg 2006 Uddevalla Sim 0.94 3:03.65 +18.39
50m: 38.09
100m: 1:24.88
(46.79)
150m: 2:21.40
(56.52)
200m: 3:03.65
(42.25)
12 Amanda Mankinen 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.87 3:03.84 +18.58
50m: 1:31.53
100m: 2:19.55
(48.02)
150m: 3:03.84
(44.29)
200m: 3:03.84
()
13 Sara Avdic 2006 Simklubben S 02 0.85 3:04.62 +19.36
50m: 40.83
100m: 1:26.31
(45.48)
150m: 2:22.00
(55.69)
200m: 3:04.62
(42.62)
14 Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 0.77 3:05.93 +20.67
50m: 39.12
100m: 1:29.09
(49.97)
150m: 2:22.30
(53.21)
200m: 3:05.93
(43.63)
15 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 0.79 3:06.54 +21.28
50m: 40.46
100m: 1:28.27
(47.81)
150m: 2:21.45
(53.18)
200m: 3:06.54
(45.09)
16 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 3:08.19 +22.93
50m: 40.37
100m: 1:32.37
(52.00)
150m: 2:26.59
(54.22)
200m: 3:08.19
(41.60)
17 Ella Cedergren 2006 Uddevalla Sim 1.03 3:09.70 +24.44
50m: 44.47
100m: 1:31.02
(46.55)
150m: 2:25.73
(54.71)
200m: 3:09.70
(43.97)
18 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.76 3:10.40 +25.14
50m: 39.32
100m: 1:27.29
(47.97)
150m: 2:24.66
(57.37)
200m: 3:10.40
(45.74)
19 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 0.90 3:10.49 +25.23
50m: 41.63
100m: 1:31.95
(50.32)
150m: 2:27.42
(55.47)
200m: 3:10.49
(43.07)
20 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.77 3:11.38 +26.12
50m: 40.20
100m: 1:30.24
(50.04)
150m: 2:25.49
(55.25)
200m: 3:11.38
(45.89)
21 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.88 3:12.34 +27.08
50m: 40.96
100m: 1:32.29
(51.33)
150m: 2:27.28
(54.99)
200m: 3:12.34
(45.06)
22 Matilda Wedel 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1.03 3:16.83 +31.57
50m: 44.23
100m: 1:33.99
(49.76)
150m: 2:34.13
(1:00.14)
200m: 3:16.83
(42.70)
23 Astrid Älmegran 2006 Uddevalla Sim 0.84 3:17.54 +32.28
50m: 44.98
100m: 1:34.92
(49.94)
150m: 2:30.67
(55.75)
200m: 3:17.54
(46.87)
24 Achazia Hilvano 2006 Trollhättans Simsällskap 0.87 3:20.56 +35.30
50m: 40.62
100m: 1:35.54
(54.92)
150m: 2:30.83
(55.29)
200m: 3:20.56
(49.73)
25 Isa Janson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.90 3:25.80 +40.54
50m: 47.30
100m: 1:39.64
(52.34)
150m: 2:37.52
(57.88)
200m: 3:25.80
(48.28)
26 Hedda Östberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.94 3:28.43 +43.17
50m: 47.89
100m: 1:40.04
(52.15)
150m: 2:38.41
(58.37)
200m: 3:28.43
(50.02)
27 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.70 3:29.48 +44.22
50m: 45.51
100m: 1:40.26
(54.75)
150m: 2:38.32
(58.06)
200m: 3:29.48
(51.16)
28 Alexandra Cullberg 2006 Uddevalla Sim 0.80 3:32.32 +47.06
50m: 50.09
100m: 1:41.32
(51.23)
150m: 2:46.95
(1:05.63)
200m: 3:32.32
(45.37)
29 Alicia Löwenberg 2006 Simklubben S 02 0.84 3:32.76 +47.50
50m: 43.68
100m: 1:39.97
(56.29)
150m: 2:46.61
(1:06.64)
200m: 3:32.76
(46.15)
30 Ajla Vajzovic 2006 Simklubben S 02 0.82 3:34.76 +49.50
50m: 53.55
100m: 1:45.85
(52.30)
150m: 2:50.04
(1:04.19)
200m: 3:34.76
(44.72)
31 Emilia Rantanen 2006 Simklubben S 02 1.22 3:35.37 +50.11
50m: 49.23
100m: 1:45.98
(56.75)
150m: 2:44.82
(58.84)
200m: 3:35.37
(50.55)
32 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1.02 3:44.19 +58.93
50m: 56.58
100m: 1:51.74
(55.16)
150m: 2:53.34
(1:01.60)
200m: 3:44.19
(50.85)
33 Nathalie Borén 2006 Simklubben S 02 0.93 3:47.88 +1:02.62
50m: 51.83
100m: 1:47.43
(55.60)
150m: 2:52.28
(1:04.85)
200m: 3:47.88
(55.60)
- Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Emma Knauer 2006 S77 Stenungsund DNS
2019-05-04 09:31:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner