Results for Triton Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Triton Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:37 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
494 |
36.72 |
1:15.87 |
1:56.47 |
|
2:36.91 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
|
476 |
37.58 |
1:17.79 |
1:59.30 |
|
2:38.78 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine Wismann |
2002 |
|
365 |
39.53 |
1:23.02 |
2:07.47 |
|
2:53.58 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
|
323 |
41.51 |
|
2:14.31 |
|
3:00.78 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Augustinus |
2004 |
|
459 |
38.50 |
1:18.58 |
2:00.11 |
|
2:40.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Krumbak |
2004 |
|
440 |
37.71 |
1:18.74 |
2:01.50 |
|
2:43.10 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
412 |
37.96 |
1:19.29 |
2:02.48 |
|
2:46.63 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Skipper |
2004 |
|
398 |
38.51 |
1:20.65 |
2:05.66 |
|
2:48.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Kjølby |
2003 |
|
393 |
41.20 |
1:23.67 |
2:07.37 |
|
2:49.28 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
|
373 |
38.63 |
1:22.82 |
2:07.26 |
|
2:52.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
|
328 |
42.25 |
1:28.55 |
2:15.98 |
|
2:59.78 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maya Baltser |
2004 |
|
293 |
43.37 |
1:33.95 |
2:21.84 |
|
3:06.77 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
|
274 |
44.11 |
1:34.82 |
2:23.11 |
|
3:10.79 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Lund |
2004 |
|
261 |
43.88 |
1:34.95 |
2:26.25 |
|
3:13.93 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristine Erringsø |
2004 |
|
170 |
49.74 |
1:45.77 |
2:45.44 |
|
3:43.69 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Høj |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
efb. v150m |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
|
371 |
40.01 |
1:25.07 |
2:09.73 |
|
2:52.52 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pedersen |
2007 |
|
329 |
42.97 |
1:29.19 |
2:32.67 |
|
2:59.53 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
|
318 |
43.80 |
1:30.22 |
2:16.78 |
|
3:01.68 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
|
306 |
44.98 |
1:31.50 |
2:20.50 |
|
3:03.99 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
3:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Molly Borchorst |
2007 |
|
302 |
43.60 |
1:31.21 |
2:18.17 |
|
3:04.83 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
|
279 |
45.29 |
1:33.29 |
2:23.80 |
|
3:09.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Heegaard |
2007 |
|
239 |
48.74 |
1:39.49 |
2:31.61 |
|
3:19.69 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
|
237 |
46.79 |
1:37.89 |
2:30.10 |
|
3:20.19 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Jensen |
2008 |
|
232 |
47.44 |
1:37.70 |
2:32.07 |
|
3:21.73 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vica Lucie Axen |
2008 |
|
232 |
46.32 |
1:37.90 |
2:32.33 |
|
3:21.87 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
|
216 |
48.74 |
1:40.62 |
2:34.41 |
|
3:26.57 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Terney |
2007 |
|
200 |
48.60 |
1:42.39 |
2:38.66 |
|
3:31.79 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Vincentz |
2007 |
|
191 |
50.31 |
|
2:42.45 |
|
3:35.40 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Brøndum |
2007 |
|
190 |
1:24.74 |
1:47.11 |
2:43.57 |
|
3:35.51 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Krogsgaard |
2007 |
|
187 |
50.52 |
1:44.13 |
2:42.55 |
|
3:36.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanne Lund Bro |
2007 |
|
172 |
51.16 |
1:47.34 |
|
|
3:43.02 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave v45m |
|
Søllerød Svømmeklub |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Nørskov |
2009 |
|
195 |
54.24 |
1:49.40 |
2:43.55 |
|
3:33.78 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
|
173 |
51.77 |
1:47.85 |
2:45.27 |
|
3:42.30 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Halskov |
2009 |
|
166 |
52.11 |
1:49.68 |
2:47.74 |
|
3:45.50 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:37 |
|