2021-05-05   22:57:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Triton Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 05.04.2019

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Open 2019    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: ML VVS & Naturgas service 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Berg Wenk  2000    581          26.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.38                 
Mikkel S. Hansen  2000    544          27.46  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.81                 
Alexander Ravn Borch  2001    512          28.02  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.56                 
Christoffer Jensen  2002    446          29.35   
  Nakskov Svømme Klub  31.84                 
Affou Adlouni  2002    420          29.93  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  29.87                 
Mathias Petersen  1999    363          31.42   
  Solrød Svømmeklub  31.48                 
Andreas Hausner  1999    314          32.97   
  Nakskov Svømme Klub  33.17                 
Morten Kilhof  2000    313          33.03   
  Solrød Svømmeklub  33.07                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: ML VVS & Naturgas service 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Kaavé  2004    479          28.66   
  Hørsholm Svømmeforening  29.08                 
Bertram Grøn Brandelev  2004    438          29.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.46                 
Oliver Schultz  2004    436          29.57   
  Køge Svømmeklub  29.55                 
Alexander Slente  2004    435          29.59   
  Svømmeklubben Syd  29.67                 
Mathias Toft Nørskov  2003    407          30.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.10                 
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    407          30.26   
  Ringsted Svømme Klub  30.25                 
Simon Rytter Eliasen  2003    376          31.05   
  Holbæk Svømme Klub  33.82                 
Silas Waterval  2004    374          31.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.02                 
Sebastian H. Petersen  2003    370          31.23   
  Nakskov Svømme Klub  30.44                 
10  Oliver Gadegaard  2003    364          31.39   
  Køge Svømmeklub  32.41                 
11  Valdemar Jensen  2004    363          31.43   
  Nakskov Svømme Klub  35.69                 
12  Marcus Elkjær Samson  2003    356          31.62   
  Hørsholm Svømmeforening  31.91                 
13  Joakim Grøn-Henriksen  2004    352          31.75   
  Ringsted Svømme Klub  32.03                 
14  Carl-Johan Bødtker  2003    352          31.76   
  Hørsholm Svømmeforening  32.22                 
15  Mikkel Christiansen  2004    340          32.13   
  Nakskov Svømme Klub  32.69                 
16  Frederik Taubert Løgager  2004    337          32.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.02                 
17  Bertram Nyegaard  2004    333          32.36   
  Roskilde Svømning  33.37                 
18  August K Madsen  2004    327          32.53   
  Nakskov Svømme Klub  34.35                 
19  Kristian Slott Rasmussen  2004    285          34.08   
  Ringsted Svømme Klub  34.57                 
20  Nicklas Hampe  2004    119          45.56   
  Svømmeklubben Syd  54.02                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: ML VVS & Naturgas service 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    552          27.33   
  Roskilde Svømning  27.77                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    407          30.26  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  30.34                 
Furkan Guler  2005    363          31.44   
  Holbæk Svømme Klub  31.59                 
William Breuner  2005    356          31.64   
  Roskilde Svømning  32.18                 
Joachim Poulsen  2006    348          31.87   
  Køge Svømmeklub  35.33                 
Zacharias Houman  2006    334          32.31   
  Ringsted Svømme Klub  32.18                 
Tobias Bjørnsteen  2005    328          32.51   
  Svømmeklubben Syd  31.90                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    295          33.68  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  34.09                 
Victor Hemmingsen  2006    271          34.63   
  Ringsted Svømme Klub  36.81                 
10  Gustav Mørk Rasmussen  2005    257          35.26   
  Holbæk Svømme Klub  34.95                 
11  Alexander Nørby  2006    252          35.51  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  35.32                 
12  Anders Andresen  2006    250          35.58   
  Svømmeklubben Syd  37.63                 
13  Frederik Skytte Nielsen  2005    223          36.95   
  Svømmeklubben Syd  39.62                 
14  Martin Daniele  2006    213          37.55   
  Solrød Svømmeklub  37.38                 
15  Simon Kristoffersen  2005    193          38.78   
  Ringsted Svømme Klub  42.37                 
16  Noah Sanchez  2006    190          38.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.64                 
17  Laurits Poulsen  2006    181          39.63   
  Køge Svømmeklub  39.51                 
18  Jakob Stærmose  2005    178          39.82   
  Ringsted Svømme Klub  41.38                 
Calvin Christian Axen  2006              DNS   
  Køge Svømmeklub  38.15                 
Philip Rindum  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.48                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 
Sponsor: ML VVS & Naturgas service 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Wilms Jensen  2007    269          34.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.32                 
Jonathan Nyegaard  2007    245          35.80   
  Roskilde Svømning  38.04                 
Christoffer Bo Andersen  2007    214          37.49   
  Roskilde Svømning  37.52                 
Hjalte Lildballe Møller  2007    203          38.12   
  Køge Svømmeklub  37.75                 
Mikkel Skoubo  2008    176          40.02   
  Køge Svømmeklub  39.66                 
William Bjørnsteen  2008    175          40.06   
  Svømmeklubben Syd  40.05                 
Noa Riis  2008    171          40.34   
  Svømmeklubben Syd  43.51                 
Carl Gustav Christensen  2007    153          41.89   
  Køge Svømmeklub  40.17                 
Charlie Bastillini-Noval  2007    153          41.92   
  Køge Svømmeklub  41.75                 
10  Kristoffer Fjeldsted  2008    148          42.31   
  Køge Svømmeklub  42.59                 
11  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    141          43.06   
  Køge Svømmeklub  46.34                 
12  Viktor Damkjær Pyndt  2008    120          45.40   
  Svømmeklubben Syd  51.57                 
13  Pelle Christian Severin  2008    92          49.65   
  Køge Svømmeklub  54.32                 
14  Jalte Harpsøe Halberg  2008    69          54.43   
  Svømmeklubben Syd  1:12.24                 
Viktor Lange  2007              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Mathias Drygaard  2008              DSQ  Asynk arme 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.80                 
Oscar David Morthorst  2007              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  41.81                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2019 
Sponsor: ML VVS & Naturgas service 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Sommer  2009    225          36.85   
  Køge Svømmeklub  38.78                 
Marcus Albjerg  2009    76          52.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  52.18                 
Silas Argueta Andersen  2010              DSQ  Starter med crawl 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.85                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner